دوباره زمان نمایشگاه ها و معرفی های بزرگ فرا رسیده است. نمایشگاه های Xbox، Summer Game Fest، PC Gaming Show و احتمالاً PlayStation به زودی برگزار می شوند. در اینجا ۳۰ رویداد احتمالی که می توانید چشم انتظار آن ها باشید آورده شده است.

Splinter cell remake

چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد، جز اینکه توسعه دهندگان هدر و عکس پروفایل صفحه فیس بوک خود را به عینک دید در شب معروف سم فیشر تغییر داده اند. با این حال هیچ خبر رسمی بیرون نیامده و نمیتوان قطعی گفت که این بازی در درست ساخت است. درباره ماهیت این معرفی ما هم چیزی بیشتر از شما نمیدانیم.

معرفی بازی Ghost Recon جدید

شایعاتی درباره نسخه بعدی Ghost Recon از سال ۲۰۲۲ وجود دارد و احتمالاً در سال های ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ عرضه خواهد شد. نام رمز این پروژه “Over” است و طبق گزارش تام هندرسون از Insider Gaming، احتمالاً یک بازی اول شخص خواهد بود. اگر بازسازی Splinter Cell تایید شود، احتمال معرفی نسخه بعدی Ghost Recon نیز به همان اندازه وجود دارد.

گیم پلی و تاریخ انتشار Metal gear solid Snake Eater

پلی استیشن در ژانویه اعلام کرد که Metal Gear Solid Delta: Snake Eater در سال ۲۰۲۴ عرضه می شود. هیچ تأیید یا تکذیبی درمورد این رویداد از سوی Konami نبوده است، فقط در مارس گذشته گفته شده که توسعه بازی خوب پیش می رود. همچنین وعده داده شد که یک ارائه ویدئویی با اعلامیه های بزرگتر در راه است. چه زمانی بهتر از این تابستان برای رونمایی از گیم پلی جدید و تاریخ انتشار؟

رونمایی از Ghost of Tsushima

شایعاتی درباره بازی Ghost of Tsushima 2 شنیده شده، اما اخیراً خبری درمورد این رویداد منتشر نشده است. با نزدیک شدن به رویداد نمایشگاه PlayStation که گفته می شود این ماه توسط Sony برگزار می شود، زمان مناسبی برای انتظار اخبار جدید است. با در دسترس بودن نسخه Director’s Cut بازی Ghost of Tsushima برای PC و فیلمی به کارگردانی چاد استاهلسکی (کارگردان John Wick)، اگر خبر جدیدی بیاید، احتمالاً گیم پلی محدودی نشان داده می شود و تاریخ انتشار احتمالی هم برای سال ۲۰۲۵ اعلام خواهد شد.

رونمایی از Astro bot بعدی

خب، یکی از احتمال های دیگر، معرفی بازی جدید Astrobot است. تیم Asobe از زمانی که اعلام کرد روی بلندپروازانه ترین بازی خود کار می کند، ساکت بوده است. طبق گزارش Jeff Grubb از Giant Bomb، این عنوان جدید احتمالاً امسال منتشر می شود، اگرچه او آن را در کنار عناوین کوچک تر اول شخص Sony قرار داد. The Snitch هم حضور آن را در نمایشگاه بعدی PlayStation تأیید کرده است. این می تواند تبدیل به موفقیت بزرگ Astro باشد، مخصوصا با توجه به اینکه Sony تا آوریل ۲۰۲۵ عنوان بزرگ جدیدی را برای فرنچایزهای بزرگش منتشر نخواهد کرد.

رونمایی از God of War Ragnarök برای کامپیوتر های شخصی

یکی دیگر از معرفی های به نظر اجتناب ناپذیر، آمدن God of War Ragnarök به PC است. این شایعه را Bill Bilon از Dead Labs که سابقه خوبی در انتشار اطلاعات دارد، مطرح کرده است. او مستقیماً اعلام کرد که این معرفی در همین ماه خواهد بود و به شایعات نمایشگاه PlayStation این ماه بیشتر دامن زد. با توجه به اینکه سونی معمولا عناوین اول شخص خود را پس از چند سال روی کامپیوتر های شخصی منتشر می کند، شاید دیدن God of War روی پیسی درسال ۲۰۲۴ خوش بینانه باشد. با این حال ما گیمر ها همواره به امید زنده بویم.

رویداد های گیم

رونمایی از Gears of War 6

حالا که صحبت از زمان بندی درست شد، اعلام بازی بعدی Gears of War توسط Microsoft در رویداد نمایشگاه Xbox از بسیاری جهات ایده آل خواهد بود. خوشبختانه، Jeff Grubb گزارش داد که اتفاقی درباره Gear 6 در تابستان خواهد افتاد و Tom Warren نیز این را تأیید کرد و در گزارش بعدی خود گفت که یک اعلامیه در نمایشگاه خواهد بود. اگر این کافی نیست، Liam McIntyre، صداپیشه JD Phoenix، در توییتر گفت که Microsoft و Coalition در ژوئن درباره برخی از اسپویلرهای داستانی به ما خواهند گفت.

رونمایی از گیم پلی Perfect Dark

نمایشگاه بازی های Xbox ممکن است شاهد حضور بازی Perfect Dark نیز باشد. این بازی در سال ۲۰۲۰ اعلام شد اما از آن زمان تاکنون هیچ گیم پلی یا جزئیات خاصی ارائه نشده و شایعات و گزارش های نگران کننده زیادی در مورد آن وجود دارد. Insider Nate the Hate به طور کامل انتظار دارد که این بازی در نمایشگاه حضور داشته باشد و Jeff Grubb نیز شنیده که این احتمال وجود دارد. این با اظهارات Matt Booty، رئیس Xbox Game Studios، در ژوئن ۲۰۲۳ که با احتیاط نسبت به ارائه جزئیات گیم پلی تا اواخر ۲۰۲۴ مطمئن بود، همخوانی دارد.

رونمایی از گیم پلی State of Decay 3

عنوان دیگری که احتمالاً جزئیات بیشتری از آن ارائه می شود، State of Decay 3 است. این بازی توسط Undead Labs در سال ۲۰۲۰ اعلام شد و از آن زمان تاکنون اطلاعات زیادی در مورد گیم پلی دریافت نکرده است. با این حال، Jez Cordon از Windows Central اخیراً اظهار داشته که توسعه بازی به خوبی پیش می رود، بنابراین شاید در نمایشگاه Xbox به روزرسانی جدیدی از آن ببینیم.

افزایش قیمت گیم پس

یکی دیگر از شایعات ناخوشایند این است که قیمت اشتراک Game Pass افزایش خواهد یافت. Tom Warren از Verge این خبر را گزارش داد. سپس Sarah Bond، رئیس Xbox، تأیید کرد که بازی های Activision از روز اول در این سرویس قرار خواهند گرفت. پس از آن شایعات بیشتری مطرح شد و Insider Nate the Hate ادعا کرد که سطوح جدیدی از اشتراک در راه است. احتمالاً تغییراتی در قیمت و ساختار اشتراک رخ خواهد داد. افزایش قیمت Game Pass به نظر اجتناب ناپذیر می آید، به ویژه با توجه به افزایش تعداد مشترکان در ماه های اخیر.

تاریخ انتشار Hollow Knight: Silksong

بهترین بخش در مورد رویدادهای آینده این است که Hollow Knight: Silksong می تواند در هر یک از آنها ظاهر شود، که احتمال نمایش یک تریلر جدید و شاید اعلام تاریخ انتشار را افزایش می دهد. آیا به این معنیه که ممکن هست ناامید بشیم؟ البته. اما با توجه به این که این عنوان در کره جنوبی، استرالیا و ایالات متحده نمره های خوبی گرفته است، عجیب خواهد بود که هیچ خبری از آن نباشد. به هر حال، بیش از ۵ سال از تریلر اعلامیه تیم Cherry گذشته است. ما منتظریم.

رونمایی از Borderlands 4

شرکت 2K Games تأیید کرد که Borderlands 4  پس از خرید Gearbox توسط Take 2 در حال توسعه فعال است،. اما شایعات حاکی از تغییرات در رهبری بودند. ناشر اعلام کرد که نسخه بعدی یکی از بزرگترین و محبوب ترین فرنچایزهای خود را در Summer Game Fest معرفی خواهد کرد. احتمال معرفی Borderlands 4 و نمایش گیم پلی آن در این رویداد بالا است. 

رونمایی از Mafia 4

همچنین احتمال معرفی بازی Mafia 4 که مدت ها شایعه شده وجود دارد. ماه گذشته، افشاگر Cassus ادعا کرد که Take 2 آماده سازی برای اعلامیه ای در مورد سری Mafia را آغاز کرده است. گفته می شود که این بازی بر روی Unreal Engine 5 توسعه می یابد و داستان آن قبل از نسخه سوم جریان دارد که Don Salieri به عنوان شخصیت اصلی در آن حضور دارد. این ممکن است معرفی بزرگ Summer Game Fest باشد.

رونمایی از بازی Sonic X Shadow Generations

شرکت Sega به عنوان یکی از شرکای Summer Game Fest تأیید شده است و احتمالاً خبرهایی درباره Sonic X Shadow Generations منتشر خواهد شد. این نسخه بازسازی شده شامل یک کمپین جدید با حضور Shadow the Hedgehog است. احتمالاً یک تریلر جدید و تاریخ انتشار نیز برای این رویداد اعلام خواهد شد.

summer game fest

بازسازی Sonic Heroes Remake

در حالی که Sonic X Shadow Generations ممکن است جاذبه اصلی باشد، Sega می تواند بازسازی دیگری در این سری را اعلام کند. بر اساس گزارش Nintendo Universe، احتمالاً بازی Sonic Heroes در حال توسعه با Unreal Engine 5 برای PS5، Xbox Series X و S، PC و Nintendo Switch 2 است. چه در Summer Game Fest اعلام شود یا نه، این بازی قطعاً توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

رونمایی از Metro 4 

در حالی که یک نسخه پیشین برای Metro 2033 عالی به نظر می رسد، برخی از طرفداران از انحصاری بودن Metro Awakening برای VR ناامید شده اند. برای رفع این ناامیدی، ناشر Deep Silver تأیید کرده که توسعه بازی اصلی بعدی سری Metro به طور جداگانه در استودیو 4A Games ادامه دارد. Tom Henderson از Insider Gaming گزارش داده که این بازی به طور کامل در حال توسعه و قابل بازی است. حتی اگر Deep Silver تاریخ انتشار Awakening را در Summer Game Fest اعلام کند، دیدن یک تیزر کوتاه از Metro 4 نیز ممکن است.

رونمایی از گیم پلی Assassin’s Creed Shadows

Ubisoft تأیید کرده است که به روزرسانی هایی درباره رویداد ها و انتشارهای بزرگ امسال خود، از جمله Assassin’s Creed Shadows و Star Wars Outlaws، ارائه خواهد کرد. با انتشار جزئیات و پیش سفارش های Assassin’s Creed، به نظر می رسد که نمایش گیم پلی آن قطعی است. علاوه بر این، Tom Henderson از Insider Gaming گزارش داده که این اتفاق خواهد افتاد و برداشت های دست اول در تاریخ ۱۲ ژوئن منتشر خواهد شد.

Deadlock از شرکت Valve

در میان تمامی اسکرین شات های لو رفته، گیم پلی و جزئیات، به نظر می رسد که Valve در حال آماده سازی برای اعلام بازی Deadlock است. این بازی ۶v6 hero shooter در مرحله آلفا قرار دارد و شامل ۱۹ شخصیت با نقش های معمولی MOBA مانند تانک ها، درمان گران و آسیب زنندگان است. اگرچه هنوز هیچ تاریخ انتشار مشخصی منتشر نشده است، احتمال دارد که Valve به طور ناگهانی این اعلامیه را منتشر کند و ثبت نام برای نسخه بسته را آغاز کند.

تاریخ انتشار و گیم پلی Monster Hunter Wilds

پیش بینی ها درباره نمایش گیم پلی و احتمال تاریخ انتشار Monster Hunter Wilds به نظر منطقی ترین انتظار است. توسعه دهنده قبلاً تأیید کرده که تابستان امسال جزئیات جدیدی ارائه خواهد شد و به عنوان یک شریک در Summer Game Fest، منطقی است که حداقل یک تریلر ارائه شود. همچنین ممکن است در نمایشگاه بعدی یا یک رویداد دیجیتال Monster Hunter Wilds در اواخر ژوئن اطلاعات بیشتری ارائه شود. این سناریو به نظر بسیار منطقی می آید.

تریلر جدید Kingdom Hearts 4

با وجود اینکه عجیب به نظر می رسد، Kingdom Hearts 4 ممکن است در نمایشگاه تابستانی آینده ظاهر شود، هرچند که کدام نمایشگاه هنوز مشخص نیست. لیکر Daniel Richmond اخیراً اعلام کرده که این بازی در سال آینده عرضه خواهد شد. اگر این صحت داشته باشد، معرفی قریب الوقوع آن خیلی دور از ذهن نیست، به خصوص با توجه به اینکه سری Kingdom Hearts اخیراً در Steam در دسترس قرار گرفته است.

بازی Kingdom Hearts 4

اطلاعاتی از Wonder Woman

در میان ناشران تأیید شده برای Summer Game Fest، WB Games نیز حضور دارد. از دسامبر ۲۰۲۱ تاکنون خبری از Monolith Productions نشنیده ایم، به جز اینکه ناشر تأیید کرده این بازی “لایو سرویس” نیست و آگهی استخدامی برای WB Games Montreal نشان می دهد که این استودیو در حال پشتیبانی از توسعه بازی است. شاید نمایشگاه امسال زمان مناسبی برای معرفی بازی باشد، به ویژه اگر Warner Bros. Discovery بخواهد این رویداد را به عنوان یک انتشار بزرگ برای سال مالی داشته باشد.

رونمایی و تاریخ انتشار Starfield: Shattered Space

اولین بسته الحاقی پولی Starfield با نام Shattered Space قرار است امسال منتشر شود و جزئیات جدیدی درباره آن اعلام شود. Tom Warren از The Verge گزارش داده که این بسته در نمایشگاه Xbox نمایش داده می شود و احتمالاً تاریخ انتشار آن برای سپتامبر خواهد بود. کاربران Reddit نیز در ویدیوی به روزرسانی ماه می به فرقه ای به نام House Von اشاره کردند که در بازی اصلی نبود، اما یکی از همراهان شما به آن تعلق دارد. به هر حال، انتظار می رود که این بسته در نمایشگاه حضور داشته باشد.

تاریخ انتشار indiana jones and the great circle

همچنین بازی Indiana Jones and the Great Circle، عنوان بزرگ بعدی مایکروسافت امسال عرضه می شود. طبق گزارش The Verge، این بازی ماجراجویی اکشن توسط Machine Games در دسامبر منتشر خواهد شد. بنابراین، انتظار می رود که در نمایشگاه Xbox گیم پلی جدید و اعلامیه ای از این بازی ارائه شود.

تریلر Marvel 1943: Rise of Hydra

این یکی رویداد کمی غیرمنتظره است، نه تنها به این دلیل که Sky Dance New Media در ماه مارس در State of Unreal در GDC صحنه های درون بازی را نشان داد، بلکه به دلیل اینکه تاریخ انتشار آن برای سال ۲۰۲۵ تعیین شده است. این توسعه دهنده در فهرست Summer Game Fest نیست، اما ممکن است در دور بعدی شرکا نام آن دیده شود. در این صورت، شاید گیم پلی و اعلامیه ای درباره پلتفرم ها ارائه شود.

رونمایی از سخت افزار جدید Xbox

بازی های انحصاری دیگری که احتمالاً برای PS5 عرضه می شوند و افزایش احتمالی قیمت Game Pass از جمله شایعاتی هستند که مایکروسافت با آنها روبرو است. با این حال، یک نکته تأیید شده این است که مایکروسافت برخی از سخت افزارهای جدید هیجان انگیز را معرفی خواهد کرد. احتمالاً این سخت افزار نسل بعدی Xbox نخواهد بود که مایکروسافت ادعا می کند بزرگ ترین جهش فنی در یک نسل است، اما شاید نسخه میان نسلی شایعه شده ای باشد که در اسناد محاکمه FTC درز کرده است. شاید هم Xbox Series X کاملاً دیجیتالی و سفید باشد که تصاویر آن در حال پخش است. هر چه باشد، یک اعلامیه در نمایشگاه Xbox منطقی به نظر می رسد.

تاریخ انتشار و تریلر Crimson Desert

بازی اکشن نقش آفرینی تک نفره ای که توسط Pearl Abyss توسعه داده شده است Crimson Desert را به یاد دارید؟ به نظر می رسد که توسعه آن به پایان رسیده و بازاریابی آن به زودی آغاز می شود. طبق گفته لیکر Lunatic Ignis، هدف گذاری این بازی برای انتشار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۵ است. احتمال زیادی وجود دارد که این بازی در رویداد Summer Game Fest ظاهر شود، به ویژه با توجه به اینکه اولین تریلر آن در Game Awards 2020 نمایش داده شد.

رونمایی از Resident Evil 9

اگرچه وضعیت بازی Pragmata هنوز مشخص نیست، اما Capcom ممکن است آماده معرفی نسخه اصلی بعدی Resident Evil باشد که طبق گفته لیکر D Golem، در ژانویه ۲۰۲۵ منتشر می شود. گفته می شود این بازی بیشترین زمان توسعه و بودجه را در بین سری های Resident Evil دارد و انتظار می رود موفقیت بزرگی داشته باشد. ممکن است این بازی در Summer Game Fest معرفی شود، اما احتمال حضور آن در نمایشگاه PlayStation که شایعه شده نیز وجود دارد.

بازسازی بازی “Resident Evil 1”

گیم پلی و تاریخ انتشار Dragon Age: Dreadwolf

BioWare و Electronic Arts تأیید کرده اند که یک معرفی کامل برای Dragon Age: Dreadwolf در تابستان 2024 انجام خواهد شد. بر اساس گزارش های Jeff Grubb از Giant Bomb، احتمال دارد یک تریلر جدید در حوالی رویداد Summer Game Fest منتشر شود. جالب تر این است که این بازی به نظر می رسد امسال عرضه شود. ناشر اخیراً اعلام کرده که دو عنوان معرفی نشده در سال مالی جاری منتشر می شوند و Grubb اشاره کرده که Dreadwolf یکی از آنهاست. آیا این بازی امسال عرضه خواهد شد؟ هنوز مشخص نیست، اما فعلاً تنها می خواهیم گیم پلی گسترده ای ببینیم.

تاریخ انتشار بازسازی Silent Hill 2

با توجه به پوسترهای احتمالی در GameStop، رتبه بندی ESRB، گزارش Jeff Grubb از Giant Bomb درباره حضور در نمایشگاه PlayStation و تأیید The Snitch، به نظر می رسد زمان معرفی Silent Hill 2 نزدیک است. بازسازی Bloober Team ممکن است گیم پلی جدید و تاریخ انتشار دریافت کند. مدیرعامل P. Babano ماه گذشته گفت که اعلام تاریخ انتشار به زودی انجام خواهد شد. با توجه به شواهد، عرضه این بازی در پاییز یا زمستان امسال تعجب آور نخواهد بود، شاید همزمان با:

رونمایی از ps5 pro

با توجه به اینکه تقریباً همه چیز در مورد این رویداد فاش شده، به جز طراحی و قیمت، به نظر می رسد که Sony ممکن است PS5 Pro را معرفی کند. زمان انتشار هنوز کمی نامشخص است؛ Grubb گزارش داده که در سپتامبر ۲۰۲۴ منتشر می شود، در حالی که Tom Henderson از Insider Gaming به عرضه در تعطیلات اشاره کرده است. با پهنای باند حافظه ۲۸٪ بیشتر، GPU با ۳۳.۵ ترافلاپس و پشتیبانی از تکنولوژی سوپر سمپلینگ جدید Sony، می تواند تأثیر بزرگی داشته باشد. معرفی ممکن است در نمایشگاه PlayStation یا در نشست گروهی Sony انجام شود.