اگر از دید یک یوتیوبر مبتدی بخواهید به هشتگ یوتیوب نگاه کنید؛ هشتگ ها یکسری کلمات بی فایده هستند که تنها هنرشان این است که در شبکه های اجتماعی مختلف مثل اینستاگرام، توییتر و یوتیوب استفاده شوند تا بتوانند بازدید ویدیو را بالا ببرند. اما یک فرد حرفه ای کاملا میداند که وجود این هشتگ ها خیلی فراتر از این موضوعات هستند و استفاده از آن ها تا چه حد می تواند به رشد کانال شما کمک کند.
هشتگ ها در یک کانال می توانند بازدید ویدیوهای شما را به صورت قابل توجهی افزایش دهند. البته در نظر داشته باشید که برای استفاده از آن ها حتما باید استراتژی منحصر به فردی داشته باشید. اگر بدون استراتژی هشتگ ها را روانه پست ها کنید که ویوهایتان را بالا ببرید ممکن است نتیجه ی عکس بگیرید و یوتیوب شما را از الگوریتم خارج کند.
ما در این مقاله تصمیم داریم کمی بیشتر با هشتگ یوتیوب آشنا شویم و یاد بگیریم کجا و چگونه درست از آن ها استفاده کنیم تا بتوانیم نتیجه ی خوبی بگیریم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

هشتگ یوتیوب چیست؟

این هشتگ ها در حقیقت کلمات یا عباراتی هستند که برای مشخص کردن دسته بندی ویدیوی شما به کار می روند. درواقع هشتگ های موجود در یوتیوب هم همانند دوستان اینستاگرامی خود هستند و با یک علامت # قبل از کلمه مشخص می شوند و شما می توانید در تایتل دیسکریپشن یا سایر توضیحات ویدیو از آن ها استفاده کنید. جالب است بدانید که هشتگ یوتیوب قابل کلیک است و در در صورتی که کاربر روی آن ها کلیک کند می تواند تمامی ویدیوهای مربوط به آن دسته بندی را به صورت کامل ببیند. در حقیقت کاربران با کلیک کردن بر روی هشتگ می توانند سایر ویدیوهای مرتبط به آن دسته بندی و موضوعات را ببینند.

هشتگ یوتیوب

چرا باید از هشتگ در یوتیوب استفاده کنیم؟

واقعا چرا باید از هشتگ یوتیوب استفاده کنیم؟ این پرسشی است که شاید ذهن شما را هنگام خواندن این مقاله مشغول کرده باشد. هشتگ های یوتیوب می توانند به بیشتر دیده شدن ویدیوی شما کمک کنند. اما حالا اینکه چگونه این کار را انجام می دهند موضوعی است که در ادامه قرار است آن را بفهمیم.

به سئوی ویدیوی شما کمک می کنند

سئوی یوتیوب مجموعه اقداماتی است که اگر بتوانید آن ها را انجام دهید یوتیوب می تواند محتوای شما را بهتر متوجه شود و شما در رتبه بالاتری بین موضوعات مرتبط خواهید گرفت. استفاده از هشتگ ها در سئوی یوتیوب دقیقا همان تاثیری را دارد که اگر از کلمات مناسب و مرتبط استفاده کنید آن تاثیر را می گیرید. با استفاده ی برنامه ریزی شده و استراتژیک از هشتگ یوتیوب ویدیوی شما رتبه بالاتری می گیرد و یوتیوب و گوگل دقیقا می فهمند که ویدیوی شما درباره چخ موضوعی است. پس اگر بتوانید به صورت درست از هشتگ ها استفاده کنید می توانید به سئوی ویدیوهایتان نیز کمک شایانی کنید. پس قدرت هشتگ یوتیوب را دست کم نگیرید.

ویدیوهای شما را بدون ایجاد پلی لیست دسته بندی می کنند

درست کردن پلی لیست های مختلف برای ویدیوهای یوتیوبتان می تواند به شما کمک کند تا میزان بازدید های شما افزایش پیدا کند.  به این صورت که زمانی که شما ویدیوهای زیادی را منتشر می کنید باید با دسته بندی کردن آن ها در لیست های پخش مختلف کاری کنید تا همه ی ویدیوهایتان جلوی چشم کاربران قرار بگیرد و بازدیدهایتان را روی ویدیوهای مختلفتان بالاتر ببرید. اما همانطور که می دانید هر چقدر تعداد ویدیوهایتان بیشتر شود دسته بندی کردن آن ها در لیست های پخش مختلف نیز سخت تر می شود. در اینجا این هشتگ یوتیوب است که به کمک شما می آید و شما می توانید با استفاده مناسب از آن ها ویدیوهایتان را بدون قرار دادن در پلی لیست های مختلف دسته بندی کنید و بازدید بیشتری بگیرید.

هشتگ یوتیوب

باعث می شوند ویدیوهای شما بیشتر دیده شوند

یکی دیگر از مزایای استفاده از هشتگ یوتیوب این است که میزان ویو گرفتن ویدیوهایتان را بالاتر می برد و ویدیوهای شما را بیشتر در معرض دید کاربران قرار می دهد.  همانطور که پیش از این هم خدمت شما گفتیم هشتگ های یوتیوب قابل کلیک هستند و زمانی که یک کاربر روی یک هشتگ کلیک می کند می تواند تمامی ویدیوهای مرتبط با آن را ببیند. همین کار ویدیوهای شما را در معرض دید کاربران بسیار بیشتری قرار می دهد و سیل جدیدی از کاربران را به سمت ویدیوی شما می کشاند.

چگونه از هشتگ یوتیوب استفاده کنیم؟

استفاده از هشتگ در یوتیوب اصلا کار سختی نیست و بر خلاف چیزی که بعضی ها فکر می کنند برای هشتگ گذاشتن لازم نیست آپولو هوا کنند! شما برای قرار دادن هشتگ در ویدیوهایتان کافیست کلمات و عبارات مورد نظرتان را پیدا کنید و با قرار دادن یک سمبل # آن ها را به هشتگ یوتیوب تبدیل کنید. همچنین اگر شما علامت # را وارد کنید با پیشنهاد های متنوع یوتیوب در این زمینه مواجه میشوید که مسیر را برای شما بسیار راحت تر خواهد کرد.

برای مثال فرض کنید ویدیوی شما درباره ی آموزش سئوی یوتیوب است و شما در تایتل و دیسکریپشن از تمامی کلمات مرتبط استفاده کرده اید. حالا زمان آن است که با استفاده از هشتگ یوتیوب میزان نمایش محتوایتان را بالاتر ببرید.

#SEOTechniques

#SearchEngineOptimization

#GoogleRanking

#DigitalMarketing

#OffPageSEO

#OnPageSEO

کلام پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا با ساده ترین مفاهیم شما را به هشتگ یوتیوب آشنا کنیم و لزوم استفاده از آن ها به شما بگوییم. همچنین در این مقاله یاد گرفتیم که بهتر است کجا و چگونه از این هشتگ ها استفاده کنیم که تاثیر بیشتری روی رشد کانالمان داشته باشند.
فراموش نکنید که استفاده از هشتگ ها هم مانند سایر ابزارها استانداردهای مخصوص به خود را دارد و باید نه خیلی کم نه خیلی زیاد از آن ها در محتواهایتان استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. در مسیر رشد کانال یوتیوبتان تیم حرفه ای جیمکس ادز همواره در کنار شماست تا با ارائه ی بهترین و به روز ترین استراتژی ها کانال شما را روز به روز به مرحله ی مانیتایز و کسب درآمد از یوتیوب نزدیک کند.
امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. 🙂