در دنیای یوتیوب که پر از ویدیوهای مختلف است، عنوان یا همان تایتل ویدیو یوتیوب شما همان چیزی است که یک مخاطب را تشویق میکند آیا آن محتوا را تماشا کند یا خیر. همین عنوان است که ویدیو شما را از دیگر ویدیوها متمایز میکند. شاید برخی تصور کنند که تامبنیل ها تاثیر بیشتری در جذب مخاطب دارند. البته که این باور اشتباه نیست اما عنوان نویسی درست و جذاب نیز در جذب مخاطبان تاثیر بسیار زیادی دارد. در این مقاله از جیمکس ادز قصد داریم 10 نمونه تایتل یوتیوب که بیشترین شانس را برای وایرال شدن به ویدیو شما میدهند معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

ترکیب تناقض و کنجکاوی

این سبک از عنوان های یوتیوب تمرکز با تناقض و برانگیخته شدن کنجکاوی مخاطب بازی میکند. یعنی مخاطب با دیدن این عنوان به این باور میرسد که در آن ویدیو دانش یا اطلاعاتی وجود دارد که افراد دیگر از آن اطلاعی ندارند. این تایتل باید به گونه ای باشد که بیننده بپذیرد دانشی که در ویدیو شما وجود دارد چنان ارزشمند است که نباید آن را از دست بدهد.

مثال: بهترین بازی ها برای استریم کردن که هیچکس بازی نکرده است!

تناقض در این عنوان به طور واضحی مشخص است. اول به بهترین بازی ها اشاره میکنید و در ادامه میگویید که هیچکس از آن ها در استریم خود استفاده نکرده است! این تناقض ذهن مخاطب را به خود جذب میکند و او را وادار میکند تا برای درک بهتر موضوع ویدیو را تماشا کند.

استفاده از بازه زمانی

اینکه در یک بازه زمانی مشخص به یک هدف مشخص رسیده باشید و مسیر خود برای رسیدن به این موفقیت را ثبت کنید برای بسیاری از افراد جذاب است. این سبک از تایتل های یوتیوب جزو آن هایی هستند که بیشترین پتانسیل را برای وایرال شدن دارند. عنوان هایی که به یک بازه زمانی خاص و هدف مشخصی اشاره میکنند حس همزادپنداری بیشتری را در بیننده زنده میکنند؛ چرا که یک مسیر را از دید شخصی که واقعا آن را طی کرده به افراد نشان میدهند.

مثال: 30 روز غذای سالم خوردم و نتیجه این شد!

عنوان ویدیو وایرال

منبع داخلی

گاهی برای اینکه یک اتفاق یا یک خبر را برای بینندگان معتبرتر کنید بهتر است که آن را به یک منبع معتبر نسبت دهید. هیچ منبعی نیز بهتر از یک شخص که در همان محیط بوده و شخصا تجربه داشته نیست.

مثال: صحبت های کارمند سابق درمورد واقعیت ها!

از این سبک عنوان بیشتر در مواقعی استفاده میشود که مردم یک علاقه قبلی نسبت به آن موضوع دارند و یا حتی شایعاتی درمورد آن مبحث ایجاد شده. میتوان گفت سبک عنوانی است که بیشتر برای محتواهای ترند شده استفاده میشود. همچین تایتل های یوتیوب در اینجور مواقع وایرال میشوند.

استفاده از نکات منفی

شاید برایتان عجیب باشد که تایتل های یوتیوب که بار منفی دارند میتوانند بیشتر وایرال شوند و توجه زیادی را به خود جلب کنند! از قدیم الایام رایج بوده است که تولید کنندگان محتوا از عنوان های منفی که تمرکز بیشتری بر روی نابودی، از دست دادن و… برای جلب توجه استفاده کرده اند. بزرگ نمایی های منفی به طرز عجیبی میتواند جذاب باشد چرا که جامعه بینندگان یوتیوب عاشق اغراق و بزرگ نمایی هستند.

مثال: 5 کاری که کانال شما را نابود میکند!

سه اشتباه مرگبار یک یوتیوبر تازه کار

پشیمانی

هیچکس دوست ندارد در مسیر کسب درآمد از یوتیوب، اشتباهات دیگران را تکرار کند و به عاقبت بدی دچار شود! یک روش نوشتن عنوان یا تایتل یوتیوب همین است که از پشیمانی افراد استفاده کنید. مردم دوست دارند که از اشتباهات و تجربه دیگران درس بگیرند. چه چیزی بهتر از اینکه شخصی به آن ها بگوید چه کارهایی را بکنند و چه کارهایی را نکنند؟ درواقع در این تکنیک عنوان نویسی یوتیوب شما ترس از پشیمانی و ترس از باخت افراد را هدف میگیرید و آن ها را تشویق به دیدن ویدیو خود میکنید.

مثال: حقایقی که کاش قبل از شروع یوتیوب میدانستم!

موفقیت های شخصی

یکی از بهترین راه های ترغیب و تشویق افراد به یک کار این است که به جای صحبت، عمل و نتیجه آن را از تجربه شخصی خود به آن ها نشان دهید. دستاوردهایی که در مسیر موفقیت داشته اید را به اشتراک بگذارید. موفقیت هایی که میتواند برای خیلی از افراد جذاب و به درد بخور باشد را در یک جمله به شکل مختصر به عنوان تایتل ویدیو یوتیوب خود انتخاب کنید. چیزهایی که شاید از نظر برخی غیرممکن به نظر برسد اما شما به آن رسیده اید.

مثال: در 18 سالگی به درآمد بالا رسیدم!

ویدیوهایی که چنین عنوانی دارند افراد را تشویق میکنند که برای تغییر زندگی خود قدم بردارند. همین تشویق به تغییر در تایتل یوتیوب باعث میشود ویدیو شما وایرال شود.

نوشتن تایتل یوتیوب

سوالات درگیرکننده

شاید قدیمی ترین و رایج ترین و ساده ترین سبک نوشتن تایتل برای ویدیوهای یوتیوب، پاسخ دادن به سوالات افراد است. سوال هایی که افراد در حوزه های مختلف از متخصصان آن حوزه میپرسند. سوالاتی که شاید به خودی خود ساده به نظر بیایند اما با کمی خلاقیت میتوانند بهترین قلاب برای ویو گرفتن در یوتیوب باشند.

مثال: اگر هر روز 30 دقیقه ورزش کنیم چه اتفاقی میفتد؟

چطور با سئو یوتیوب در نتایج سرچ دیده شویم؟

چطور کپی رایت یوتیوب را دور بزنیم؟

خیلی از افرادی که جذب همچین محتواها و عنوان هایی میشوند، میخواهند یک موضوع قدیمی را از یک دیدگاه تازه و نو بررسی کنند. با خود فکر میکنند شاید این شخص یک تجربه متفاوت تر در این زمینه داشته است!

راه حل برای رفع مشکلات مخاطبان

هروقت موضوع کم آوردید و دیگر نمیدانستید که چطور عنوان خود را بنویسید که جذاب باشد، سعی کنید جمله بندی تایتل ویدیو یوتیوب خود را به گونه ای بنویسید که شبیه یک پیشنهاد یا راه حل برای رفع یک نیاز و مشکل باشد. مردم دوست دارند شنیده شوند و تولید کنندگان محتوا به آن ها توجه کنند. وقتی شما نیاز افراد را درک کنید، درد آن ها را بفهمید و برایشان راه حل ارائه کنید به آن ها نشان داده اید که چقدر برایتان ارزشمند هستند. برای همین است که همیشه میگوییم جامعه مخاطبان خود را بشناسید. با شناخت از مخاطبان شما نیاز آن ها میفهمید.

مثال: 6 دلیل افت کانال یوتیوب و چگونگی اجتناب از آن ها

هیجان انگیز بودن و تضمین

گفتیم که جامعه یوتیوب عاشق عنوان های اغراق آمیز هستند و اگر بتوانید حس هیجان را در مخاطبان خود زنده کنید برنده شده اید و یا یک تایتل ساده در یوتیوب وایرال میشوید! کلماتی مثل بهترین، بدترین، وایرال و کلمات این چنینی مستقیما اشتیاق افراد را لمس میکنند و آن ها را مجاب میکنند که ویدیو را تماشا کنند. البته که رقابت در استفاده از این کلمات بسیار سنگین است.

مثال: روش های تضمینی برای گرفتن سابسکراب یوتیوب!

وعده دادن های کمی عجیب و غریب

این سبک از نوشتن تایتل یوتیوب یعنی شما یک چیز غیرممکن را برای بیننده ممکن کنید. وقتی بتوانید یک آموزش تخصصی و سخت را ظاهر جلوه دهید قطعا خیلی از افراد که به دنبال یادگیری آن هستند، به سراغ ویدیو و کانال شما می آیند. حقیقت این است که مردم کمی تنبل تر از گذشته شده اند و شما باید این نکته را در نظر بگیرید. البته این به معنای کاهش کیفیت ویدیوها و محتوای شما نیست! این وعده ها در حد عنوان و تایتل شما هستند و نباید از کیفیت آموزش های شما کاسته شود.

مثال: تجربه 20 سال کار من در 15 دقیقه!

روش های تضمینی برای افزایش کامنت یوتیوب