هزینه تبلیغات روز به روز در حال افزایش است و همه میدانیم که هرگز قرار نیست رو به کم هزینه شدن برود. علاوه بر هزینه، فرایند انجام تبلیغات از هرنوعی همواره سخت تر از قبل میشود. همانطور که سئو چند سال پیش ساده تر از حال بود، تبلیغ در گوگل و دیگر انواع تبلیغات پولی هم قبلا آسان تر از حالا بود. نکته مهم این است که سئو نسبت به تبلیغات هزینه خیلی خیلی کمتری دارد پس چرا سئو را جایگزین تبلیغات پولی نکنیم؟ یا حداقل بخشی از بار تبلیغات را بر دوش سئو نگذاریم؟

مقایسه سئو با تبلیغات پولی

با تبلیغات شما میتوانید میزان فروش خود را افزایش و کاهش دهید اما هرگز نباید از ترافیک ارگانیک گوگل غافل شوید. چرا که این ترافیک باعث رتبه گرفتن وبسایت شما میشود. درضمن اگر دیده نشوید، چطور میخواهید فروش خود را بیشتر کنید؟ اگر با اهمیت سئو آشنا باشید، میدانید که بدون سئو خوب، تبلیغات پولی هم نمیتواند انتظارات شما را برآورده کند.

جایگزین تبلیغات پولی

بخشنده بودن در محتوا

حالا که کمی درمورد برتری سئو نسبت به تبلیغات پولی صحبت کردیم بهتر است به مواردی اشاره کنیم که میتوانند باعث شوند سئو را جایگزین تبلیغات پولی کنید. اولین مورد تولید محتوا است. همه میدانیم که محتوا در سئو بسیار مهم است و هیچ وب سایتی بدون محتوا نمیتواند رتبه بگیرد. اگر کسب و کار شما جوری است که محتوای ویدیویی را برای آن مناسب تر میدانید باید مطلب مهمی را به شما بگویم. درست است که به هنگام سرچ در موتورهای جستجو مثل گوگل، ویدیو ها نیز در نتایج نمایش داده میشوند اما بخش عمده نتایج به محتوای متنی اختصاص دارد.

اگر میخواهید رتبه خوبی در گوگل داشته باشد و سئو را جایگزین تبلیغات پولی کنید، باید هزینه آن را به گونه دیگری بپردازید. چگونه؟ باید بخشی از دانش ارزشمند خود را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار دهید. لازم است که موارد مهم و کارآمدی از دانش و کسب و کار خود را به شکل محتوای متنی در وب سایت ارائه کنید. فراموش نکنید که محتوای خوب و منحصر به فرد، باعث میشود که افراد مختلف وب سایت شما را به آشنایان خود نیز معرفی کنند.

چطور بفهمیم چه محتوایی منتشر کنیم؟

ابزارهای بسیاری برای تحلیل در زمنیه کلمات کلیدی وجود دارد. یکی از ابزارهای خوب ubersuggest است. شما میتوانید کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خودتون رو در این ابزار وارد کنید تا به شما کلمات دقیق تر و لانگ تیل نتیجه بخش را بدهد. شما باید از بین این کلمات آن هایی را انتخاب کنید که CPC کمتر و Search Valume بیشتری دارند. اگر فکر میکنید بهبود سئو با استفاده از این کلمات کلیدی غیرممکن است و نمیتوانید با آن ها سئو را جایگزین تبلیغات پولی کنید، سخت در اشتباهید. شما میتوانید دامنه خود را در ابزار ubersuggest وارد کنید تا ببینید با توجه به روندی که تا حالا طی کردید، احتمال موفقیت شما در کدام کلمات کلیدی بیشتر است.

سئو جایگزین تبلیغات پولی

آیا راهی برای خودکار کردن فرایند سئو وجود دارد؟

خیر! تعجب نکنید. با وجود رشد روز افزون هوش مصنوعی در دنیای دیجیتال امروز، همچنان مواردی هستند که نیاز به تحلیل انسانی دارند. بله شما میتوانید از هوش مصنوعی برای تولید محتوا کمک بگیرید اما گوگل حساسیت زیادی بر روی محتوای منحصر به فرد دارد. اگر محتوای وب سایتی تکراری باشد، رتبه ای به آن نمیدهد. پس بهتر است یک نیروی انسانی برای تحلیل و تغییر محتوای به دست آمده از هوش مصنوعی وجود داشته باشد. اگر میخواهید سئو را جایگزین تبلیغات پولی کنید، حتما باید خودتان رقبا را تحلیل کنید، محتوای خوب بسازید و لینک سازی قوی انجام دهید.

توجه به رپورتاژ

شاید بتوان گفت بیشترین هزینه در حوزه سئو مربوط به رپورتاژ میشود. اما الگوریتم های جدید گوگل محدودیت هایی درمورد رپورتاژ نویسی ایجاد کرده است که باید به آن ها توجه کنید. اگر بخواهیم خیلی خلاصه به آن ها اشاره کنیم، باید بدانید که خرید رپورتاژهای گوناگون از چندین وب سایت مختلف کار اشتباهی است. به کیفیت و ارزش بک لینک ها اولویت بیشتری نسبت به تعداد آن ها بدهید. از سایت های معتبر و مرتبط با کسب و کار خود بک لینک بگیرید و در این کار زیاده روی نکنید.

سخن پایانی

دیدید که میتوانید سئو را جایگزین تبلیغات پولی کنید و هزینه های خود را کاهش دهید. البته هدف ما این نیست که بگوییم تبلیغات پولی مثل تبلیغ در گوگل کار اشتباهی است. بلکه هدف آشنایی شما با اهمیت سئو و تاثیری است که بر میزان اثربخشی تبلیغات شما میگذارد. در این مقاله سعی کردیم به شما بگوییم که اگر سئو خوبی داشته باشید، میتوانید هزینه تبلیغات خود را پایین بیاورید و به نوعی یک جایگزینی انجام دهید.