گوگل بستری بسیار عالی برای جذب مشتری از طریق وبسایت است و مشخصا برای این کار باید ترافیک سایت را بیشتر کنید و ورودی های بیشتری نیز از گوگل به سمت وبسایت جذب کنید. برخی عقیده دارند که خرید ورودی گوگل و بازدید سایت یکی از روش های موجود برای افزایش بازدید سایت و فروش است. البته که اشتباه هم نمیکنند! میتوان از این روش استفاده کرد. اما به چه قیمتی؟ در این مقاله از جیمکس ادز به بررسی همین موضوع میپردازیم که آیا خرید و فروش ورودی گوگل تاثیری روی میزان فروش و رشد کسب و کار ما دارد یا خیر؟!

اگر عبارت «خرید بازدید سایت» یا «خرید ورودی گوگل» یا دیگر عبارت های مشابه را سرچ کنید با تبلیغ هایی مواجه میشوید که همچین شکل و شمایلی دارند:

 • افزایش رتبه با خرید ورودی گوگل!
 • روزانه هزار بازدید سایت!
 • رتبه یک گوگل با افزایش ترافیک سایت!

اگر همچین مواردی را دیدید سریع فرار کنید! چرا؟

ورودی فیک چیست؟

وقتی عبارت هایی شبیه عبارت هایی بالا را در نتایج سرچ مشاهده میکنید، حتما وسوسه میشوید که آن ها را امتحان کنید. مخصوصا اگر اولین تجربه شما در مدیریت وبسایت باشد، ممکن است گول تبلیغات رو بخورید و بخواهید با خرید ورودی گوگل، بازدید سایت خود را افزایش دهید. اما از قدیم گفته اند که راه صد ساله را نمیتوان یک شبه طی کرد! قبل از اینکه بخواهید همچین ظلمی در حق خودتان و وبسایتتان بکنید بهتر است بدانید اصلا ورودی هایی که به این شکل فروخته میشوند چی هستند؟

ساز و کار اینجور سایت ها که کار خرید و فروش بازدید سایت انجام میدهند به شکلی است که با ربات های مختلف برای سایت شما بازدید میسازد. چطور این کار را میکند؟ نام برند یا کلمه کلیدی که میخواهید با آن دیده شوید توسط سایتی که از آن ورودی گوگل خریدید به ربات ها داده میشود. این ربات ها سایت شما را در نتایج سرچ پیدا میکنند و با ورود به سایت برای شما بازدید میسازند. پس چه نتیجه ای میگیریم؟ این ورودی ها واقعی نیستند و ارزشی ندارند.

ورودی فیک گوگل

دلایل خرید ورودی گوگل و بازدید سایت

وقتی اینقدر تاکید میکنیم که خرید بازدید سایت کار خوبی نیست، چرا همچنان سایت های فروش ورودی گوگل و بازدید سایت وجود دارند؟ جالب تر اینکه چرا برخی از آن ها خرید میکنند؟ جواب ساده است. وعده های دروغینی که در این بخش به آن ها اشاره میکنیم:

افزایش رتبه سایت در گوگل

همیشه اولین و ساده ترین ترفند فروشندگان برای فروش ورودی گوگل این است که با خرید هزار بازدید، سایت شما در کمترین زمان ممکن بیشترین افزایش رتبه را خواهد داشت. شاید حتی بگویند با این کار به رتبه اول در نتایج سرچ گوگل میرسید! اما این وعده کاملا دروغ است! وقتی یک کاربر واقعی وارد سایت میشود، احتمالا مدت زمانی را در آن صفحه میماند، روی لینک های مختلفی کلیک میکند و یک رفتار واقعی از خود نشان میدهند. درحالی که یک ربات هرگز چنین کاری نمیکند!

تا چند سال پیش استفاده از ربات ها برای افزایش بازدید سایت واقعا جواب میداد و تاثیرگذار بود. اما گوگل هیچوقت طرفدار روش های ناجوانمردانه برای افزایش بازدید نبوده است. به همین دلیل الگوریتم های خود را تغییر داد و از آن لحظه به بعد دیگر این تکنیک برای سایت ها مفید نبود. پس اینکه با خرید بازدید سایت رتبه شما در گوگل بیشتر میشود کاملا اشتباه است و گوگل در حال حاضر رفتار کاربر را به شکلی دقیق تر از قبل شناسایی میکند و میتواند کاربران غیرواقعی را کاملا تشخص دهد.

کاربرد در سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه مجموعه ای از اقدامات است که برخی سئو کارها برای افزایش رتبه سایت انجام میدهند اما این کارها اصلا با اصول گوگل هماهنگ نیستند و همانطور که سریع نتیجه میدهند، سریع هم بی نتیجه میشوند. (باد آورده را باد میبرد!) با این وجود برخی از سئوکارها به دلیل اهداف سودجویانه از این روش ها استفاده میکنند. یکی از اقداماتی که در سئو کلاه سیاه برای کلاهبرداری انجام میشود همین خرید ورودی گوگل و بازدید سایت است.

سئو کار با این کار به شکلی ناگهانی آمار و رتبه سایت را بالا میبرد و آمار سرچ کنسول را به کارفرما نشان میدهد. کارفرمای بیچاره هم که اطلاعی از این موضوع ندارد بابت بهبود رتبه خوشحال میشود و سئوکار هم پولش را میگیرد و خدانگهدار! اما بعد از یک مدت کوتاه وقتی گوگل متوجه میشود که این سایت با تقلب و بازدید فیک به رتبه بالا رسیده، سایت را جریمه میکند و رتبه سایت شدیدا افت میکند!

چرا نباید ورودی گوگل را بخریم؟

حالا باید برویم سراغ اصل مطلب. چرا نباید بازدید سایت خرید؟ ساز و کار اینجور بازدیدها و دلیل خرید و فروش را ذکر کردیم اما اگر دلمان خواست یک شبه رتبه سایت خود را بهتر کنیم چه؟ اگر خرید بازدید سایت را امتحان کنیم چه عواقب و مشکلاتی را باید به جان بخریم؟

خرید کلیک گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

آسیب به سئو سایت

حتی در همان زمانی که گوگل هنوز الگوریتم های جدیدش را اجرا نکرده نبود، اگر متوجه میشد که این ورودی ها از طریق پرداخت پول به دست آمده و فیک هستند، سایت را جریمه میکرد. حالا که گوگل باهوش تر از قبل شده و راحت تر تشخیص میدهد که کدام بازدید و ورودی واقعی است و کدام تقلبی، قطعا اگر کوچکترین خطایی از شما و سایتتان ببیند، بدون معطلی سایت را جریمه میکند. پس بهتر است با خرید ورودی گوگل، زحمات چند ماهه و چند ساله ای که برای رتبه سایت و سئو کشیده اید را به باد ندهید!

گوگل چطور تشخیص میدهد که کاربر واقعی است یا فیک؟

 • وقتی به شکلی ناگهانی تعداد زیادی از بازدیدهای سایت به شکلی است که انگار کاربر فقط وارد سایت شده و سریعا از آن خارج شده!
 • کاربران زیادی IP یکسانی دارند!
 • رفتار کاربر در هنگام کلیک روی نتیجه سرچ.
 • ورود غیر طبیعی تعداد زیادی کاربر به شکل همزمان به سایت!
 • رشد خیلی زیاد و ناگهانی!

این موارد در کنار کلی نکته دیگر که شاید ما هم ندانیم به گوگل نشان میدهد که یک کاربر واقعی است یا خیر.

سئو کلاه سیاه

عدم بازدهی مثبت و سوددهی

خرید ورودی گوگل فقط به درد همان سئوکارهای کلاه سیاه میخورد که میخواهند کارفرمای بیچاره را گول بزنند! اگر خودتان آن کارفرمای بیچاره هستید، هرگز سراغ این روش ها نروید. چرا؟ قطعا شما از سئو و افزایش رتبه سایتتان یک هدفی دارید. این هدف میتواند افزایش فروش، افزایش آگاهی از برند و یا هر چیزی باشد. مشخصا با کاربرانی که واقعی نیستند هرگز به این هدف ها نمیرسید! ربات ها که از شما خرید نمیکنند! پس بیخود پول خود را در چاه نریزید و صبر داشته باشید و سایت خود را با روش های اصولی بالا بیاورید.

خرید بازدید به شکل اصولی!

آیا همچین چیزی ممکن است؟ مگر ما اینهمه تاکید نکردیم که خرید ورودی گوگل و کلیک های فیک به سایت آسیب میزند؟ خب هر چیزی راه حلی دارد.  گوگل خودش میگوید که دوست ندارد بازدید های تقلبی خرید و فروش کنید. به جای این کار میتوانید با روش های خیلی مطمئن تری ورودی گوگل خود را افزایش دهید.

 • تبلیغات گوگل: اگر میخواهید پول بدهید و به ازای آن بازدید و ورودی گوگل بگیرید، به جای خرید بازدیدهای فیک از گوگل ادز استفاده کنید. این روش مورد تایید گوگل است و به سایت شما آسیب نمیزند، قیمت به صرفه تری دارد، سود بیشتری به شما میرساند و به طور کلی مطمئن تر است.
 • سئو سایت: سرمایه گذاری بر روی سئو سایت یکی دیگر از روش های اصولی برای بهبود رتبه سایت است. فقط دقت کنید که سئوکار شما از روش های درستی استفاده کند. شاید سئو کمی زمان بر باشد اما علاوه بر مطمئن بودن در طولانی مدت نتیجه خوبی هم دارد.
 • بک لینک گرفتن: خرید بک لینک جزو کارهایی است که خودش در دسته سئو کلاه خاکستری قرار میگیرد و تحت شرایط خاصی میتواند خطرناک باشد. اگر میخواهید از این روش استفاده کنید حتما با یک سئوکار با تجربه مشورت کنید تا اشتباهی از شما سرنزند.

این موارد اقداماتی بودند که شما برای آن ها هزینه میپردازید اما بازدیدهایی که میگیرید واقعی و اصولی هستند. اصطلاحا میتوانیم این روش ها را، روش های خرید ورودی گوگل بدون آسیب به سایت در نظر بگیریم. علاوه بر این موارد، میتوانید روش های زیر را نیز برای بیشتر دیده شدن سایت به کار ببرید و مقاله اصول جذب ترافیک ارگانیک و بازدیدکنندگان وب سایت بیشتر ما را هم مطالعه کنید.

ورودی گوگل بخریم یا نه؟

در نهایت خیلی خلاصه نتیجه این مقاله را خدمتتان بگویم: نه! بازدید سایت نخرید! اگر خواستید با همچین روش هایی رتبه سایت را بهبود دهید منتظر عواقب ناخوشایند آن هم باشید. فراموش نکنید بار کج به منزل نمیرسد و گوگل هم با کسی شوخی ندارد. اگر قوانین آن را رعایت نکنید از گوگل پنالتی میگیرید و بدجور ضرر میکنید. به جای این کارها برای سئو و تبلیغ در گوگل و دیده شدن با جیمکس ادز تماس بگیرید.