تقریباً چهار سال پس از عرضه Gears 5، شرکت The Coalition به طور رسمی بازی بعدی Gears of War را با یک تریلر جدید و عنوان Gears of War: E-Day معرفی کرد.

در ادامه ی این مطلب، ویدئو تریلر این بازی را نیز برای شما قرار داده ایم. این تریلر دیروز در رویداد Xbox Showcase نمایش داده شد. در این تریلر نسخه های جوان تر از قهرمان اصلی سری، مارکوس فنیکس و دام سانتیاگو را میبینیم که خط داستانی بازی را جلو میبرند. در این رونمایی زمان انتشار بازی مشخص نشده با این حال پیشبینی می شود این بازی در سال ۲۰۲۶ منتشر شود.

Xbox در یک بلاگ اطلاعات بیشتری درباره آخرین نسخه این بازی فاش کرده است. این بازی داستان روز E-Day که همه چیز از آن روز در داستان بازی شروع شده است را بیان کرده و پیش درآمدی بر داستان کلی مجموعه است. این بازی وحشت تهاجم Locust را در روز Emergence از دیدگاه مارکوس فنیکس نشان میدهد.

مت سیرسی، کارگردان خلاق، گفت: “این بازی جدید Gears of war است. ما به لحن و احساس Gears بازگشته ایم. از تکنیکها، فرایندها و فناوریهای جدید استفاده میکنیم. این بازی گیم پلی بهتری خواهد داشت. بازی فوق العاده ای خواهد بود. نسخه ی جدید حسی تازه دارد و اصالت Gears را حفظ کرده است.”

طرفداران gears of war مدتهاست منتظر آینده این مجموعه هستند. به ویژه پس از نمایش فوق العاده تکنولوژی Unreal Engine 5 توسط The Coalition که نگاهی به آینده بازیهای ویدئویی داشت. اعلامیه دیروز تعجبآور نبود، زیرا با گزارش قبلی که گفته بود این بازی در نمایشگاه رونمایی میشود، همخوانی داشت.

طبق گزارش خبرنامه Tom Warren’s Notepad، بازی Gears of War: E-Day احتمالاً فقط برای Xbox و PC عرضه میشود و برای کنسولهای رقیب مانند PS5 عرضه نخواهد شد.

در نقد Gears 5 وبسایت IGN گفته بود: “Gears 5 داستانی متمرکز بر شخصیتها دارد. داستان پر از اتفاقات مختلف است. این یکی از نقاط قوت بازی است که آن را برجسته میکند. این قضیه در کنار گیم پلی بازی نکته ای است که میتواند کاربران را جذب کند.”

Gears of war از جمله بازی هایی است که طرفداران ایکس باکس خاطرات متعددی با آن دارند و مشخصا یکی از معروف ترین سری بازی های ایکس باکس است.
تیم جیمکس بی صبرانه منتظر تجربه جدید ترین نسخه این بازی است. خبر خوب این است که این بازی روی ایکس باکس گیم پس از روز اول منتشر خواهد شد پس طرفداران این سری می توانند بدون درنگ در روز اول به تجربه این بازی بپردازند.