اگر با استراتژی های سئو و رتبه گیری سایت در گوگل آشنا باشید، احتمالا درمورد گوگل ادز شنیده اید. بسیاری از صاحبان کسب و کار از این ابزار گوگل به عنوان یک روش کمکی در کنار استراتژی های بزرگتر استفاده میکنند. یکی از مسائل همیشگی در هنگام به کارگیری از گوگل ادز، تفاوت درهم و لیر در پرداخت های این ابزار است. در ادامه این مقاله با گوگل ادز و تفاوت ارز های قابل پرداخت در آن باهم گفت و گو خواهیم کرد.

گوگل ادز چیست؟

همانطور که از نام آن پیدا است، گوگل ادز یکی از ابزارهای گوگل به منظور تبلیغ کسب و کارها در دنیای اینترنت است. اگر سایت شما یک سایت نو پا است و نیاز به زمان زیادی دارد تا به صفحات اول گوگل برسد، میتوانید با بهره گیری از گوگل ادز و پرداخت درهم، لیر، دلار و… کمی سایت خود را شناخته شده تر کنید.

با پرداخت وجه به گوگل شما میتوانید تبلیغات کلیکی بخرید و ورودی سایت خود را افزایش دهید. این فرایند به شکلی کار میکند که شما حساب گوگل ادز خود را به مقدار معینی شارژ میکنید و هرگاه کاربری بر روی لینک شما کلیک کند، هزینه آن از حساب شما کسر میشود. درواقع میتوان گفت که این تبلیغ یک تبلیغ PPC است. البته این توضیح بسیار مختصر و کلی بود. حتما برای آشنایی بیشتر درمورد گوگل ادز و نحوه کارکرد تبلیغات کلیکی مقاله جیمکس درمورد مزایده گوگل ادز را مطالعه کنید.

استفاده از درهم در گوگل ادز

انواع واحد ارزی گوگل ادز

حالا که کمی با گوگل ادز آشنا شدید، حتما برایتان سوال است که چگونه میتوان حساب را شارژ کرد! متاسفانه امکان شارژ حساب گوگل ادز با واحد پول ایران (ریال) ممکن نمیباشد. در نتیجه برای این کار باید از واحدهای ارزی مثل دلار، لیر، درهم و یا… استفاده کرد. در اینجا با چند ارز رایج مورد استفاده در گوگل ادز آشنا میشویم.

  • درهم: یکی از بهترین ارزهای قابل استفاده در گوگل ادز، درهم امارات است. به دلیل ثبات مناسب و امکان تبدیل ریال به درهم توسط بانک های خارجی، استفاده از درهم پیشنهاد میشود.
  • لیر: بر خلاف درهم، لیر ترکیه ثبات چندان خوبی ندارد و تاثیرپذیری بسیار زیادی از وقایع و سوگیری های سیاسی این کشور دارد. با این وجود استفاده از لیر نیز در گوگل ادز بسیار رواج دارد و خیلی از کسب و کارها این ارز را به کار میبرند.
  • دلار: معتبر ترین ارز قابل استفاده در گوگل ادز دلار است. حتما شنیده اید که اخیرا ارزش دلار کاهش یافته، اما این موضوع تاثیری بر استراتژی ها و روند کار در گوگل ادز نخواهد داشت. چرا که همچنان دلار به عنوان یک ارز با ثبات و معتبر در نظر گرفته میشود.

بهترین ارز برای گوگل ادز چیست؟ لیر یا درهم؟

اکنون که با سه ارز متفاوت برای پرداخت و شارژ حساب گوگل ادز آشنا شدید، شاید با خود فکر کنید که کدام یک برای تبلیغ در گوگل به صرفه تر است؟ حقیقت امر این است که گوگل اهمیتی نمیدهد شما با چه ارزی هزینه را پرداخت میکنید. واحد ارزی انتخاب شده شما، فقط برای شارژ اکانت مهم است. صرف نظر از اینکه شما حساب خود را به درهم شارژ کرده باشید و یا به دلار یا لیر، گوگل هزینه لازم را به واحد پولی مد نظر تبدیل کرده و آن را از حساب شما کسر میکند. در نتیجه شما باید بودجه مورد نظر خود برای تبلیغات را به واحد پولی مد نظرتان تبدیل کنید و به همان میزان اقدام به شارژ حساب نمایید. همچنین باید در نظر بگیرید که امکان پرداخت با کدام واحد ارزی برای شما ساده تر است.

استفاده از درهم در گوگل ادز

فراموش نکنید که امکان تغییر واحد ارزی در ادامه کار وجود ندارد و اگر روزی قصد تغییر واحد ارزی حساب خود را داشته باشید، باید حتما یک اکانت جدید بسازید. برای مثال تا این لحظه شما از دلار برای شارژ حساب استفاده میکرده اید ولی حالا امکان پرداخت دلاری ندارید و قصد تغییر واحد ارزی خود به درهم را دارید. در این موقعیت باید یک حساب جدید ساخته و واحد ارزی آن را درهم انتخاب کنید.

سخن پایانی

گوگل ادز به عنوان یک ابزار کمکی میتواند در دیده شدن سایت شما بسیار موثر باشد. در این مقاله دیدیم که برای پرداخت هزینه به این پلتفرم از چه ارزهایی میتوان استفاده کرد و رایج ترین آن ها کدام هستند. همچنین فهمیدیم که بر خلاف باور عموم، هیچ واحد ارزی به دیگری برتری ندارد. اگر قصد همکاری با شرکت جیمکس را دارید، شاید بهتر است بدانید که این مجموعه از درهم و دلار برای حساب های گوگل ادز تحت اختیار خود استفاده میکند. امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید بهترین انتخاب را برای واحد ارزی حساب گوگل ادز خود داشته باشید.