کمپین های VRC گوگل ادز، نسل جدید تبلیغ در گوگل هستند. Video Reach Campaign های گوگل ادز که میتوان آن ها را کمپین های بازدید ویدیو خطاب کرد، به شما کمک میکنند که تبلیغات های مختلف ویدیویی را (تبلیغ با قابلیت رد کردن یا بدون قابلیت رد کردن و…) خیلی ساده تر برای کمپین های خود خریداری کنید. حتی میتوانید مخاطبان خود را با منحصر به فردتر انتخاب کنید. در ادامه بیشتر درمورد مزایا و تاثیر آن در شناخته شدن برند بیشتر توضیح میدهیم.

مزایای Video Reach Campaign

این کمپین ها متناسب با هدف شما بهینه سازی میشوند و میتوانید برحسب هدف و نیاز خودتان نوع تبلیغ را انتخاب کنید که قابل رد کردن باشد یا نباشد، تبلیغ ناگهانی باشد یا نباشد. حتی میتوانید به طور ترکیبی از آن ها استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

Video Reach Campaign

چه زمانی از VRC استفاده کنیم؟

  • زمانی که هدف شما شناخته تر شدن برند است و به کمک گوگل نیاز دارید تا هرچقدر مخاطب که در توان دارید را با کمترین قیمت ممکن به دست آورید.
  • وقتی که میخواهید با استفاده از تبلیغ غیرقابل رد کردن درون استریم ها، کل پیام خود را بازگو کنید تا مخاطب را جذب کنید.
  • زمانی که قصد دارید روی یک کمپین کارآمد سرمایه گذاری کنید؛ به جای اینکه چندین تبلیغ خلاقانه در کمپین های مختلف راه اندازی کنید.

تاثیر Video Reach Campaign بر شناخت از برند

یوتیوب در دنیای امروزی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین پلتفرم ها شده است. افراد به شیوه های مختلفی از یوتیوب استفاده میکنند. برخی با گوشی موبایل ویدیوهای کوتاه یوتیوب را نگاه میکنند و بعضی افراد هم در صفحه نمایش های بزرگ تر به تماشای استریم ها میپردازند.

با فرمت جدید Video Reach Campaign ها این قابلیت وجود دارد که علاوه بر تبلیغ در استریم ها، ویدیوهای شما به عنوان تبلیغ درون فید و حتی بین ویدیوهای کوتاه یا همان shorts نیز به بازدید کنندگان نشان داده شوند. این قابلیت باعث تنوع بیشتر در فضاهای نمایشی ویدیو شما و در نتیجه گسترده تر شدن مخاطبان را به دنبال خواهد داشت. این موضوع در کنار هوش مصنوعی گوگل، کارایی خیلی بهتری را برای کمپین های شما به همراه دارد.

آزمایشی برای بررسی میزان اثربخشی فرمت جدید Video Reach Campaign انجام شد. این آزمایش دو سوی مختلف داشت که در یکی از آن ها علاوه بر تبلیغ در استریم ها، ویدیوی تبلیغاتی در ویدیوهای کوتاه و فید نیز نمایش داده شد. در سمت دیگر این تبلیغات تنها در استریم ها فعال بودند. نتیجه نشان داد که فرمت جدید VRC که تبلیغ را متنوع تر میکند، 30 درصد دسترسی بیشتر را از سمت کاربران به دنبال داشته درحالی که CPM آن 45 درصد کمتر بوده.

تبلیغ درون فید (in feed) چیست؟

این نوع از تبلیغ ها آن دسته ای هستند که به هنگام سرچ در بین ویدیوهای مرتبط به بازدیدکننده نشان داده میشوند و حتی میتوانند در صفحه اول یوتیوب نیز ظاهر شوند. درحالی که انواع تبلیغ های in stream تنها در استریم ها ظاهر میشوند. حالا گوگل ادز اعلام کرده که میتوانید با کمک Video Reach Campaign ها تمامی انواع تبلیغ ها را پوشش دهید و برند خود را شناخته شده تر از قبل کنید.

Video Reach Campaign

مزیت تبلیغ در youtube shorts

تحقیقات نشان داده که مردم علاقه بیشتری به ویدیوهای کوتاه و مختصر دارند. ویدیوهای کوتاه یوتیوب هم مورد علاقه بسیاری قرار گرفته است. این ویدیو با شباهت به ویدیوهای تیک تاک، با محتوای کوتاه خود توجه خیلی از افراد را به خود جلب کردند.

با نمایش تبلیغ در ویدیوهای کوتاه یوتیوب به کمک Video Reach Campaign گوگل ادز، شناخت از برند شما بیشتر میشوند و همانطور که پیشتر اشاره کردیم، مخاطبان شما نیز بیشتر میشوند؛ درحالیکه هزینه تبلیغات شما کاهش خواهد یافت.

سخن پایانی

شناخت از برند در پیشرفت یک کسب و کار سهم بسیار بزرگی دارد. یکی از راه های افزایش شناخت از برند بهره گیری از Video Reach Campaign ها و قابلیت جدید آن ها است. در این مقاله دیدم که مزیت جدید VRC نسبت به گذشته چیست و چطور میتواند سبب بهتر شدن وبسایت شما شود.

منبع: https://support.google.com/google-ads/answer/14295416