امسال برای توسعه‌دهندگان بازی‌های کوچک‌تر خوب بوده است و این روند ممکن است تا پایان سال ادامه یابد. Hades 2 و دیگر بازی‌های مستقل تحسین‌های زیادی دریافت کرده‌اند و درآمدی فراتر از انتظار داشته‌اند، در حالی که برخی از بازی‌های بزرگ نتوانسته‌اند به اهداف مالی خود برسند یا درگیر جنجال‌هایی شده‌اند.

در حالی که امسال بازی‌های AAA موفق و باکیفیتی داشته‌ایم، Bloomberg مشاهده کرده است که شکست‌های قابل توجهی نیز وجود داشته است. به عنوان مثال، گزارش شده است که Suicide Squad: Kill The Justice League با ۲۰۰ میلیون دلار کمتر از هدف درآمدی Warner Bros، مواجه شده است. دلایل متعددی برای این موضوع می‌تواند وجود داشته باشد. برخی معتقدند که گیمرها از تجربه بازی‌های لایو سرویس که در سال‌های اخیر بسیار رایج شده، خسته شده‌اند.

عناوین موفق اما شناخته نشده در سال ۲۰۲۴

شخصیت های hades 2

نتیجه تلاش بازی‌های بزرگ برای دستیابی به بیشترین سود، ممکن است گیمرها را به سمت عناوینی سوق دهد که این مسیر را دنبال نمی‌کنند. در همان ماهی که Suicide Squad منتشر شد، Balatro به موفقیت بزرگی دست یافت. این بازی روگ‌لایت پوکر که توسط یک نفر ساخته شده، در دوره دسترسی زودهنگام رشد چشمگیری داشت و تنها در هشت ساعت پس از انتشار، یک میلیون دلار درآمد کسب کرد.

Hades 2، دنباله‌ای بر بازی محبوب Hades از Supergiant Games است. از زمان اولین بازی آن‌ها، Bastion، Supergiant با تحسین‌های منتقدان روبرو شده است. Hades نیز جوایز بسیاری دریافت کرده و Hades 2 نیز در دسترسی زودهنگام به همان اندازه مورد تحسین قرار گرفته است.

همچنین این ماه شاهد انتشار دو عنوان مستقل استثنایی دیگر در یک روز بودیم. Animal Well یک بازی مترویدوانیا با دنیایی دقیق و جوی کمی ترسناک است، در حالی که Crow Country با الهام از بازی‌های ترسناک بقا رترو طراحی شده است. این عناوین کوتاه و جذاب نشان می‌دهند که برای همه نوع ایده‌های منحصر به فرد مخاطبانی وجود دارد. شاید از موفقیت‌های توسعه‌دهندگان مستقل در سال ۲۰۲۴ درس‌هایی آموخته شود.

منبع: بلومبرگ