شما هم به عنوان شخصی که در حوزه مارکتینگ فعال است و یا حداقل در این مورد مطالعه میکند، باید بدانید که لید بیشتر (سرنخ بیشتر) به معنی سود و فروش بیشتر خواهد بود. اما چطور باید لیدها را به سمت کسب و کار خود جذب کنید؟ این موضوعی است که در این مقاله از جیمکس به آن میپردازیم.

روش های جمع آوری لید بیشتر

لیدها از راه های مختلفی به سمت شما هدایت میشوند و با تکنیک های متفاوتی میتوانید آن ها را افزایش دهید.

سئو

سئو شامل فاکتورهای زیادی همچون محتوا، تجربه کاربری، سرعت، امنیت و لینک‌سازی است. اگر سئو یک ساید قوی باشد، موتورهای جستجو توجه ویژه ای به آن میکنند و اینگونه است که افراد بیشتری به سایت شما هدایت میشوند و لید بیشتر را برای شما به همراه خواهند داشت. شاید چند سال پیش سئو آسان تر بود و اهمیت کمتری هم داشت؛ اما امروزه همه کسب و کارهای اینترنتی فهمیده اند که سئو مهم است و بدون توجه به آن ممکن از است دنیای رقابت جا بمانند.

جمع آوری لید بیشتر

تبلیغات پولی

تبیلغات با هزینه (paid ads) یکی از راه های کمکی در کنار سئو و دیگر شاخه های بازاریابی و مارکتینگ است که میتواند در به دست آوردن لید بیشتر به شما کمک کند. توجه کنید که در استفاده از تبلیغات پولی زیاده روی نکنید. تبلیغ خوب است اما به عنوان کمک، نه راه اصلی. گوگل دارد به سمتی میرود که کسب و کارهایی را معتبر میشناسد که با محتوای خوب و معرفی دیگران شناخته میشوند. در نتیجه اگر در برخی از روش های تبلیغات پولی (مثل رپورتاژنویسی) زیاده روی کنید، به دیگر تلاش های خود آسیب میزنید. به سمت تبلیغای بروید که از آن آگاه هستید تا لید بیشتر به دست آورید.

بازاریابی ایمیلی

با دریافت اطلاعاتی مثل ایمیل از مخاطبان خود میتوانید آن ها را از کمپین های جدید، تخفیف ها و… خبردار کنید. تجربه نشان داده که خیلی از لید ها و مشتریان بالقوه از طریق همین تخفیف های ارسال شده به سمت کسب و کارها بازمیگردند. نقش بازاریابی ایمیلی را در جمع آوری لید بیشتر نادیده نگیرید.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

دنیای امروزی درحال دیجیتالی شدن است و هر روز بیشتر به سمت فضای مجازی سوق پیدا میکند. مردم بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی میگذارنند و خیلی از کارهای خود را از طریق آن ها پیش میبرند. گشتن در وب سایت های مختلف نسبت به قبل کم طرفدارتر شده است و حالا اوضاع جوری است که مردم به شبکه های اجتماعی علاقه بیشتری دارند. پس حتما برند خود را در این حوزه توسعه ببخشید و از شبکه های اجتماعی برای جذب لید بیشتر استفاده کنید.

جمع آوری لید بیشتر

پادکست

با توجه به وضعیت مردم و اینکه همواره در حال کار و رفت و آمد هستند، باید توانایی این را داشته باشید که برند خود را از طریقی به آن ها معرفی کنید. پادکست ها میتوانند این نقش را برای شما ایفا کنند. خیلی از افراد به دلیل مشغله، فرصت تماشای ویدیوهای یوتیوب یا دیگر پلتفرم های تصویری را ندارند اما در مسیر محل کار خود پادکست گوش میدهند. شما هم میتوانید از همین طریق به جمع آوری لید بیشتر بپردازید. مزیت دیگر پادکست این است که نیاز به تجهیزات خیلی پیچیده ای نیز ندارد.

اضافه کردن چت به وبسایت

با داشتن قابلیت چت آنلاین در وبسایت میتوانید مشتریانی که علاقمند به محصول شما هستند اما دچار تردید برای خرید آن هستند را از این تردید برهانید. ممکن است با پاسخگویی به یک سوال ساده ی آن ها، نظرشان را برای خرید تغییر دهید و لید بیشتر را برای خود جمع کنید. درضمن این روش یکی از بهترین ها برای پشتیبانی مشتریان است و اکثر سایت های به روز از این قابلیت پستیبانی میکنند.

ریتارگتینگ

با این روش میتوانید مشتری هایی که قبلا به طریقی علاقه خود را به کسب و کار و محصول شما نشان داده اند را دوباره هدف بگیرید. جذب همین مشتریان بالقوه قدیمی یعنی جمع آوری لید بیشتر! از کمپین های ریتارگتینگ استفاده کنید، آن ها را بهبود ببخشید و این مشتریان را از دست ندهید.

سخن پایانی

جمع آوری لید بیشتر و افزایش سود مسیری است که باید از چند طریق آن را طی کرد تا به نتیجه خوب و دلخواه رسید. در این مقاله به این مسیرها اشاره کردیم و هرکدام را برای شما بازگو کردیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و از این روش ها برای جمع آوری لیدهای خود استفاده کنید.