ویدیو کوتاه یوتیوب یا YouTube Shorts یکی از معروف ترین انواع محتوای یوتیوبی هستند که این روزها مورد توجه بسیار زیادی از تولیدکنندگان محتوا قرار گرفته اند. YouTube Shorts ویدیوهایی عمودی و مشابه ویدیوهای تیک تاک و استوری های اینستاگرام هستند که نقش بسیار مهمی در افزایش نرخ تعامل کاربران با شما دارند. Shorts های یوتیوب معمولا ممکن است بین ۱۵ الی ۶۰ ثانیه باشند اما دقیقا مانند ریلزهای اینستاگرام اعتیاد آورند و افراد زیادی در روز آن ها را می بینند. در این مقاله تصمیم داریم با YouTube Shorts آشنا شویم و بدانیم چگونه می توانیم با ساخت ویدیو کوتاه یوتیوب کسب درآمد کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

youtube shorts چیست ؟

شورت ویدیوهای یوتیوب انواع عمودی از ویدیوها هستند که با دیدنشان احتمالا بسیار زیاد به یاد ریلزهای اینستاگرام یا ویدیوهای تیک تاک بیفتید. این ویدیوها ممکن است از ۱۵ ثانیه تا ۶۰ ثانیه باشند و شما می توانید به تولید محتوا با موبایل روی بیاورید و به سادگی یک ویدیو کوتاه یوتیوب را بسازید و آن را در کانال خود آپلود کنید.
کاربران می توانند این ویدیوها را ببینند، آن ها را لایک کنند، برایتان کامنت بگذارند و آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارند. اگر شما بتوانید با استراتژی مناسب تولید محتوا کنید احتمالا این ویدیوها نقش بسیار مهمی در تعامل کاربران با شما داشته باشند. پس منتظر چه هستید؟ اگر هنوز ساختن ویدیو کوتاه یوتیوب خود را شروع نکرده اید این مقاله یک نقطه ی شروع برای شماست.

چرا باید از youtube shorts استفاده کنیم؟

مهمترین نکته ای که در مورد شورت ویدیوها وجود دارد این است که آن ها در صفحه ی فید کاربران نمایش داده می شوند و اگر شما کاور مناسبی برای شورت ویدیوی خود انتخاب کرده باشید که نظر کاربر را را به شما جلب کند احتمالا ویدیوی شما در فید افراد بسیار زیادی ظاهر خواهد شد و به تبع بازدید بیشتری خواهید گرفت. و این شاید مهمترین انگیزه ی شما برای ساخت ویدیو کوتاه یوتیوب باشد. این ویدیوها توانایی این را دارند که یک رقم تنه بازدید کانال شما را جا به جا کند و از آن جایی که shortها مدت زمان بسیار کوتاهی دارند افراد بیشتری تمایل دارند تا آن را ببینند.

۱۰ نکته برای ساخت ویدیو کوتاه یوتیوب کارآمدتر

در این بخش با هم ۷ نکته ی بسیار کاربردی برای ساخت شوورت ویدیوهای بهتر را مرور می کنیم.

ویدیو کوتاه یوتیوب

مستقیم سر اصل مطلب بروید

چند ثانیه اول ویدیوی خود را هیجان انگیز کنید و سعی کنید که توجه مخاطبتان را از همان لحظات ابتدایی به آن جلب کنید. فراموش نکنید که ویدیوی شما یک ویدیوی نهایتا ۶۰ ثانیه ای است و شما فقط ۳ الی ۴ ثانیه اول را وقت دارید تا مخاطبتان را جذب کنید و او را مجاب کنید که ویدیو کوتاه یوتیوب شما را تماشا کند. اگر نتوانید در همان لحظات ابتدایی نظر مخاطبتان را جلب کنید مخاطب به سرعت ویدیوی شما را رد می کند.

آن را روی دور تند نگه دارید

همانطور که گفتیم شما زمان بسیار کمی دارید تا نظر مخاطبانتان را جلب کنید. بنابراین سعی کنید از روش های ویرایش مختلف ویدیو به همراه برش های متفاوت ویدیویی استفاده کنید تا سرعت پخش ویدیو بالاتر برود و برای مخاطبتان جذابیت داشته باشد.

چه ارزش جدیدی اضافه کرده اید؟

در ساخت ویدیو کوتاه یوتیوب باید در نظر داشته باشید که هرگز این کار را بی هدف انجام ندهید. حتما قبل از ساخت محتوای youtube shorts هدفی برای آپلود آن مشخص کنید. برای مثال بگویید من می خواهم درصد تعامل کاربرانم را به میزان ۱۰٪ ارتقا ببخشم.

تکرار شونده بودن ویدیو کوتاه یوتیوب را در نظر بگیرید

یادتان باشد که ویدیو کوتاه یوتیوب به صورت تکرار شونده پخش می شود و زمانی که ویدیوی شما تمام می شود دوباره از ابتدا ویدیوی شما را پخش می کند. پس این موضوع را در مراحل تولیدی در نظر داشته باشید تا وجهه ی جذابی به این تکرار ببخشید و بتوانید لوپ ویدیو را جذابتر کنید.

ویدیو کوتاه یوتیوب

حواستان به حال و هوای ویدیو باشد

حواستان باشد youtube shots محلی برای دیدن ورژن های کوتاه شده ای از ویدیوی اصلی نیست. بلکه مخاطبان در آنجا منتظر هستند تا ویدیوهایی کوتاه جذاب و با حال و هوایی متفاوت را ببینند. بنابراین اگر شما بیایید و ورژنی کوتاه شده از ویدیوی اصلیتان را به عنوان ویدیو کوتاه یوتیوب منتشر کنید مطمئن باشید که برای آن ها هیچ جذابیتی نخواهد داشت. به جایش می توانید از بخش های خنده دار ویدیو و پشت صحنه های جالب از مراجل تولید ویدیو و غیره برای ساخت youtube shorts استفاده کنید. اگر از استراتژی مناسب برای ساخت ویدیو کوتاه استفاده کنید خواهید دید که چقدر در ایجاد تعامل مخاطبانتان نقش مهمی خواهند داشت. و همچنین چقدر ممکن است از همین ویدیوهای کوتاهتان سابسکرایبر به کانالتان اضافه شود.

قلاب ویدیویتان کجاست؟

در ساخت ویدیوهای کوتاه این را در نظر داشته باشید که چه چیزی در ویدیوهایتان وجود دارد که ممکن است افراد را به کانال شما جذب کند. به نکاتی فکر کنید که میتواند برای مخاطب جذاب باشد و آن ها را به کانال شما بکشاند تا دیگر ویدیو های شما را نیز ببیند.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با ویدیو کوتاه یوتیوب آشنا کنیم و ضرورت استفاده از آن را برای شما بازگو کنیم. همچنین با هم خواندیم که youtube shorts چه ویژگی های منحصر به فردی دارند و چرا استفاده از آن ها می تواند به درآمدزایی کانال شما کمک کند. در نهایت هم ۱۰ نکته برای بهتر شدن محتوای این ویدیو ها با یکدیگر یاد گرفتیم. امیدوارم که اگر کانال یوتیوبتان را شروع کرده اید با استفاده به جا و بهینه از تکنیک های کانال ما و تولید اصولی محتوا هرچه زودتر به درآمدزایی برسید.
فراموش نکنید که تیم حرفه ای جیمکس ادز در تمامی مراحل ساخت ویدیو تا ادیت و انتشار و کسب درآمد از یوتیوب شما در کنارتان خواهد بود و سعی می کند تا با دادن مشاوره تخصصی شما را هرچه زودتر به هدفتان برساند.

امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. 🙂