تبلیغات کلیکی (PPC)

 8 نکته در مورد تبلیغات کلیکی (PPC) برای بهبود تبلیغ در گوگل

PPC مخفف Pay Per Click و به معنای پرداخت به ازای کلیک یا تبلیغات کلیکی است. این روش در واقع نوعی از تبلیغات آنلاین است که در آن مخاطبانِ تبلیغات، به وب سایت یا رسانه تبلیغ کننده هدایت می شوند و هزینه آن بر اساس تعداد کلیک ها پرداخت می شود. تبلیغات گوگل یکی از محبوب ترین انواع تبلیغات دیجیتال است. این تبلیغات می‌توانند در اندازه‌ها و مکان‌های مختلف در صفحات نتایج Google ظاهر شوند که به انعطاف‌پذیری و همچنین قابل مشاهده بودنِ آنها اجازه می‌دهند. Google Ads به طور یکپارچه با نتایج ارگانیک ترکیب می شود و سطوح کلیک بالاتری نسبت به تبلیغات بنری سنتی یا پاپ آپ ایجاد می کند.

بررسی دلایل استفاده از گوگل ادز

مانند SEO یا SEM، تبلیغات گوگل را نیز می توان بهینه سازی و بهبود بخشید. در ادامه این مقاله از جیمکس ادز از هشت کارشناس خواسته‌ایم تا نکاتی در مورد تبلیغات کلیکی (PPc) برای بهبود عملکرد تبلیغ در گوگل با ما به اشتراک بگذارند. تا پایان با ما همراه باشید.

ادغام SEO و SEM

ادغام sem و seo و تبلیغات کلیکی
بهبود گوگل ادز با نکات PPC

اصلا SEM  چیست و چه ارتباطی با سئو و PPC دارد؟ SEM مفهومی بسیار گسترده‌ تری نسبت به SEO دارد. به این معنا که SEO (سئو) بخشی از آن محسوب می شود. در واقع می توان گفت همه فعالیت های بازاریابی و تبلیغات یک سایت در راستای افزایش درآمد در سطح موتورهای جستجو را SEM می گویند. بازاریابی به کمک موتورهای جستجو به دو بخش کلی بهینه سازی سایت (سئو) و تبلیغات کلیکی (PPC) تقسیم می شود.

SEO و SEM اغلب به عنوان روش های بازاریابی انحصاری در نظر گرفته می شوند. حقیقت این است که وقتی این دو روش با هم کار می کنند نتایج عالی‌ای به همراه دارند.

اگر به دنبال بهبود عملکرد PPC هستید، نگاهی به نتایج جستجوی ارگانیک بیندازید. به احتمال زیاد، بینش‌هایی در مورد نرخ‌های کلیک ارگانیک (CTR) و کپی تبلیغات PPC، و همچنین تبدیل‌های ارگانیک و امتیازات کیفیت PPC وجود دارد.

به عنوان مثال، اگر یک تبلیغ PPC برای یک کلمه کلیدی خاص CTR بالایی ایجاد می کند، این می تواند به معنای فرصتی برای به روز رسانی توضیحات متا یک پست وبلاگ با هدف قرار دادن همان کلمه کلیدی باشد. تقاطع تلاش ها بسیار زیاد است. اقدامات لازم را برای ادغام PPC و SEO انجام دهید.

مکان های خاص را هدف قرار دهید

کلمات کلیدی حقوقی می توانند به سطوح هزینه هر کلیک 150 تا 200 دلار در هر کلیک برسند. برای جلوگیری از پرداخت اینگونه مبالغ بالا، تبلیغ‌کنندگان باید نسبت به مکان‌هایی که هدفشان هستند بسیار با دقت عمل کنند. همیشه از Maps در تبلیغ در گوگل استفاده کنید. نزدیک‌ترین مناطق به مناطق خدماتی خود را انتخاب کنید تا شاهد افزایش تعامل‌ها و کمک به افزایش بودجه تبلیغاتی خود باشید.

از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید

کلمات کلیدی منفی به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که عبارات جستجوی خاصی را از کمپین‌های تبلیغاتی حذف کنند تا فقط بر روی عبارات جستجویی تمرکز کنند که برای کسب و کار شما مهم هستند. با نظارت بر فعالیت کمپین و افزودن کلیدواژه‌های منفی، کمپین‌ها می‌توانند با افزایش بازده سرمایه‌گذاری، به هدف‌گیری بهتری دست یابند.

به عنوان مثال، 125 مرکز کرایه کروز آمریکا در ایالات متحده، کانادا و آلاسکا وجود دارد که می توانید به آنها مراجعه کنید. اما، هاوایی یکی از آن مکان ها نیست. با افزودن «هاوایی» به‌عنوان یک کلمه کلیدی منفی، می‌توانیم مطمئن شویم که تبلیغات ما با مکان‌هایی که خدمات ارائه می‌کنیم مرتبط است و دیگر شخصی با هدف هاوایی به وب سایت ما مراجعه نخواهد کرد.

16 افسانه مشهور در مورد تبلیغات گوگل

کلمات کلیدی منفی راهی است برای اینکه به گوگل بگویید تا تبلیغ شما با چه کلماتی نمایش نداشته باشد. در حقیقت، عباراتی است که با جستجو در کنار کلیدواژه های شما سبب عدم نمایش تبلیغ می شود. تصور کنید اگر کلمات کلیدی منفی را مشخص نکنید، چنانچه شما آن خدمات مرتبط با آن کلیدواژه‌ها را ارائه ندهید، پس فردی که با جستجوی این عبارات بر روی تبیلغ شما کلیک کرده از سایت شما خارج خواهد شد و هزینه کلیک نیز از اعتبار تبلیغات شما کسر می شود

بیش از همه چیز بر روی برخی  KPIها  یا شاخص های کلیدی عملکرد تمرکز کنید

اگر بخواهیم یک استراتژی برای تبلیغ در گوگل خلاصه کنیم، باید روی درآمد و CAC  یا هزینه جذب مشتری تمرکز کرد، نه بر روی  CTR  یا نرخ کلیک،CPC  یا هزینه به ازای هر کلیک و … .

منظور از پرداخت به ازای کلیک، به زبان ساده، سرمایه گذاری و سپس بازگشت سرمایه است. بسیاری از بازاریابان درگیر بهینه سازی معیارهای اولیه می شوند، اما مثلا اگر بدانند معیار اولیه‌ای مانند CTR خوب به درآمد مربوط نمی شود، آیا باز هم این معیار واقعا ارزشش دارد؟

حواستان به توصیه های ارائه شده توسط گوگل ادز باشد

معیار PPC
توصیه های گوگل ادز

تعداد کمی از افراد از «برگه توصیه ها» یا “recommendations tab”  در تبلیغات در گوگل استفاده می کنند، جایی که می توانید توصیه هایی برای بهینه سازی کمپین خود دریافت کنید. در آنجا، «امتیاز بهینه‌سازی» را نیز مشاهده خواهید کرد، که توسط یک الگوریتم یادگیری ماشینی برای ایجاد امتیازی در مورد اینکه کمپین شما چقدر برای عملکرد بهینه شده است، ارائه می‌شود. از آن لیست، توصیه هایی را انتخاب کرده و به آنها عمل کنید.

تحقیق در مورد استراتژی های رقبا

بهترین نکته ای که می توان ارائه داد این است که در مورد آنچه رقبای شما انجام می دهند تحقیق کنید و از آن به عنوان مبنایی برای استراتژی خود استفاده کنید. هیچ دلیلی برای اختراع و ابتکار در مورد PPC وجود ندارد. ابزارهای زیادی مانند Ahrefs یا iSpionage به شما امکان می‌دهند کپی، تصویر و صفحات فرود تبلیغات رقیب را مشاهده کنید. حتی بهتر از آن زمانی است که تبلیغی را پیدا کنید که برای مدتی در حال اجرا بوده است، زیرا نشان می دهد که ناشر تبلیغ مذکور از آن نتیجه گرفته است.

نرخ کلیک خود را بهینه کنید

بهبود گوگل ادز
بهینه سازی نرخ کلیک

بهترین راه برای بهبود عملکرد تبلیغات گوگل، بهینه سازی نرخ کلیک یا CTR است. پیشنهاد می‌کنیم برنامه‌های افزودنی تبلیغاتی را که معاملات، پیشنهادات انحصاری و تخفیف‌ها را برجسته و بر آنها تاکید می‌کنند، در سایت خود قرار دهید. اگر مشتریان بدانند که کسب و کار شما پویاست، روی تبلیغاتتان کلیک می کنند.

تاکید و برجسته کردن هر گونه تخفیف، فروش یا پیشنهاد انحصاری در تبلیغات، خود به جذب مشتریان کمک می کند تا در مورد آگهی شما اطلاعات بیشتری کسب کنند و احتمال کلیک روی آنها را افزایش می دهد. افزایش نرخ CTR برای بازدیدکنندگان در صفحه تبلیغاتی شما، به درآمد بالاتر تبدیل می شود!

افزایش سرعت سایت

برای اطمینان از بارگیری سریع سایت، تصاویرمان را فشرده می کنیم. این اقدام تضمین می کند که تمام تصاویر ما برای سرعت سایت بهینه شده اند و در عین حال کیفیت تصاویر را نیز تا حد قابل قبولی حفظ می کنیم. همچنین اقداماتی انجام می دهیم تا تمام کدهای لیکوئید خود را به حداقل برسانیم و در عین حال تعداد کل اسکریپت‌ها را کاهش دهیم.

حذف دارایی های غیر ضروری در برخی از صفحات مانند حذف تصاویر اضافی، به کاهش زمان بارگذاری سایت نیز کمک می‌کند. همچنین استفاده از AMP یا کدهای ساده HTML در صفحات بلاگ، سرعت بارگذاری صفحه را به زیر یک ثانیه کاهش می دهد.

این اقدامات باعث افزایش 20 درصدی در ترافیک وبلاگ شما می‌شود. آوردن ترافیک بیشتر به وب سایتتان احتمال فروش را افزایش می دهد زیرا مشتریان در وب سایت شما می مانند و صفحات مختاف آن را بررسی و مطالعه می کنند.

حالا نوبت شماست

در این مقاله 8 نکته حیاتی و البته تخصصی در مورد تبلیغات کلیکی (PPC) برای بهبود عملکرد  تبلیغ در گوگل را بررسی کردیم. نظر شما چیست؟ آیا با موارد فوق موافقید؟ آیا نکته مهمی را قلم انداختیم؟ شما بگویید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند