اگر می خواهید رتبه یک یوتیوب را کسب کنید، باید کانال خود را هم برای گوگل و هم برای یوتیوب بهینه سازی نمایید. در اینجا 6 راهکار ساده را که به شما کمک می کنند برای ویدیوهای یوتیوب خود رتبه‌های بالا کسب کنید را آورده‌ایم.

تبلیغ در گوگل

قبل از صحبت در مورد این راهکارها، بهتر است چیز دیگری را مطرح کنیم:

چگونه استراتژی ساخت ویدیوی یوتیوب خود را بریزید

3 راه برای برنامه‌ریزی ویدیوها وجود دارد… بهتر است از ترکیب هر سه استفاده کنید، اما ساده بگوییم، اگر نمی‌خواهید یک یوتیوبر تمام عیار شوید، تنها نیاز دارید اولین مورد (کلمات کلیدی) را رعایت کنید.

1. کلمات کلیدی

هدف قرار دادن کلمات کلیدی به شما کمک می کند در گوگل و یوتیوب رتبه بندی خوبی کسب کنید تا ویدیوهای شما با جستجو قابل کشف شدن باشند. یکی از اشتباهاتی که می بینم بسیاری از سازندگان مرتکب می شوند، تلاش بر کسب رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی با ترافیک بسیار کم است. ما توصیه می کنیم کلمات کلیدی را با حداقل 1000 جستجو در ماه انتخاب کنید.

می توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی خاص یوتیوب مانند vidIQ استفاده کنید که تا این تاریخ این اطلاعات را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. یک ابزار پیشرفته تر برای تحقیق کلمات کلیدی یوتیوب، Ahrefs یا SEMrush است، اما اگر تنها چیزی که از آن استفاده می کنید تحقیقات یوتیوب باشد، این ابزارها بسیار گران هستند.

نکته: ایده خوبی است که کل کانال خود را در یک گروه خاص از موضوعات/کلمات کلیدی نگه دارید و در هر موضوع چندین قطعه محتوا ایجاد کنید. ما تعداد بیش از 8 تا 10 موضوع در هر کانال را توصیه نمی کنیم. برای هر یک از موضوعات/کلمات کلیدی خود یک پلی لیست ایجاد کنید و ویدیوهای مناسب را بهاین پلی لیست ها اضافه کنید.

2. محتوای مشابه

می‌توانید با ایجاد ویدیوهایی با موضوع مشابه، با طول یکسان، گفتن شفاهی کلمات کلیدی خاص در ویدیو (که ویدیوی مشابه نیز از آن استفاده کرده است) و با استفاده از برچسب‌های مشابه/مشابه، در «توصیه‌شده» در یوتیوب در کنار ویدیوهای خاص ظاهر شوید. (برای اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید). می‌توانید این کار را با جستجوی ویدیوهای محبوب از یک سازنده مشابه در جایگاه اختصاصی خودتان و تولید یک ویدیوی مشابه در مورد موضوع به سبک خود، انجام دهید.

اگر متعجب شدید، بهتر است بدانید انجام این کار اشکالی ندارد. این یک کار رایج است. تا زمانی که به طور آشکار ویدیوی او را کپی نکنید، کار خلافی مرتکب نشده اید.

3. ترندها

می‌توانید با استفاده از ابزار رایگان گوگل به نام گوگل ترندز (Google Trends)، داده‌هایی را در مورد آنچه که در یک موضوع خاص مورد توجه است پیدا کنید. به عنوان مثال، من «چگونه یوتیوب» را تایپ کردم و متوجه شدم «چگونه ماسک صورت بسازیم» و «چگونه مواد ضدعفونی کننده دست بسازیم» در حال حاضر ترندهای پرطرفداری در سرتاسر جهان هستند.

گوگل ترندز

«ترند ها» را با ایجاد «محتوای مشابه» ترکیب کنید و تقریباً تضمین می‌شود که برای کلمه کلیدی خود در یوتیوب و احتمالاً گوگل نیز رتبه بالایی خواهید داشت. اگر ویدیو خوب باشد و مردم کل آن را تماشا کنند، زمان بازدید شما افزایش می‌یابد و مشترکین بیشتری خواهید یافت.

چرا باید برای رتبه بندی در یوتیوب تلاش کنید؟

تصور کنید: در حال لذت بردن از قهوه صبح خود هستید، نوتیفیکیشن های تلفنتان را که در طول شب ظاهر می‌شوند بررسی می‌کنید. شما طبق معمول تجزیه و تحلیل یوتیوب خود را بررسی می کنید و ناگهان می بینید آخرین ویدیوی شما در هفته گذشته 1000 بازدید داشته است!

چنین نتایجی تصادفی نیستند. یوتیوب پس از گوگل دومین حجم بالای ترافیک جستجو را دارد.این فاکتور را که جستجوی گوگل نتایج یوتیوب را در جستجوی خود ادغام می کند و مسأله برایتان شفاف خواهد شد.

اکنون بیایید وارد جنبه های فنی رتبه بندی سریع ویدیوهای یوتیوب شویم!

1.چگونه ویدیوهای یوتیوب خود را عنوان گذاری کنیم

عناوین ویدیو در یوتیوب می توانند تا 100 کاراکتر باشند. با این حال، گوگل عنوان را پس از 70 کاراکتر قطع می کند.

مهمترین اطلاعات از جمله کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان خود قرار دهید.

کلمات کلیدی مهمترین کلید برای رتبه بندی ویدیوهای یوتیوب هستند. برای انتخاب کلمات کلیدی خود، در نظر بگیرید که به چه سوالی با ویدیوی خود پاسخ می دهید. این کلمات کلیدی همان چیزی است که افراد در جستجوی گوگل یا یوتیوب خود تایپ می کنند.

یک مزیت واضح و مشخص را بیان کنید. دقیقاً در عنوان به بیننده بگویید که چرا باید ویدیوی شما را ببیند. چگونه دیدن این ویدیو قرار است زندگی آنها را تغییر دهد؟

هنگامی که در حال ایده گرفتن از عناوین احتمالی هستید، آنها را در گوگل جستجو کنید و رقابت رتبه بندی خود را مقایسه نمایید. چند روش مختلف برای پرسیدن سوالات امتحان کنید تا بفهمید کدامیک بهترین شانس را برای رتبه بندی ویدیوهای یوتیوب دارند. به نتایج جستجو نگاه کنید و از آنجاراهتان را ادامه دهید.

اگر یک نسخه از قبل دارای چند ویدیوی واقعا قوی باشد، بهترین گزینه شما نیست. چیز متفاوتی را امتحان کنید.

به خاطر داشته باشید که گوگل تمایل دارد نتایج ویدیوهای یوتیوب را برای انواع کلمات کلیدی زیر نمایش دهد:

 • چگونه (How to)
 • مرور (Review)
 • آموزش (Tutorial)
 • [سال ذکر شده در عنوان] (مثلاً «چگونه در 2022 رتبه یک یوتیوب شویم»)

اگر مناسب است (با توجه به محتوای شما) این کلمات کلیدی را در عنوان بگنجانید، مطمئناً حجم خوبی از جستجوی گوگل را به سمت خود هدایت خواهید کرد.

2. تگ های یوتیوب

کلمات کلیدی باعث می شوند در گوگل رتبه یک شوید، اما تگ ها (برچسب ها) به رتبه بندی ویدیوهای یوتیوب در یوتیوب کمک می کنند.

برای اینکه بفهمید از کدام تگ باید استفاده کنید، به vidIQ وارد شوید و ایده کلمه کلیدی خود را تایپ کنید. سپس، تمام تگ های مربوط به کلمه کلیدی خود را انتخاب کنید (اینها اغلب بیش از یک کلمه هستند). زیاده روی نکنید! شما می توانید تا 500 کاراکتر برچسب اضافه کنید، توصیه می کنم آن را کمتر از 400 کاراکتر نگه دارید. شما نمی خواهید الگوریتم YouTube را به اشتباه بیاندازید. روی برچسب‌های مرتبط با کلمه یا عبارتی که می‌خواهید رتبه‌ یک شود، تمرکز کنید. سعی نکنید برای بیش از یکی رتبه بدست آوردید.

تگ یوتیوب

می‌توانید از ابزارهای رایگان YouTube vidIQ برای مشاهده برچسب‌های استفاده شده در ویدیوهای دیگران استفاده کنید. فقط یک حساب vidIQ ایجاد کنید، افزونه مرورگر را دانلود نمایید، سپس به یوتیوب برگردید و وارد vidIQ شوید (افزونه را در سمت راست YouTube خواهید دید).

شما می توانید تگ ها را به صورت رایگان مشاهده کنید و نیازی به حساب پولی ندارید. این به استراتژی ایجاد “محتوای مشابه” که قبلاً توضیح داده شد، کمک می کند.

3.توضیحات ویدیوی یوتیوب

در هر ویدیو، شما این فرصت را دارید که توضیحاتی را درج کنید.

اگر می‌خواهید ویدیوهای YouTube را سریع رتبه‌ یک کنید، این دستورالعمل‌ها را برای توضیحات ویدیو دنبال کنید:

 • توضیحات شما باید حداقل 250 کلمه باشد.
 • کلمات کلیدی خود را در 25 کلمه اول قرار دهید (مثلاً در جمله اول).
 • کلمه کلیدی خود را (طبیعی رفتار کنید!) حدود 3-4 بار تکرار کنید.

به عنوان یک نکته دیگر، توصیه می کنم همیشه جزئیات زیر را اضافه کنید:

 • خلاصه ای از شما یا شرکتتان: برای کلیک روی پروفایلتان به افراد متکی نباشید. دقیقاً در توضیحات ویدیو به آنها بگویید در رابطه با چه چیزی فعالیت می کنید.
 • کال تو اکشن (فراخوانی برای اقدام): هدف از ویدیوی شما چیست؟ آیا می خواهید آنها یک محصول بخرند، در کانال شما سابسکرایب کنند، یا وب سایت شما را بررسی کنند؟ به آنها بگویید چه کار کنند.
 • منابع: در صورتی که آنها ویدیو را دوست داشتند و اطلاعات بیشتری می خواستند، آنها را مجبور نکنید به گوگل برگردند. به آنها منابعی بدهید که به سؤالات بعدی آنها پاسخ دهد. در حالت ایده آل، برای کسب اطلاعات بیشتر، ویدیوی دیگری یا پیوندی به وب سایت خود ارائه دهید.
 • پیوندهای پروفایل های رسانه های اجتماعی: تبریک می گوییم، ویدیوهای شما باعث شد محبوب شوید. حالا به آنها بگویید از کجا می توانند بیشتر شما را ببینند. به احتمال زیاد اگر آنها در یوتیوب هستند، در کانال های اجتماعی دیگری مانند فیس بوک یا توییتر نیز حضور دارند.
 • هشتگ: بله، هشتگ ها اکنون در یوتیوب کاربرد دارند. اگر یک هشتگ در توضیحات خود اضافه کنید، به صورت یک لینک آبی قابل کلیک در بالای عنوان شما نمایش داده می شود.

اگر برای استراتژی کلمه کلیدی هدف گذاری کرده باشید، تکمیل توضیحات برای هر ویدیو با بیشترین جزئیات ممکن، مهم است.

4. تامبنیل یوتیوب

یوتیوب به طور خودکار یک تامبنیل (تصویر کوچک) به ویدیوی شما اختصاص می دهد. این ممکن است نماینده خوبی از برند شما باشد یا نباشد.

کنترل را به دست بگیرید و تامبنیل کاملی را برای ویدیوی خود ایجاد کنید، با متن کاور که توصیف و جذب می‌کند. این به طور مستقیم به شما در رتبه‌بندی سریع ویدیوهای یوتیوب کمک نمی‌کند، اما شانس کلیک کردن افراد روی ویدیوی شما را در بین نتایج جستجو افزایش می‌دهد. اگر ویدیوی شما رتبه‌ بالا داشته باشد اما هیچ‌کس روی آن کلیک نکند، برای مدت طولانی در رتبه‌ های بالایی نخواهید بود.

تامبنیل یوتیوب

نکاتی برای ساختن یک تامبنیل یوتیوب:

 • متن بزرگ گویای مزایای تماشای ویدیو،
 • چهره شما یا چهره شخصی که احساسات زیادی را نشان می دهد (شاد، غمگین و غیره)،
 • دور تا دور تامبنیل را حط کشی کنید یا دور یک تصویر را در داخل تامبنیل خط کشی کنید.

در بیشتر موارد، توصیه می‌کنیم به سادگی کلمه کلیدی خود را در یوتیوب جستجو کنید و تامبنیل های ویدیوهایی که در حال حاضر رتبه‌ یک شده‌اند را مشاهده کنید و تامبنیل بهتر و جذاب تری بسازید. کنجکاوی بینندگان را بر انگیزید.

5.فایل زیرنویس یوتیوب

برای مدت طولانی می شد که اگر می خواهید ویدیوهای یوتیوب را رتبه یک کنید، به یک فایل زیرنویس نیاز دارید. اما ما فکر نمی کنم این دیگر درست باشد.

اگر آشنا نیستید، یک فایل زیرنویس، متن نوشته شده آنچه را که گفته می شود با گام زمانی مرتبط می‌سازد. این پدیده به افرادی که کم شنوا و ناشنوا هستند یا به زبان دیگری صحبت می کنند کمک می کند. می‌توانید از ویرایشگر زیرنویس در استودیوی یوتیوب برای ویرایش فایل‌های زیرنویس پس از تولید شدن خودکار توسط هوش مصنوعی استفاده کنید.

زیرنویس یوتیوب

رتبه‌بندی ویدیوها را بدون فایل زیرنویس آزمایش کرده‌اند و همچنان رتبه‌ بالا می‌شوند. دلیل اینکه فکر می‌کنم دیگر آنقدر مهم نیست این است که فناوری نوشتار به گفتار آنقدر خوب است که یوتیوب و گوگل حتی بدون زیرنویس می‌فهمند ویدیوی شما درباره چیست. این فقط یک تئوری است، اما اگر می خواهید مطمئن کار کرده باشید، یک فایل زیرنویس بسازید.

سئوکاران همچنان می گویند که باید فایل کپشن خود را شخصی سازی کنید. بهتر است روی اطمینان از اینکه هوش مصنوعی یوتیوب کلمات کلیدی اصلی را درست می‌فهمد، تمرکز کنید، مثلاً گاهی اوقات نام‌های تجاری را نمی‌فهمد.

6.بک لینک های یوتیوب

هنگامی که سایر وب سایت ها یا نمایه های اجتماعی به ویدیوی شما بک لینک (پیوند بازگشتی) می زنند، به گوگل نشان می دهد که ویدیوی شما مرتبط و با ارزش است. گوگل ویدیوهای یوتیوب را که بک لینک های بیشتر دارند رتبه بندی بهتری می کند.

برای دریافت بک لینک‌های بیشتر، آن‌ها را در پلتفرم‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و در وبلاگ‌های مرتبط با این پیوند نظر دهید تا به سؤالات مردم پاسخ داده باشید.

اگرچه همه لینک ها خوب نیستند. اگر یک سایت تبلوید مشکوک به شما لینک بدهد، شما با منبع غیرقابل اعتمادی مرتبط هستید. تعداد زیادی از این پیوندهای بد به تلاش شما برای رتبه یک شدن در میان ویدیو های یوتیوب آسیب می زند.

بک لینک

می‌توانید از ویدیوی خود به عنوان «پاسخ» به سؤالات Quora، Reddit و موارد دیگر استفاده کنید. و می توانید با قرار دادن ویدیو در وبلاگ خود و نوشتن در مورد آن یک پست وبلاگ ایجاد کنید (یا حتی بهتر است آن متن را به عنوان یک پست وبلاگ ارسال کنید).

نکته: نیاز است به محض انتشار ویدیوهای خود، ترافیک و تعامل بیشتری را دریافت کنید. اگر لیست ایمیل یا فالوورهای زیادی در جای دیگری دارید، ایده خوبی است که به محض انتشار ویدیو، آن را برای آنها تبلیغ نمایید.

در نتیجه

رتبه بندی خوب ویدیوهای یوتیوب در گوگل یک راه قدرتمند برای قرار گرفتن در معرض بیشتر برای برند یا کسب و کار شما است. منبع ویدیوهای عالی خود را بسازید تا آنها در گوگل و یوتیوب با این هک ها پیدا شوند.

می توانید برای نقد کردن درآمد یوتیوب و همچنین تبلیغ کسب و کارتان در یوتیوب با جیمکس ادز همراه باشید.

راهنمای ساخت استودیو یوتیوب با کمترین هزینه

بهترین ال ای دی باتومی برای یوتیوب کدام است؟

معرفی بهترین میکروفون ها برای ضبط ویدیو در یوتیوب!