بازی Call of Duty: Black Ops 6 اواخر امسال منتشر می شود. این بازی داستان رویدادهای Black Ops 2 که در سال 2012 منتشر شد را ادامه می دهد. اکنون سال 1991 است و ادلر بازگشته و مصمم تر از همیشه است. در کنفرانس Black Ops 6، بخش های چند نفره تجربه و جزئیات کمپین و حالت زامبی ها بررسی شدند.

داستان Call of Duty Black ops 6

بخش داستانی بازی Call of Duty Black ops 6

کمپین بازی Black Ops 6 پس از وقایع Cold War و Black Ops 2 ادامه می یابد. ترتیب زمانی رسمی بازی ها به این صورت است:

  1. Black ops 1
  2. Cold war
  3. Black ops 2
  4. Black ops 6
  5. Black ops 4
  6. Black ops 3

بازی Cold War در سال 1981 و Black Ops 2 در سال 1989 رخ می دهند.

بین سال های 1989 و 1991 که Black Ops 6 اتفاق می افتد، تغییرات زیادی برای ادلر رخ داده است. برخی از هم تیمی های گذشته او فوت کرده اند و فرانک وودز مجروح شده و در این داستان نقشی حاشیه ای دارد.

وودز به شکلی متفاوت از قبل تیم خود را رهبری می کند. تیم آنها تحت اتهام نادرست خیانت، مجبور شدند از سازمان سیا جدا شوند و حال به صورت مستقل عمل می کنند.

نیروی جدیدی در حال تهدید دموکراسی است. وودز و ادلر مجبورند منابع و تیم خود را جمع آوری کنند و ثابت کنند که خیانتکار نیستند.

Call of Duty Black ops 6

Black Ops 6 بر جنبه های شورشی و استقلال تیم تمرکز دارد. این تیم نیروهای ویژه دیگر به تکنولوژی و بودجه قبلی دسترسی ندارند و مجبورند خلاقانه عمل کنند. این مأموران اکنون تمام قوانین قبلی را می شکنند و به هیچ کدام از اصول اخلاقی که قبلاً پایبند بودند، متعهد نیستند، بنابراین شاهد خلاقیت و خشونت بیشتری از آن ها خواهیم بود.

داستان بازی با محوریت ” هر کاری که لازم باشد” و ذهنیت ” به هر قیمتی شده”  پیش می رود. بسیاری از ویژگی های Cold War به Black Ops 6 بازخواهند گشت، مانند اتاق امنی که می توانید بعد از مأموریت ها به آن برگردید.  معماهایی که در جهان بازی پیدا می کنید را در این اتاق امن می توانید حل کنید.

علاوه بر مکانیک های قبلی، گزینه های داستانی بیشتری با دیالوگ های جدید و راه های مختلف برای انجام مأموریت ها اضافه شده اند. 

وقتی با هم تیمی های خود در پناهگاه ها یا در بازی صحبت می کنید، می توانید دیالوگ های مختلفی انتخاب کنید. این انتخاب ها ارتباطات و مکالمات جدیدی را باز می کنند. همچنین، این دیالوگ ها به داستان دنیای Black Ops و بازی های قبلی اشاره دارند.

بخش زامبی Black ops 6

حالت کلاسیک زامبی ها با Black ops 6 باز خواهد گشت. داستان بخش زامبی ها مستقیما در راستای داستان زامبی Cold War ادامه می یابد. 

بخش زامبی داستان دکتر پک را دنبال می کند که در پایان کمپین Cold War در ژاپن در سال 1990 به دنبال دوستان قدیمی خود بود. پک به همراه یک همکار جدید، مایا آگینالدو، تلاش می کند تا گروه قدیمی خود را از یک جزیره ای که زندان است و مشابه آلکاتراز است، نجات دهد.

می توانید بخش زامبی را با هر یک از اپراتورهایی که دارید بازی کنید، اما اگر با هر یک از شخصیت های داستانی این بخش(ویور، گری، کارور و آگینالدو) بازی کنید، می توانید داستان را پیش ببرید و دیالوگ های اضافی مرتبط با کمپین را دریافت کنید.

در زمان عرضه، دو نقشه جدید وجود خواهد داشت: Liberty Falls و Terminus (زندان). Liberty Falls در کوه های آپالاچیا در یک شهر کوچک با ساختمان های زیاد قرار دارد. Terminus دارای مناطق چند سطحی است که در یک جزیره کوچک قرار دارد و می توانید نقاط دید مختلف را با باز کردن سطوح مختلف نقشه به دست آورید.

Call of Duty Black ops 6 Zombies

بخش چند نفره Black ops 6

بخش چند نفره Black Ops 6 تمام ویژگی های مدرن بازی های تیراندازی اول شخص را حفظ کرده است. اما با عناصر کلاسیک Call of Duty. رابط کاربری بازی شبیه به Black Ops اصلی است، اما با ظاهری تمیزتر که صفحه نمایش را شلوغ نمی کند.

سیستم کلاسیک Prestige با 10 سطح بازمی گردد. سطح حداکثری قبل از رسیدن به Prestige، 55 است. Prestige Master در سطح 1,000 باز می شود. این ویژگی از همان ابتدای عرضه در دسترس است. 

یکی از بزرگ ترین اضافات به بخش چندنفره، مکانیک جدید حرکت چند جهته است. این حرکت مانند Advanced Warfare نیست، اما به بازیکنان امکان می دهد بدون از دست دادن شتاب، به سمت های مختلف بدوند، اسلاید کنند و شیرجه بزنند.

Call of Duty در زمینه مکانیک های حرکت مدرن دچار مشکل بوده است. زیرا بیشتر به سمت واقع گرایی در بازی های نظامی متمایل بوده است. این تغییر در Black Ops 6 یک تغییر مثبت است.

این مکانیک در بازی های تیراندازی اول شخص دیده شده، اما برای اولین بار در عنوانی از Call of Duty استفاده می شود. برخی بازیکنان ممکن است نیاز به زمان داشته باشند تا به این مکانیک عادت کنند.

این گزینه قابل غیرفعال کردن است. اما در چند مسابقه چند نفره دیده شده که اگر از این تکنیک حرکت استفاده نکنید، در وضعیت بسیار نامساعدی قرار خواهید گرفت. هنوز مشخص نیست که این مکانیک های حرکت جدید تا چه حد پیش خواهند رفت. از توسعه دهندگان پرسیده شد که آیا تغییر جهت در هوا (tap-strafing) در Black Ops 6 ممکن است، اما پاسخ مشخصی داده نشد.

اگر می خواهید حرکت های خود را در بازی بهینه تر کنید، یک سیستم جدید هوشمند در بازی تعبیه دیده شده تا به شما هنگام حرکت کمک کند. این سیستم به شما امکان می دهد تا به صورت خودکار بدوید، از موانع بالا بروید و حتی بنشینید. این حرکات خود کار ممکن است بازی را برای شما آسان تر کنند. نکته قابل توجه این است که این بازی روی ایکس باکس گیم پس نیز منتشر می شود. پس طرفداران این بازی می توانند از روز اول به این بازی دسترسی داشته باشند.

Call of Duty Black ops 6 Multiplayer