محتوای آسیب زا | در بخش قبل یوتیوب به عنوان یک پلتفرم ویدیویی به روی همگان باز است بررسی کردیم. هر کسی می‌تواند ویدیویی را آپلود کند و آن را با جهان به اشتراک بگذارد. گفتیم این گشودگی فرصت‌های باورنکردنی و همچنین چالش‌هایی به وجود می‌آید. یوتیوب همیشه در تلاش هست تا بین بیان خلاق و مسئولیت خود برای محافظت از جامعه در برابر محتوای مضر تعادل ایجاد کند. به عنوان یک یوتوبر نیاز است تا با این قوانین آشنا باشید تا فعالیت کانال شما به مشکل نخورد. در ادامه برخی از رویکردهای تشویقی برای مدیریت محتوای آسیب زا یوتوب را بررسی میکنیم.

برای یادآوری مرکز رویکرد یوتیوب را به صورت مختصر شرح می دهی
که در واقع مخفف remove, reduce, raise, reward است. به طور خلاصه یوتوب محتوایی را که خط‌مشی‌هایش را نقض می‌کند در سریع‌ترین زمان ممکن حذف می‌کند. انتشار اطلاعات نادرست مضر و محتوایی که مخالف خطوط خط‌مشی است را کاهش می‌دهد. هنگامی که مردم به دنبال اخبار و اطلاعات هستند مدیریت محتوای آسیب زا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یوتوب به دیده شدن منابع معتبر را کمک می کند. به سازندگان و هنرمندان قابل اعتماد، واجد شرایط پاداش می دهد. به شما پیشنهاد می شود تا به قوانین یوتیوب را مورد بررسی قرار دهید.

Raise

فاکتورهای زیادی – مانند ارتباط و محبوبیت – تعیین کننده ویدیوهایی که معمولاً در جستجو و توصیه‌های YouTube می‌بینید، هستند. با این حال، وقتی صحبت از موضوعاتی مانند اخبار، سیاست، اطلاعات پزشکی و علمی می شود، می دانیم که هیچ جایگزین معتبر بودن نیست. به همین دلیل است که یوتوب طیف وسیعی از ویژگی ها را برای مقابله با این چالش به طور کلی معرفی کرده است.

به عنوان مثال، یوتوب در نتایج جستجو و ویدیوهای توصیه شده، صدای معتبر محتوایی را برای رویدادهای خبری و موضوعاتی که مستعد تحریف با محتوای آسیب زا یوتوب هستند به گوش همه میرساند. همچنین ویژگی‌های اختصاصی مانند قفسه اخبار فوری و قفسه اخبار وجود دارند که ویدیوهای مرتبط از منابع خبری معتبر را نشان می‌دهند.

زمینه هنگام ارزیابی اطلاعات بسیار مهم است. بنابراین این پلتفرم همچنین پانل‌های اطلاعاتی را ارائه می‌کند که حاوی اطلاعات مبتنی بر متن در کنار نتایج جستجو و ویدیوهای خاص هستند تا به شما کمک کنند درباره محتوایی که در YouTube پیدا می‌کنید تصمیم بگیرید.

Reward

پذیرفته شدن در برنامه شریک YouTube (YPP) یک نقطه عطف مهم در سفر هر سازنده است. به عنوان بخشی از YPP، سازندگان می‌توانند درآمدزایی از محتوای خود و همچنین دسترسی به پشتیبانی و مزایای اختصاصی را شروع کنند.

در چند سال گذشته، اقداماتی را برای تقویت الزامات کسب درآمد انجام شده تا ارسال‌کنندگان هرزنامه، جعل هویت و سایر متخلفان نتوانند به اکوسیستم آسیب برسانند یا از محتوای سازندگانی که زمان، انرژی و اشتیاق خود را برای تولید کیفیت بالا صرف کرده‌اند، استفاده کنند.

برای درخواست عضویت در YPP، کانال ها باید آستانه واجد شرایط بودن مربوط به زمان تماشا و مشترکین را داشته باشند. پس از درخواست، تیم بازبینی YouTube تضمین می‌کند که تنها کانال‌هایی که در آستانه واجد شرایط بودن هستند و از همه دستورالعمل‌ها پیروی می‌کنند، در برنامه پذیرفته شوند. که این امر آنها را واجد شرایط دریافت دسترسی به تبلیغات و سایر محصولات کسب درآمد می‌کند.

تبلیغ‌کنندگان معمولاً نمی‌خواهند با محتوای بحث‌برانگیز یا حساس در YouTube مرتبط شوند – همانطور که در دستورالعمل‌های محتوای مناسب آگهی‌دهنده تعریف شده است. اگر یک سازنده، کسب درآمد از تبلیغات را برای یک ویدیو روشن کرده باشد، اما بازبین‌ها و سیستم‌های خودکار تشخیص دهند که ویدیو با دستورالعمل‌های محتوای آگهی‌دهنده مطابقت ندارد، ویدیو دارای تبلیغات محدودی خواهد بود یا هیچ آگهی در مقابل آن ظاهر نمی‌شود، به این معنی که از آن‌ها نمی‌توانند پول در بیاورید. همچنین ممکن است به دلیل نقض شدید یا مکرر خط‌مشی‌های درآمدزایی YouTube ، کانال یک سازنده را از YPP معلق شود.

مسئولیت پذیری در قبال جامعه سالم در پلتفرم، الویت شماره یک یوتوب است و هر کاری که انجام می دهد تا از این دریچه دیده می شود.

منبع

سیاست های اسپم، اعمال فریبکارانه و کلاهبرداری