کامنت گرفتن در یوتیوب کار آسانی نیست و باید با این حقیقت رو به رو شد که خیلی از مخاطبان در یوتیوب در این کار خیلی خسیس هستند. با این حال راه هایی برای افزایش کامنت های یوتیوب و متقاعد کردن آن ها برای کامنت گذاشتن وجود دارد. برخی از این روش ها به نوعی یک ساز و کار غیرمستقیم برای قانع کردن بیننده است که در زیر ویدیو شما کامنت بگذارد. در ادامه با جیمکس ادز همراه باشید تا ببینید چطور باید از جامعه تماشاگران سختگیر یوتیوب کامنت بگیرید و کانال خود را رشد دهید.

تاثیر کامنت در یوتیوب

اگر یک یوتیوبر تازه کار باشید این احتمال وجود دارد که اهمیت کامنت در یوتیوب را کوچک بشمارید و برای افزایش کامنت یوتیوب خود تلاش زیادی نکنید. این کار اشتباه است! کامنت ها یکی از روش های برقراری ارتباط صمیمی و تعامل بیشتر با کاربران و سابسکرایبرهای شماست. خودتان چطور میپسندید؟ دوست دارید یوتیوبر معروف مورد علاقه تان با شما صحبت کند؟ دوست دارید جواب کامنت شما را بدهد؟ قطعا در ادامه کار و با رشد کانال یوتیوب شما، بینندگان شما هم توقع خواهند داشت که این ارتباط را با شما برقرار کنند. جدای از این مورد تعداد کامنت ها به نوعی میزان فعال بودن کانال و تعامل بالای بینندگان و سابسکرایبرها را با آن نشان میدهد و همین موضوع یه یوتیوب این سیگنال را میدهد که محتوای کانال شما ارزشمند است. پس ویدیوهای شما را به افراد بیشتری پیشنهاد میدهد و به همین شکل کانال شما رشد خواهد کرد.

شاید یک شخص با دیدن تامبنیل و عنوان ویدیو بر روی آن کلیک کند اما هنوز متقاعد نشده باشد که آن را تا انتها تماشا کند. کامنت دیگر بینندگان میتواند برای او دلیل خوبی باشد تا به تماشای ویدیو ادامه دهد. به همین سادگی یک ویو دیگر میگیرد و در مسیر کسب درآمد از یوتیوب یک قدم برمیدارید. این امکان هم وجود دارد که همان شخص برای ویدیوی شما کامنت بگذارد.

راه های افزایش کامنت یوتیوب

تکنیک های زیادی برای کامنت گرفن از افراد در یوتیوب وجود دارد که در این قسمت به چند مورد از آن ها اشاره میکنیم:

افزایش کامنت یوتیوب

چالش و مسابقه

راه اندازی یک مسابقه متناسب با موضوع کانال میتواند روشی خلاقانه و کارآمد برای جذب کامنت یوتیوب باشد. این مسابقات تعامل افراد را با کانال خیلی بیشتر میکنند و تا زمانی که این مسابقات و محتوای آن ها قوانین یوتیوب را نقض نکند، هیچ مشکلی نخواهید داشت. مسابقات را به گونه ای ترتیب دهید که کامنت ها نقش پاسخ را داشته باشند. چالش های ترند روز نیز یکی از موضوعات پرطرفدار یوتیوب است و میتواند نسل جوان را به کانال شما علاقمند کند.

کامنت ها را پاسخ دهید

خودتان را به جای سابسکرایبرها بگذارید. اگر چندین بار برای یک شخص کامنت بگذارید و جوابی از او نگیرید، آیا باز هم علاقه ای به کامنت گذاشتن برای او دارید؟ پس همانطور که در مقالات قبلی جیمکس نیز اشاره کردیم، جواب دادن به کامنت های یوتیوب بسیار مهم است و میتواند روی ارتباط و تعامل شما و سابسکرایبرها تاثیرگذار باشد. درضمن اگر شما از تکنیک قبلی (مسابقه) برای افزایش کامنت یوتیوب استفاده کرده باشید، خیلی بهتر است که نظری هم به پاسخ های کاربران بدهید.

سوال کردن

سوال های خود را از مخاطبان بپرسید. در انتها یا در بین ویدیو اگر سوالی برای شما ایجاد شد میتوانید بیننده را وارد داستان کنید و به همین بهانه ساده از او درخواست کامنت کنید. سعی کنید این کار را بیش از حد انجام ندهید و بیننده را کلافه نکنید. این سوال کردن میتواند پرسیدن نظر مخاطب درمورد ویدیو یا ایده هایی درمورد ویدیوهای بعدی نیز باشد.

توجه به مخاطب

بینندگان خود را بشناسید و ویدیوهای هم راستا و مرتبط با سلیقه آن ها آپلود کنید. اگر به سلیقه و نظر مخاطبان توجه کنید، یک رابطه دوستی با آن ها خواهید داشت و افزایش کامنت یوتیوب نیز با وجود این دوستی کار سختی نیست. فراموش نکنید که کامنت گرفتن یک موضوع بسیار مهم و سودمند برای شما است اما اگر به سابسکرایبرهای خود توجه نکنید، ممکن است تعداد کامنت های منفی شما بیشتر از مثبت باشد. آیا همچین چیزی به نفع شما است؟ قطعا خیر!

ایجاد سوال

گفتیم که سوال کردن از مخاطب یک راه خوب برای کامنت گرفتن است. اما راه دیگر برای افزایش کامنت یوتیوب این است که برای مخاطب سوال ایجاد کنید! البته باید به نکات مهمی توجه کنید. مثلا اگر محتوای ویدیو شما خودش پاسخ دادن به یک سوال است، همان موضوع را مبهم نگذارید به این امید که برای مخاطب سوال ایجاد شود! با این کار فقط محتوایتان را بی ارزش میکنید. سعی کنید سوالات ریز برای بیننده ایجاد کنید و ابهام هایی در ذهن او ایجاد کنید که به ارزش محتوای شما لطمه نزند.

خرید کامنت فیک یوتیوب

تعامل با دیگر ویدیوها

برای ویدیوی دیگر کانال ها کامنت بگذارید. یکی از روش های افزایش کامنت یوتیوب این است که یک رابطه نامحسوس برای تبادل کامنت با دیگر تولیدکنندگان محتوا ایجاد کنید. خیلی از یوتیوبرها اگر ببینند که شما برای آن ها کامنت گذاشته اید، به منظور جبران این کار آن ها هم برای شما کامنت خواهند گذاشت. حتی شاید افراد دیگری با دیدن کامنت شما در زیر یک ویدیو دیگر، با توجه به اسم و یا نظری که دادید به کانال شما علاقمند شود و اقدام به تماشای ویدیوی شما کند.

خرید کامنت فیک برای افزایش کامنت های یوتیوب

همیشه گفته ایم که هیچ دستاوردی بدون تلاش ممکن نیست. همانطور که خرید بازدید یوتیوب و خرید سابسکرایبر فیک در بلند مدت به کانال شما آسیب میزند، خریدن کامنت های فیک نیز ایده بدی است. یوتیوب اصلا از کامنت های فیک استقبال نمیکند و این سبک کامنت ها برای مخاطبان نیز جالب نخواهد بود. چرا که این کامنت ها معمولا توسط ربات ها نوشته میشوند و میتواند بی ربط به موضوع کانال شما باشد یا حتی عبارت نامناسبی باشد!

سخن پایانی

تعداد کامنت برای یک ویدیو یا به طور کلی یک کانال بسیار ارزشمند است و یکی از فاکتورهایی است که به یوتیوب میگوید این کانال، کانال خوبی است. افزایش کامنت در یوتیوب میتواند کمی چالش برانگیز باشد چرا که بینندگان معمولا در این مورد تنبلی میکنند اما در این مقاله راه هایی را به شما معرفی کردیم که سابسکرایبرهای خود را متقاعد کنید برای شما کامنت بگذارند یا به عبارتی از آن ها کامنت بکشید! شاید کامنت گرفتن با این روش ها کمی سخت باشد اما این تضمین وجود دارد که با استفاده از این تکنیک ها کانال شما آسیبی نخواهد دید. درحالیکه اگر به سراغ روش های یک شبه مثل خرید کامنت فیک بروید، ممکن است از سمت یوتیوب جریمه شوید و به جای سود کردن، ضرر کنید.