یکی از مسائلی که خیلی مواقع ذهن تولیدکنندگان محتوا و صاحبان وب سایت را به خود مشغول میکند، نداشتن ایده برای تولید محتواست. Ubersuggest یکی از ابزارهایی است که در این زمینه میتواند بسیار کمک کننده باشد. این ابزار با داشتن قابلیت های بسیار، اطلاعات بسیار مفیدی به شما میدهد که با استفاده از آن ها میتوانید سئو سایت خود را بهبود ببخشید. در ادامه بیشتر با قابلیت های این ابزار آشنا میشویم.

استفاده از Ubersuggest چه سودی دارد؟

این ابزار با دارا بودن یک پایگاه داده بسیار عظیم از کلمات کلیدی و ایده های تولید محتوا، میتواند شما را در مسیر سئو و بهبود محتوای سایتتان همراهی کند. همچنین میتوانید با استفاده از ubersuggest استراتژی رقبای خود در زمینه سئو را نیز مورد بررسی قرار دهید. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه میتوانید از عملکرد رقبای خود در حوزه سئو و وبسایت خبردار شوید و از بازار عقب نمانید. کسانی که از اوبرساجست به عنوان یکی از ابزارهای سئو خود استفاده میکنند، میتوانند خیلی موفق تر از رقبای خود عمل کنند. چرا که علاوه بر نظارت به سلامت سئو سایت خودشان، به طور موازی سایت رقبا را نیز زیر نظر دارند.

چگونه از اوبر ساجست استفاده کنیم؟

استفاده از این ابزار بسیار ساده است. فقط کافی است وارد سایت آن شوید و پروژه جدید ایجاد کنید. میتوانید افزونه ubersuggest را نیز روی مرورگر خود نصب کنید و با ورود به سایت مورد نظر که میخواهید آن را بررسی کنید، این افزونه را فعال کنید و اطلاعات مورد نیازتان را استخراج کنید. این افزونه اطلاعات کلی درمورد هر سایتی که وارد آن شده اید به شما میدهد. اطلاعاتی در زمینه دامنه، بک لینک، کلمات کلیدی، ترافیک اورگانیک و…. اما برای دریافت جزییات بیشتر باید وارد سایت شوید و دقیق تر تحلیل کنید.

Ubersuggest

چطور از Ubersuggest برای تولید محتوا ایده بگیریم؟

اگر شما هم با کمبود ایده مواجه شدید و نمیدانید چه محتوایی تولید کنید تا مخاطبان را به سمت خود جذب کنید، یک راه خوب برای شما داریم. در منوی Content Ideas میتوانید محتواهایی که بهترین و بیشترین بازخورد را در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و پینترست داشته اند را مشاهده کنید و درمورد آن ها بنویسید. این بخش از ubersuggest حتی به شما میگوید که این محتوا چندین بار به اشتراک گذاشته شده است.

چگونه با استفاده از اوبر ساجست سئو پیج را بررسی کنیم؟

در منوی Site Audit با اضافه کردن URL خود میتوانید مشکلات سئو صفحه خود را به طور عمیق تری بررسی کنید. بعد از اضافه کردن آدرس سایت، Site Audit تمامی صفحات وب سایت شما را رصد میکند و خطاها را پیدا میکند. وقتی این رصد به پایان برسد، یک نمره به سئو سایت شما میدهد که درواقع یک ارزیابی کلی از سئو داخلی و عملکرد وبسایت شماست. حتی لیستی از ارورهایی که باید برای نتیجه بهتر در سئو آن ها رفع کنید نیز دریافت خواهید کرد. علاوه بر این نمره و ارزیابی و لیست خطاها، حتی به شما میگوید که رفع کردن کدام یک از این خطاها ساده تر است! در نتیجه میتوانید متناسب با وقت و توانایی خود روی ارور درستی تمرکز کنید و آن را رفع کنید تا نتیجه سئو خوبی بگیرید

یافتن کلمه کلیدی با استفاده از Ubersuggest

  • Dashboard: داشبورد ubersuggest به شما این امکان را میدهد تا رتبه وب سایت خود را در گوگل بررسی کنید. آن هم برای هر مکان خاصی که ( در سر تا سر جهان ) مد نظر دارید. با ایجاد پروژه در این داشبورد میتوانید ترافیک وب سایت خود را رصد کنید و رتبه ای که بابت کلمات کلیدی کسب و کارتان دریافت کرده اید را نیز بررسی کنید. همچنین میتوانید در بخش داشبود ubersuggest از کلمات کلیدی رقبا و اینکه کدام صفحه سایتشان کلیک خوبی دارد نیز باخبر شوید.
  •  :Keyword Overviewدر این منو میتوانید تحلیل دقیقی درمورد هرکلمه کلیدی که مد نظر دارید دریافت کنید. این تحلیل شامل میزان سرچ کلمه در موبایل و دسکتاپ به طور جداگانه و در هر بازه زمانی میباشد. علاوه بر این موارد میتوانید جزییات بیشتری همچون محدوده سنی افرادی که این کلمه را سرچ کرده اند نیز دریافت کنید.
  •  :Keyword Ideasاز بهترین ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی، همین منو در اوبر ساجست است. در این بخش شما میتوانید عباراتی که مردم سرچ کرده اند و کلمه کلیدی شما در آن استفاده شده را به دست آورید. سوالاتی که مردم مرتبط با کلمه کلیدی شما پرسیده اند نیز در این بخش قابل دستیابی است.
  •  :Keywords by Trafficاستفاده از این منو در ubersuggest به شما اطلاعات جزیی تری درمورد کلمات کلیدی که رقبایتان روی آن ها و ترافیکشان کار میکنند میدهد. برای مثال میتوانید تخمینی از میزان بازدیدی که هر کلمه کلیدی برای رقیبتان به همراه دارد را ببینید.
  •  :Similar Websitesاگر میخواهید بدانید که کدام یک از رقبا و سایت های مشابه درحال رقابت با شما با استفاده از یک کلمه کلیدی هستند، باید وارد این منوی اوبرساجست بشوید.

 

Ubersuggest

 

سخن پایانی

اگر میخواهید هزینه های سئو خود را کم کنید و در عین حال به تمامی اطلاعات مورد نیازتان دسترسی داشته باشید، Ubersuggest بهترین ابزار برای شماست. در این مقاله سعی کردیم درمورد کلیت این ابزار و اطلاعاتی که میتوانید با استفاده از آن به دست اورید توضیح مختصری به شما بدهیم. در آینده بیشتر درمورد این افزونه قدرتمند با هم گفتگو خواهیم کرد. با جیمکس همراه باشید 🙂