یک خبر عالی برایتان داریم! جزئیات کوچک بسیاری وجود دارند که می توانید با توجه به آنها مشتریان ‌بالقوه و سودآوری را به روش هایی مقرون به صرفه، پیدا کنید. برای این کار فقط باید کمی هوشمندانه‌تر رفتار کنید. خوب ما دقیقا برای همین اینجا هستیم. در این مقاله از جیمکس ادز، به شما روش هایی برای کاهش هزینه تبلیغ در گوگل را آموزش می دهیم.

فقط برای کاربران هدف، هزینه کنید

از رقبایتان متمایز شوید

صفحات ورود یا لندینگ پیج‌ها را بهبود دهید

روی مخاطب هدفتان تمرکز کنید

به عبارتی فقط برای کاربران هدف، هزینه کنید؛ اولین قدم برای پایین نگه داشتن هزینه های تبلیغات گوگل این است که مطمئن شویم از توان خود فراتر نمی رویم. به این معنا که ما بودجه خود را فقط برای مخاطبانی خرج می کنیم که بیشترین احتمال ایجاد تعامل را دارند. آنها مشتریان بالقوه‌ی ما هستند و ارزش زیادی برای کسب و کارمان دارند.

تبلیغ کردن برای افرادی که نمی توانید به آنها خدمات ارائه دهید و برای شما سودآور نخواهد بود، اصلا منطقی نیست. گوگل ادز(Google Ads)  گزینه‌های هدف‌یابی بر اساس موقعیت مکانی ارائه می‌کند که قابل تنظیم‌اند؛ می‌توانید از آنها برای گنجاندن بهترین مکان‌ها برای کسب و کارتان و حذف مواردی که باعث اتلاف بودجه می‌شوند، استفاده کنید.

نکته حرفه ای: اگرچه بسیاری از مردم ایده کدهای پستی را دوست دارند، اما تعیین آنها برای پلتفرم های تبلیغاتی واقعاً دشوار است. در صورت امکان، سعی کنید از هدف گذاری شهر یا محله به جای هدف گیری کد پستی استفاده کنید تا دسترسی بهتری داشته باشید.

علاوه بر این، مطمئن شوید که تنظیمات هدف‌یابی پیشرفته خود را فقط روی «کسانی که در منطقه من هستند» در مقابل «علاقه‌مند به منطقه من» انتخاب کرده‌اید. این کار ممکن است تأثیر زیادی نداشته باشد، اما خیالتان راحت است که تنظیمات به طرز دقیقی مطابق با خواسته شما وبا هدف پیشرفت کسب و کارتان انجام شده است.

 برای کلمات کلیدیِ هدفمند هزینه کنید

بارها وارد حساب‌های جدیدی می‌شویم که در آن افراد نتایجی را که می‌خواهند نمی‌بینند و کلمات کلیدی به‌طور نگران‌کننده‌ای زیاد هستند. مطمئن باشید شما وارد یک مسابقه بچگانه نشده‌اید. هر اقدامی باید حساب شده باشد. برای کلمات کلیدی‌ای که نشان دهنده‌ی هدفمند بودن کاربر برای خرید و ایجاد تعامل دارد هزینه کنید.

بیایید مثالی بزنیم: فروش کفش. اگر کسب و کار شما در تلاش است تا صرفا به مردم کفش بفروشد، بهتر است ناامید باشید. چرا که بازار کفش بسیار شلوغ است، بنابراین اطمینان از اینکه دقیقاً برای اقلام و خدماتی یونیک و متمایز تبلیغ می‌کنید بسیار مهم است.

فرض کنید شما یک فروشگاه کفش تخصصی هستید و فقط نوع خاصی از کفش‌های اسپرت زنانه را برای فروش انتخاب کرده‌اید. قطعا لیستی از کلمات کلیدی وجود دارد که از نظر فنی می‌توانند برای شما گزینه‌های مناسبی باشند. مثلا عباراتی که شامل کلمه «خرید» باشند.

برای این موارد، ترافیک جستجو و کلیک‌هایی را از افرادی دریافت خواهید کرد که دقیقاً به دنبال چیزی هستند که شما می‌فروشید. آنها قصد خرید و ایجاد تعامل دارند و چه از این بهتر؟ بدین ترتیب شما محتوا را به دست کاربرانی ارزشمند رسانده‌اید.

در رقابت، متمایز باشید

استفاده از افزونه ها
اهمیت ad extensios

وقتی هدف شما کاهش هزینه تبلیغ در گوگل است، به‌ویژه زمانی که با برندهای بزرگ رقابت می‌کنید، مهم است که مطمئن شوید از رقبا متمایز هستید. چند راه ساده برای این کار وجود دارد.

از تمام افزونه‌های تبلیغاتی یا ad extensions استفاده کنید

افزونه های تبلیغاتی گوگل ادز یا همان اکستنشن‌ها، به افزایش CTR تبلیغات شما کمک می‌کنند.  اگر من عبارت “small business CRM” را جستجو کنم، تقریباً همه تبلیغات یکسان به نظر می رسند. اما کدامیک برجسته است و توجه شما را به خود جلب می‌کند؟ قطعا تبلیغ monday.com است که افزونه تصویر دارد.

افزونه تصویر به وضوح به تبلیغ monday.com کمک می کند تا از بقیه متمایز شود. بلوک رنگی کوچک جلب توجه می‌کند اما در آن همه تبلیغات دیگر فقط متن هستند. در حالی که این بدان معنا نیست که آن شرکت ها از افزونه‌های تصویر استفاده نمی کنند، به این معنی است که به هر دلیلی، در این جستجو monday.com از مزیت جلب توجه برخوردار است.

به همین دلیل، من شما را تشویق می کنم که همیشه از افزونه‌های تبلیغاتی مناسب استفاده کنید. وقتی در رابط Google Ads هستید، روی Ads در سمت چپ ناوبری و سپس Ad Extensions کلیک کنید. هنگامی که در آن صفحه قرار گرفتید، روی دکمه آبی کلیک کنید تا هر یک از انواع برنامه افزودنی فهرست شده را اضافه کنید. با داشتن هر چه بیشتر برنامه‌های افزودنی، بهترین فرصت را برای جلب توجه کاربر و متمایز شدن از رقبا به خود می‌دهید.

برای کاهش هزینه تبلیغ در گوگل از Auction Insights استفاده کنید

گوگل ادز امکان بررسی و تحلیل فعالیت تبلیغاتی رقبا را به شما می دهد. این ویژگی دید رقابتی یا Auction Insights نام دارد و امکان می دهد که در سطح کلمات کلیدی و حتی کمپین های تبلیغاتی، فعالیت رقبای خود را زیر نظر بگیرید.

می توانید این اطلاعات را در مورد تمام کمپین ها، گروه های تبلیغات ad groups و یا حتی کلمات کلیدی‌تان مشاهده کنید. حالا می توانید اطلاعات دیگر مانند سهم نمایش تبلیغ، جایگاه میانگین تبلیغ، تعداد دفعاتی که تبلیغ شما در شرایط مشابه با رقبایتان نمایش داشته، تعداد دفعاتی که تبلیغ شما بالاتر از آگهی رقبا نمایش داشته و دفعاتی که تبلیغ شما در رتبه نخست تبلیغات در گوگل دیده شده است را به شما ارائه می دهد. هر جستجویی تبلیغاتی را با تعداد زیادی افزونه ارائه نمی دهد. در آن سناریو، شما به کپی تبلیغات و پیام‌های Google خود واگذار می‌شوید تا به شما کمک کند از رقبا متمایز شوید.

اولین قدم این است که مشخص کنید رقیب شما چه کسی است. اگر از قبل کمپین‌هایی در حال اجرا دارید، می‌توانید از گزارش Insights Auction برای شناسایی سایر شرکت‌هایی که در کنار تبلیغات شما نمایش داده می‌شوند استفاده کنید. (نکته: اگر لیست را مرور کردید و فکر می کنید، «موارد مذکور در لیست رقبایتان نیستند»، احتمالاً باید فهرست کلمات کلیدیتان را از نو بنویسید!)

در رابط  Google Ads، روی کلیدواژه‌ها در ناوبری سمت چپ کلیک کنید، سپس Auction Insights را در پایین انتخاب کنید. در آنجا، گزارشی را مشاهده خواهید کرد که به این شکل است؛ شرکت‌هایی که در کنار تبلیغات شما نشان داده می‌شوند فهرست می‌کند، سپس تعدادی آمار به شما می‌دهد تا به شما در درک نحوه پوشش آنها کمک کند.

شناختن رقیب چه فایده ای دارد؟

هنگامی که می دانید با چه کسی رقابت می کنید، می توانید از ابزارهای رقابتی تحقیق کلمات کلیدی مانند iSpionage استفاده کنید تا بفهمید آنها از چه چیزی در نسخه تبلیغاتی خود استفاده می کنند و چگونه می توانید خودتان را متمایز و برجسته کنید. اگر نمی‌توانید نرم‌افزار را دریافت کنید، ساده‌ترین راه برای فهمیدن اینکه مردم از چه چیزی در تبلیغات خود استفاده می‌کنند این است که به سادگی کلمات کلیدی خود را سرچ کنید.

نکته حرفه ای: این پیشنهاد با یک هشدار بزرگ همراه است. اگر این کار را به طور منظم انجام می دهید و روی تبلیغات خود یا سایر تبلیغات کلیک نمی کنید، به Google نشان می دهید که واقعاً در بازار پیشنهادات خود نیستید. به این معنی که با گذشت زمان، تبلیغاتی برای خود یا دیگران نخواهید دید. بنابراین اگر برای به دست آوردن بینش، جستجو انجام می‌دهید، پیشنهاد می‌کنم آن‌ها را بسیار کم انجام دهید و سعی کنید برای هر جستجوی بعدی از دستگاه‌های مختلف استفاده کنید تا از استنباط الگوهای گوگل از رفتار شما جلوگیری کنید.

هنگامی که کنترل خوبی در مورد کاری که رقبای دیگر انجام می دهند، چه از طریق ابزارها یا از طریقSERP  به دست آوردید، مطمئن شوید که تبلیغات شما در آن زمینه‌ها متمایز، یونیک و برجسته است.

اگر هر تبلیغی از کلمه کلیدی (یا چیزی نزدیک به آن) در عنوان 1 استفاده می کند، احتمالاً بهتر است این کار را انجام ندهید. اگر همه مشاغل تخفیف ارائه می دهند، ممکن است منطقی باشد که با سطح بالاتری از کیفیت خود صحبت کنید و توضیح دهید که چرا تخفیف ندارید.

اگر قیمت لیست شده رقیب شما بالاتر از قیمت شما است، قیمت خود را لیست کنید و مشخص کنید که چگونه «ارزان تر از دیگران» هستید. نکته کلیدی در SERP ها برجسته شدن است. بنابراین، بر اساس آنچه پیدا می‌کنید، مطمئن شوید که می‌توانید پیام جدیدی ایجاد کنید و برندی باشید که یونیک است.

مراقب صفحه فرودتان باشید

لندینگ پیج و کاهش هزینه تبلیغ در گوگل
لندینگ پیج و کاهش هزینه تبلیغ در گوگل

شما زمان و پولی که به سختی به دست آورده اید را صرف توسعه کمپین های تبلیغاتی گوگل کرده اید تا کاربران را به سایت خود بیاورید، اما نگاهی خوب و صادقانه به صفحات فرود خود بیندازید. آیا راه تبدیل و تعامل وجود دارد؟

صفحات فرود با کیفیتی داشته باشید

صفحات فرود با کیفیت بالاتر به معنای امتیاز کیفیت بالاتر است که به معنای هزینه کمتر به ازای هر کلیک است. و در حالی که صفحات فرود قبلا دردسر بزرگی بودند، اما دیگر نه! پلتفرم‌هایی مانند Unbounce و Instapage ایجاد صفحات فرود را برای هر کسی، از جمله افرادی که کدنویس یا توسعه‌دهنده وب نیستند هم آسان می‌کنند.

در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید برای صفحات فرود با تبدیل و تعامل بالا در نظر داشته باشید:

مطمئن شوید که محتوای موجود در صفحه محصول یا خدمات شما را به خوبی نشان می دهد و کاربر را متقاعد می کند که با شما همکاری کند. اطمینان حاصل کنید که صفحه به سرعت در دسکتاپ و دستگاه تلفن همراه بارگیری می شود. اگر در مورد چگونگی بهبود سرعت صفحه مطمئن نیستید، صفحه فرود خود را از طریق ابزار Google PageSpeed Insights اجرا کنید. به یاد داشته باشید، صفحه فرود برای تعامل و خرید بهترین واسطه است.

برای کاهش هزینه تبلیغ در گوگل هدفمند و استراتژیک عمل کنید

در حالت ایده‌آل، شما افراد مناسب را هدف قرار داده‌اید، از رقبا متمایز شده‌اید، و شخصی را به یک صفحه فرود چشمگیر هدایت کرده‌اید که به‌طور شگفت‌انگیزی سریع بارگذاری می‌شود. اما آیا اقدام تبدیل شما همان چیزی است که مشتری آماده انجام آن است؟ آیا در مورد عمل تبدیل به طور کامل فکر کرده اید؟ آیا گزینه دیگری غیر از فروش نهایی به آنها پیشنهاد می کنید؟

اگر پاسخ هر یک از این سوالات منفی است، ممکن است بخواهید در مورد افزودن یک فراخوان برای اقدام ثانویه در صفحه فرود فکر کنید. آیا از مردم می خواهید چیزی بخرند؟ همچنین ممکن است یک ایمیل ثبت نام برای خبرنامه خود ارائه دهید تا از فروش و تبلیغات مطلع شوید. درخواست اطلاعات شخصی برای جمع آوری یک نقل قول سفارشی؟ شاید همچنین یک ماشین حساب آسان ایجاد کنید تا به آنها کمک کند تا برآورد هزینه‌ها را به تنهایی انجام دهند.

هر یک از این اقدامات، اگرچه لزوماً هدفی برای ایجاد تعامل نیست، به جذب کاربران دیگری که در آن لحظه آماده تبدیل کردن در اقدام کلیدی شما نبودند، کمک می‌کند. اگر بتوانید برخی از اطلاعات آن کاربر را به دست آورید، می‌توانید از آن به عنوان بخشی از مجموعه داده‌های شخص اول خود برای هدف‌گیری مجدد آن‌ها در هر پلتفرم تبلیغاتی و تعامل مجدد با آن‌ها استفاده کنید.

همین الان در تبلیغ گوگل را شروع کنید

روشی که Google Ads کار می‌کند به تبلیغ‌کنندگان با هر بودجه‌ای این توانایی را می‌دهد که بازدهی سرمایه‌گذاری قوی داشته باشند و آن را به یکی از بهترین پلت‌فرم‌های تبلیغات دیجیتالی تبدیل کند. اما برای لذت بردن از آن باید نحوه استفاده از آن را بدانید. این استراتژی ها به شما کمک می کند تا در پول خود صرفه جویی کنید و بیشترین بهره را از بودجه خود ببرید.

1.هدف گذاری موقعیت مکانی خود را محدود کنید

2. از کلمات کلیدی هدفمند استفاده کنید

3. از افزونه‌های تبلیغاتی استفاده کنید

4. تبلیغاتی متمایز داشته باشید

5. برای بهبود صفحه ورود کم نگذارید

6. با اهداف استراتژیک باعث ایجاد تعامل شوید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ آیا شما گزینه دیگری برای کاهش هزینه تبلیغ در گوگل دارید تا به این لیست دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.