یوتیوب مارکتینگ یکی از پرطرفدارترین حوزه های کسب درآمد در دنیای دیجیتال امروز شده است. اما این حوزه هم درست مانند دیگر شاخه های مارکتینگ، به سادگی ظاهر خوش رنگ و لعابش نیست و نیاز به دانش و اطللاعات مختص خود را دارد. پس بهتر از پیش از ورود به دنیای یوتیوب و کسب درآمد از یوتیوب این مقاله را مطالعه کنید.

تجربه یوتیوبرهای برتر دنیا

چیزی که بسیاری از افراد با سابقه و فعال در پلتفرم یوتیوب میگویند این است که وقتی شما پا به این عرصه میگذارید و یوتیوب مارکتینگ و تولید محتوا برای آن را شروع میکنید، درواقع شما تبدیل به کارمند یوتیوب میشوید. یعنی چه؟ یعنی درست مانند هر کارمند دیگری، در هر شرکت و سازمان دیگری، تعهدات و وظایفی خواهید داشت و البته باید از قوانین این پلتفرم نیز پیروی کنید. یوتیوب هرگز قرار نیست در همان ابتدا و به سادگی آب خوردن بازدید ها را به سمت شما روانه کند و روز به روز شما را بالاتر ببرد. شما باید به یوتیوب ثابت کنید که شخصی ثابت قدم هستید و برای فعالیت و یوتیوب مارکتینگ جدی هستید.

بعضی از یوتیوبرهای مطرح دنیا که چندین میلیون سابسکرایبر دارند گاهی میگویند که از این چرخه بی انتهای یوتیوب خسته شده اند و فکر میکنند بیشتر از چیزی که از ابتدا تصور میکرده اند درگیر این تعهد شده اند.

تجربه یوتیوبرها در یوتیوب مارکتینگ

تعهد در یوتیوب مارکتینگ

مهم نیست که شما 1 میلیون سابسکرایبر دارید یا 10 میلیون سابسکرایبر در هر صورت باید نسبت به کانال خود متعهد باشید. چگونه؟

  • تولید محتوای مستمر داشته باشید.
  • محتوای خوب تولید کنید.

مورد دوم حتی مهم تر از اولی است. چرا که اگر محتواهای ابتدایی شما موفقیت آمیز باشند و بازدید زیادی جذب کنند، ادامه محتواهای تولیدی شما نیز موفقیت آمیز خواهند بود. این مسئله میتواند به صورت عکس نیز صادق باشد. یعنی با گذاشتن یک مطلب بی ارزش که موفقیتی برای شما نخواهد داشت، کل کانال خود را دچار آسیب و افت خواهید کرد. درواقع میتوان که یوتیوبرها را مسئول محتوا در کانال خود دانست.

محتوای ترند

تجربه یوتیوب مارکتینگ افراد برتر در این حوزه نشان داده است که اگر محتوای ترند و به روز تولید کنید، بیشتر دیده خواهید شد. تیترهایی را استفاده کنید که میدانید مخاطبان بیشتری را به شما جذب خواهد کرد. اما این مسئله یک روی منفی نیز دارد و آن این است که لید های جمع آوری شده از این طریق شاید کیفیت کافی را برای بیزینس شما نداشته باشند. از سمت دیگر تولید محتوای تخصصی تر میتواند لیدهای باکیفیت را به سمت شما هدایت کند. درواقع این یک جور مبادله بین کمیت و کیفیت است.

تاثیر سابسکرایبر در یوتیوب مارکتینگ

thumbnails

چیزی که در نگاه اول مردم را جذب یک ویدیو یوتیوب میکند، thumbnail آن است. همان تصویر کوچکی که مانند یک پوستر به شما نمایش داده میشود و احتمالا عنوان ویدیو یا متنی ترغیب کننده را نیز شامل میشود. این تصاویر بخش مهمی از یوتیوب مارکتینگ را بر عهده دارند. چرا که همین جلوه بصری مخاطبان را مجاب به دیدن ویدیو شما میکند.

محتوای متمرکز

خیلی از افراد که تازه وارد حوزه یوتیوبر شدن میشوند، محتواهای گوناگونی را در کانال خود آپلود میکنند بدون اینکه موضوع خاصی را برای آن انتخاب کنند! درست است که با این روش هم میتوان موفق شد اما خیلی از افراد حرفه ای توصیه میکنند که برای داشتن یک کانال موفق و پیشرفت بهتر، همیشه بر روی یک موضوع خاص تمرکز کنید. شاید ابتدای کار کمی سخت باشد و دریافت بازدیدکننده ها برایتان مشکل باشد و زمان زیادی نیاز داشته باشید اما در آینده میفهمید که این کار چقدر برای یوتیوب مارکتینگ شما مفید بوده.

سخن پایانی

خیلی از افراد تصور میکنند کسب درآمد از یوتیوب کار بسیار ساده ای است و نیاز به دانش خاصی ندارد! اما در این مقاله دیدید که یوتیوب مارکتینگ چقدر میتواند چالش بر انگیز باشد و یوتیوبرهای حرفه ای معروف در این باره چه نظری دارند. پس اگر قصد شروع این حرفه را دارید، سعی کنید این نکات را رعایت کنید و آهسته و پیوسته به سمت پیشرفت قدم بردارید.