آیا به دنبال راهنمای دقیقی هستید که نحوه تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری و فروش بیشتر را برایتان شرح دهد؟ به جای درستی آمده اید. حقیقت این است که جذب ترافیک معنی دار به وب سایت کار بسیار سختی است. ایجاد فروش و تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری، بسیار سخت تر است. اگر در وب سایتتان فروش ندارید یا حداقل بازدیدکنندگان را مجبور به ثبت نام در پلتفرم خود نمی کنید، داشتن آن چه فایده ای دارد؟

چرا وقت و انرژی خود را برای جذب بازدیدکنندگانی سرمایه گذاری کنید که تغییر نخواهند کرد؟ این اتفاق مشابه ورود تعداد زیادی از مردم به یک فروشگاه فیزیکی است که فقط ویترین ها را تماشا می کنند، در حالی که تعداد کمی یا بدتر از آن هیچ‌کدام واقعاً خرید نمی‌کنند. شما قطعا چنین شرایطی را نمی خواهید. پس تا پایان این مقاله از جیمکس ادز با ما همرداه باشید.

آیا در تبدیل ترافیک به سایت خود به سرنخ و فروش مشکل دارید؟

خوب، امروز می توانید همه چیز را تغییر دهید. در پست امروز، راه هایی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید صرف نظر از اینکه در بازاریابی خوب یا بد هستید، برای تبدیل ترافیک به مشتری و کسب درآمد بیشتر از آنها استفاده کنید.

چرا در تبدیل ترافیک وب سایت به مشتری شکست می خورید؟

تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری
دلایل شکست در تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری

یک لحظه تصور کنید که یک ماشین دارید و در حالی که با آن در جاده هستید ناگهان خراب می شود. به احتمال زیاد در ابتدا چه کاری انجام خواهید داد تا ماشین را به حالت اولیه برگردانید؟ اول بررسی می کنید ببینید مشکل از کجاست، اینطور نیست؟ اساساً همه کارها اینگونه است. بنابراین، تا زمانی که دلایل احتمالی عدم تبدیل ترافیک به مشتری را ندانید، یافتن راه حل ممکن است مشکل ساز باشد.

دلیل شماره 1: وب سایت شما ترافیک اشتباهی را جذب می کند

تصور کنید اگر محصولات مراقبت از پوست کودک را برای گروه مردان بزرگسال بازاریابی کنید، چه پیش خواهد آمد؟ مطمئناً مقداری فروش خواهید داشت، اما قطعاً درآمدتان برای خرید یک همبرگر هم کافی نخواهد بود. بنابراین، اگر وب‌سایت شما آن‌طور که می‌خواهید جذب مشتری ندارد، احتمال زیادی وجود دارد که مجموعه اشتباهی از افراد را جذب کنید. چگونه این مشکل را برطرف می کنید؟

دلیل شماره 2: ترافیک ورودی آنچه که به دنبال آن آمده را به سرعت پیدا نمی کنند

آیا می دانستید که میانگین توجه یک کاربر وب حدود 15 ثانیه است؟ این بدان معناست که شما فقط 15 ثانیه فرصت دارید تا بازدیدکننده را متقاعد کنید که بماند یا به صفحه بعدی باز شده در مرورگرش منتقل شود. آیا ممکن است که بازدیدکنندگان وب سایت شما دلایلی برای ماندن در وب سایت در این بازه زمانی کوتاه پیدا کنند؟

حقیقت این است که شما به تنهایی می توانید به این سوال پاسخ دهید. فقط کار درست را انجام دهید، و ممکن است هرگز نگران از دست دادن ترافیک وارد شده به وبسایتتان نباشید. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که بازدیدکنندگان را به صفحه مناسبی هدایت کنید که به بهترین وجه با نیازهای آنها مطابقت دارد و نه فقط صفحه اصلی شما.

دلیل شماره 3: تعداد زیادی پاپ آپ در وب سایت شما نمایش داده می شود

پاپ آپ ها ممکن است آزاردهنده باشند. اما اگر آنها را به درستی اجرا کنید، چنین تنفری ایجاد نمی کنند که کاربر صفحه شما را ترک کند. گفته می‌شود، یکی از اشتباهاتی که نباید انجام دهید این است که تعداد زیادی پاپ آپ به صورت همزمان در صفحه شما باز شود. شاید آنها را در هر صفحه از وب سایتتان قرار داده‌اید. این نیز یک اشتباه بزرگ است.

اگر ترافیک زیادی دریافت کرده‌اید، اما فروش و تبدیل معنی‌داری نداشته‌اید، احتمالاً از پاپ آپ ها درست استفاده نمی‌کنید. وقت آن است که کاری در مورد آن انجام دهید.  اما دقیقاً چه کاری باید انجام دهید؟

 • هر بار یک پاپ آپ در صفحه اصلی خود قرار دهید.
 • در صورت امکان، پاپ آپ ها را به یک یا دو صفحه محدود کنید.

دلیل شماره 4: پیمایش در وب سایت شما دشوار است

تجربه کاربری ضعیف یک شکست واقعی در جذب مشتری است که نباید آن را بپذیرید. این اشتباه به اشکال مختلفی به وجود می آید:

 • ناوبری دشوار یا گیج کننده
 • متن و تصاویر به روشی غیر قابل فکر در سراسر یک صفحه پراکنده شده است
 • بارگذاری آهسته
 • متن ناخوانا
 • طراحی ضعیف یا قدیمی

برای موفقیت در تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری، هیچ یک از موارد بالا نباید در وب سایت شما وجود داشته باشند.

دلیل شماره 5: شاید قیف فروش (Sales Funnel) شما نشتی دارد

هر کسی که به سایت شما می رسد خریدی انجام نمی دهد؟ در واقع، تنها بخش کوچکی از بازدیدکنندگان شما در نهایت خریدار یا مشترک خواهند شد اگر قیف فروش (Sales Funnel) شما نشتی داشته باشد، یا به عبارتی تمام مراحل قیف را به درستی طی نکرده‌اید. بنابراین، چگونه می‌توانید برای تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری تلاش کنید؟ به سادگی و با بهینه سازی قیف فروش!  اگر قیف فروش شما به درستی بهینه نشده باشد، یا دارای نشتی باشد، فروش و تبدیلی را که می خواهید مشاهده نخواهید کرد.

15  گام برای تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری و فروش بیشتر

تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری
راه هایی برای تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری

اکنون که دلایل احتمالی عدم دریافت ترافیک را می دانید، اجازه دهید نحوه تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری را بررسی کنیم. در ادامه 15 مرحله برای تبدیل ترافیک شما به سرنخ و فروش آورده ایم.

ترافیک متناسب با وبسایتتان را جذب کنید

اگر می خواهید ترافیک مناسبی را برای وب سایت خود جذب کنید، باید مطمئن شوید که سایت شما برای مخاطبان هدف شما طراحی شده است. این به معنای داشتن ترکیب مناسبی از محتوا، کلمات کلیدی و عناصر طراحی است که برای بازار هدف شما جذاب باشد.

پس از ایجاد آن، می توانید از تکنیک های مختلف بازاریابی و سئو استفاده کنید تا سایت خود را در معرض دید مخاطبان خود قرار دهید. این به شما کمک می کند تا ترافیک مناسبی برای سایت خود داشته باشید و در نهایت فروش و مشتری بیشتری تولید کنید.

 از طراحی ساده برای وب سایت استفاده کنید

طراحی یک وب سایت باید ساده و سرراست باشد. شلوغی بیش از حد یا عناصر پر زرق و برق زیاد می تواند حواس را پرت کند و پیدا کردن اطلاعات مورد نظر بازدیدکنندگان را دشوار کند. یک وب سایت خوب طراحی شده دارای یک طرح تمیز، فونت خوانا و ناوبری واضح خواهد بود. بازدیدکنندگان باید بتوانند به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را بدون غرق شدن در طراحی پر زرق و برق پیدا کنند.

بهتر از رقبایتان باشید

کلید موفقیت در بازاریابی محتوایی فقط جذب افراد به سایت شما نیست، بلکه واداشتن آنها به اقدام است. اگر می خواهید ترافیک خود را به سرنخ و فروش تبدیل کنید، باید با یک پایه محکم شروع کنید. شما باید مطمئن شوید که چیزی را ارائه می دهید که شما را بهتر از رقبایتان می کند.

این چهار مرحله را برای ایجاد محتوایی که تبدیل می کند در نظر بگیرید:

 • پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود (USP) را پیدا کنید.
 • پیشنهادی ایجاد کنید که نشود در مقابلش مقاومت کرد.
 • وب سایت خوبی داشته باشید که ساختار و طراحی محکمی داشته باشد.
 • اولین کسی باشید که چیز جدیدی ارائه می دهد.

وبسایت خود را به یک وبسایت قابل اعتماد تبدیل کنید

چند کار کلیدی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا سایت خود را قابل اعتماد تر کنید. ابتدا مطمئن شوید که سایت شما به روز است. اگر یک سایت تجارت الکترونیک دارید، مطمئن شوید که قیمت های شما دقیق است و اطلاعات درج شده در آن به روز است.

دوم، مطمئن شوید که سایت شما امن است. این به این معنی است که مطمئن شوید سایت شما دارای گواهینامه SSL است و فرآیند پرداخت شما ایمن است. سوم، مطمئن شوید که استفاده از سایت شما آسان است. این به معنای داشتن ناوبری واضح و طراحی کاربرپسند است.

در نهایت، مطمئن شوید که سایت شما خدمات مشتریان خوبی دارد. این به معنای داشتن یک شماره تلفن یا آدرس ایمیل است که مشتریان می توانند در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی با شما تماس بگیرند. با انجام این مراحل می توانید سایت خود را قابل اعتمادتر کرده و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

بررسی ها را جدی بگیرید

اینترنت روش کسب و کار ما را تغییر داده است. در گذشته، شرکت‌ها می‌توانستند برای ایجاد شهرت به تبلیغات دهان به دهان اعتماد کنند. امروزه، مشتریان بالقوه می‌توانند نظرات کسب‌وکارها را قبل از اینکه اقدامی کنند، بخوانند.

این سطح جدید از شفافیت به این معنی است که کسب و کارها باید بررسی های خود را جدی بگیرند. یک بررسی منفی می تواند به اعتبار شما آسیب برساند و مشتریان بالقوه را از تعامل با شما منصرف کند. از سوی دیگر، یک بررسی درخشان می‌تواند مشتریان جدیدی را جذب کند و به شما کمک کند پایه‌ای محکم برای کسب و کارتان بسازید.

نکته اصلی این است که شهرت آنلاین شما اکنون مهمتر از همیشه است. مطمئن شوید که نظرات خود را زیر نظر دارید و اقداماتی را برای رفع هرگونه بازخورد منفی انجام می دهید. با انجام این کار، می توانید اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما در چشم انداز دائما در حال تغییر اینترنت موفق باقی می ماند.

قیف فروشتان را بهینه کنید

وقتی نوبت به افزایش فروش می رسد، قیف فروش شما یکی از مهم ترین ابزارهایی است که در اختیار دارید. قیف فروش فرآیندی است که شما برای تبدیل مشتریان بالقوه به خریدار از مرحله آگاهی تا خرید استفاده می کنید. برای بهینه سازی قیف فروشتان، محتوای قانع‌کننده‌ای ایجاد کنید که توجه و علاقه مشتریان بالقوه را جلب کند، اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری خرید نیاز دارند در اختیار آنها قرار دهد و خرید از شما را برای آنها آسان کند.

رپورتاژهای بهتری بنویسید

کپی فروش یکی از مهمترین جنبه های هر کسب و کاری است. این متنی است که مشتریان را به خرید محصولات یا خدمات شما متقاعد می کند. بنابراین، ضروری است که نسخه فروش شما به خوبی نوشته شده و متقاعد کننده باشد.

هنگام نوشتن نسخه فروش چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. ابتدا باید مخاطبان خود را بشناسید و بدانید که آنها چه می خواهند. ابهامات آنها چیست؟ آنها به دنبال چه می گردند؟ هنگامی که این را دانستید، می توانید نسخه فروش خود را برای رفع نیازهای آنها تنظیم کنید.

دکمه های CTA خود را پر زرق و برق بسازید

مطمئن شوید که دکمه های CTA شما جلب توجه می کنند و به راحتی قابل تشخیص هستند. از رنگ های روشن، اندازه فونت های بزرگ و رنگ های متضاد برای برجسته کردن آنها استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که دکمه ها در مکان های استراتژیک در وب سایت یا صفحه فرود شما قرار گرفته اند تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی آنها را پیدا کنند.

در استفاده از CTA استراتژیک عمل کنید

استفاده از CTA برای موفقیت کمپین های شما بسیار مهم است. شما می خواهید مطمئن شوید که CTA شما در مکان های استراتژیکی قرار می گیرد که توجه مخاطبان را به خود جلب می کنند و آنها را تشویق به ایجاد تعامل می کند. در ادامه نکاتی که باید هنگام برنامه ریزی برای استفاده از CTA در نظر بگیرید را با هم بررسی می‌کنیم.

مطمئن شوید که CTA های شما در مناطقی با امکان دیده شدن بالا قرار گرفته اند. آنها باید به راحتی قابل تشخیص باشند. CTA های خود را در مکان هایی قرار دهید که برای کاربران شما منطقی است و پیدا کردن و کلیک کردن روی آنها آسان است. مکان های مختلف CTA را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای مخاطبان و کمپین های شما بهترین نتیجه را دارد.

ضمانت بازگشت پول ارائه کنید

در اقتصاد امروز، ارائه ضمانت بازگشت وجه به مشتریان بیش از هر زمان دیگری مهم است. این نشان می دهد که شما به محصول خود اطمینان دارید و می خواهید پشت آن بایستید. همچنین به مشتریان آرامش خاطر می دهد که دارند تصمیم عاقلانه ای می گیرند.

هنگامی که ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهید، مطمئن شوید که تمام جزئیات را دقیق لحاظ کرده اید. به این ترتیب، مشتریان دقیقاً می‌دانند چه چیزی به دست می‌آورند و می‌توانند آگاهانه تصمیم بگیرند. همچنین مطمئن شوید که ضمانت خود را به سرعت و مودبانه مطرح کنید. این نشان می دهد که شما شرکتی هستید که می توان به آن اعتماد کرد.

نرخ تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری را پیگیری کنید

برای اطمینان از اینکه تلاش های بازاریابی شما منجر به تبدیل می شود، مهم است که پیشرفت خود را پیگیری کنید. با ردیابی نرخ تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری، می توانید تشخیص دهید که کدام کمپین ها مؤثرتر هستند و چه تنظیماتی را برای بهبود نتایجتان لازم است.

همیشه پلن B داشته باشید

تست A/B یک راه عالی برای اعتبارسنجی ایده های شما و اطمینان از اینکه در مسیر درستی هستید است. همچنین راه خوبی برای دریافت بینش در مورد خواسته ها و نیازهای مخاطبان است. بنابراین اگر مطمئن نیستید که ایده ای کار می کند یا خیر، از آزمایش آن نترسید!

نرخ پرش یا بانس ریت را بررسی کنید

مهم است که مراقب نرخ پرش وب سایت خود باشید – درصد بازدیدکنندگانی که پس از مشاهده تنها یک صفحه آن را ترک می کنند. نرخ پرش بالا می تواند نشان دهنده تعدادی از مشکلات باشد، از جمله طراحی ضعیف وب سایت، زمان بارگذاری کند یا محتوای غیر جذاب و ضعیف.

چند راه ساده برای کاهش نرخ پرش و جذب بازدیدکنندگان با سایت شما وجود دارد. ابتدا مطمئن شوید که سایت شما جذاب است و به راحتی قابل پیمایش است. بازدیدکنندگان باید بتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند به سرعت و بدون مشکل پیدا کنند. ثانیاً، اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به خوبی نوشته شده و با مخاطب هدف شما مرتبط است. اگر محتوای شما کسل کننده یا قدیمی است، بازدیدکنندگان به احتمال وبسایتتان را ترک می کنند.

در نهایت به زمان بارگذاری وب سایت خود توجه کنید. اگر بارگذاری صفحات شما بیش از حد طول بکشد، بازدیدکنندگان احتمالاً ناامید شده و آن را ترک خواهند کرد. می توانید زمان بارگذاری سایت خود را با استفاده از ابزاری مانند Pingdom یا GTmetrix آزمایش کنید. اگر زمان بارگذاری صفحه شما خیلی کند است، سعی کنید تصاویر و کدهای خود را برای بهبود عملکرد بهینه کنید.

چندین کانال تبلیغاتی را امتحان کنید

وقتی صحبت از بازاریابی کسب و کار شما می شود، هیچ راه حلی واحدی برای همه وجود ندارد. برای تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری، باید چندین کانال را امتحان کنید. این به معنای استفاده از سئوی ارگانیک، رسانه های اجتماعی، تبلیغات PPC و حتی پست مستقیم است. تبلیغات در همه این مکان ها ممکن است پرهزینه باشد، اما مهم است که تا حد امکان به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید.

نکته کلیدی این است که ترکیب مناسبی از کانال ها را برای کسب و کار خود پیدا کنید. برخی از کسب و کارها با تمرکز زیاد بر بازاریابی آنلاین خوب عمل می کنند، در حالی که برخی دیگر دریافتند که کانال های سنتی مانند چاپ و تلویزیون برای آنها موثرتر هستند. تنها راه مطمئن شدن این است که آزمایش کنید و نتایج خود را پیگیری کنید. اما از مخلوط کردن همه چیز و امتحان کردن چیزهای جدید نترسید. هرچه از کانال های بیشتری استفاده کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که کانال هایی را پیدا کنید که برای کسب و کار شما بهترین نتیجه را دارند.

صفحات فرود سفارشی داشته باشید

صفحات فرود سفارشی صفحاتی هستند که به طور خاص برای یک کمپین یا پیشنهاد خاص طراحی شده اند. آنها معمولاً از وب سایت اصلی سازمان متمایز هستند و برای تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری استفاده می شوند.

ایجاد یک صفحه فرود سفارشی به شما این امکان را می دهد که تجربه کاربر را کنترل کنید و صفحه را با نیازهای خاص خود تنظیم کنید. این می تواند یک ابزار قدرتمند برای افزایش تبدیل ها و ایجاد نتایج باشد. وقتی به خوبی انجام شود، صفحات فرود سفارشی می توانند در دستیابی به نتیجه دلخواه شما بسیار موثر باشند.

و در آخر

همه مراحل بالا راهنمای نهایی در مورد چگونگی تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری است. شما کدام یک از این موارد را برای تبدیل ترافیک وبسایت به مشتری استفاده نمی‌کردید؟ تجربه‌ی شما در این زمینه چیست؟ نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.