شرکت Id Software از بازی جدید خود رونمایی کرد. بازی DOOM: The Dark Ages در رویداد مایکرسافت نمایش خیره کننده ای داشت.

طبق گزارش Insider Gaming، بازی Doom: The Dark Ages یک پیش درآمد بر داستان این بازی است. این بازی دارای تم فانتزی تاریک و الهام گرفته از دوره قرون وسطی است. این بازی در سال 2025 عرضه می شود. پلتفرم های عرضه شامل Xbox Series X|S، PC، PlayStation 5 هستند. این مساله نشان میدهد که مایکروسافت همچنان به انتشار بازی های چند پلتفرمی ادامه خواهد داد.

این توضیحات در Xbox Wire منتشر شده است:

پیش درآمد (Doom (2016، با عنوان Doom: The Dark Ages بازیکنان را در نقش Slayer قدرتمند قرار می دهد. آن ها باید در مبارزات سنگین و واقع گرایانه با انبوهی از شیاطین بجنگند. داستان بازی حماسی و سینمایی است و شامل خدایان، پادشاهان و هیولاها می شود. علاوه بر مهارت های فراانسانی و اسلحه های پیشرفته، Slayer همچنین از ربات بزرگ خود به نام Atlan برای مبارزه با هیولاهای عظیم استفاده می کند. او از اژدهای جنگی سایبری و جت سوختی خود برای بازگشت به آسمان ها استفاده می کند.

شایعاتی از سال 2023 وجود داشت که در ابتدا در اسناد منتشر شده در دادگاه منتشر شده بود. این اسناد ادعا می کرد یک نسخه از بازی جدید Doom در حال توسعه است. این بازی قبلاً با نام Doom: Year Zero شناخته می شد. 

اما اعلامیه امروز اولین بار است که id Software و مایکروسافت این پروژه را به طور رسمی معرفی می کنند. ماه گذشته نیز علامت تجاری “IDKFA” ثبت شده بود که به این پروژه اشاره داشت.

این بازی جدیدترین نسخه در سری بازی های تیراندازی اول شخص id Software است. بعد از انتشار Doom Eternal در سال 2020 و دو بسته الحاقی آن، The Ancient Gods Part One و Part Two، این بازی جدید وارد سری می شود. خبر خوب این است که این بازی روی ایکس باکس گیم پس نیز منتشر خواهد شد.

طرفداران این سری بازی مدت هاست که منتظر چنین خبری بودند. ایا شما هم مثل ما در جیمکس بی صبرانه منتظر تجربه این نسخه جدید با نام Doom: the Dark Ages هستید؟