درِ یوتیوب به عنوان یک پلتفرم ویدیویی به روی همگان باز است . هر کسی می‌تواند ویدیویی را آپلود کند و آن را با جهان به اشتراک بگذارد. با این گشودگی فرصت‌های باورنکردنی و همچنین چالش‌هایی به وجود می‌آید. یوتیوب همیشه در تلاش هست تا بین بیان خلاق و مسئولیت خود برای محافظت از جامعه در برابر محتوای مضر تعادل ایجاد کند. به عنوان یک یوتوبر نیاز است تا با این قوانین آشنا باشید تا فعالیت کانال شما به مشکل نخورد. در ادامه برخی از رویکردهای یوتیوب برای مدیریت محتوای آسیب زا را بررسی میکنیم.

در مرکز رویکرد یوتیوب 4R وجود دارد:
که در واقع مخفف remove, reduce, raise, reward است. به طور خلاصه یوتوب محتوایی را که خط‌مشی‌هایش را نقض می‌کند در سریع‌ترین زمان ممکن حذف می‌کند. انتشار اطلاعات نادرست مضر و محتوایی که مخالف خطوط خط‌مشی است را کاهش می‌دهد. هنگامی که مردم به دنبال اخبار و اطلاعات هستند مدیریت محتوای آسیب زا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یوتوب به دیده شدن منابع معتبر را کمک می کند. به سازندگان و هنرمندان قابل اعتماد، واجد شرایط پاداش می دهد. به شما پیشنهاد می شود تا به قوانین یوتیوب را مورد بررسی قرار دهید.

Remove

یوتوب محتوایی را با استفاده از ترکیبی از افراد و هوش مصنوعی شناسایی و محتوای مشکل‌ساز بالقوه را در مقیاس وسیع حذف می‌کند. علاوه بر این، یوتوب به انجمن یوتوب و همچنین کارشناسان برنامه Trusted Flagger تکیه می‌کند تا با گزارش مستقیم محتوای مشکل‌ساز به یوتوب کمک کنند تا محتوای بالقوه مشکل‌ساز را شناسایی کنند. همچنین تمام تلاش خود را می‌کند تا مطمئن شود محتوایی که خط‌مشی‌ها را نقض می‌کند، قبل از حذف به‌طور گسترده دیده نمی‌شود یا اصلاً مشاهده نمی‌شود. سیستم‌های پرچم‌گذاری خودکار کمک می‌کنند تا محتوا به راحتی قبل از اینکه توسط مخاطبان دیده شود شناسایی و بررسی شود.

Reduce

در حالی که دستورالعمل‌های جامعه قوانین راه را برای محتوا در YouTube تعیین می‌کند، همیشه محتوایی وجود خواهد داشت که با خط‌مشی‌ها مخالفت کند، اما کاملاً از خط‌مشی خارج نمی‌شود. این محتوای مرزی نشان دهنده کسری از 1٪ از آنچه در YouTube تماشا شده است. گفته می شود حتی کسری از درصد هم خیلی زیاد است.

بنابراین در سال 2019، تغییراتی در سیستم‌های توصیه‌ شده برای کاهش انتشار محتوای مرزی ایجاد شد که منجر به کاهش 70 درصدی زمان تماشای محتوای توصیه‌شده مشترک نشده در ایالات متحده در آن سال شد. همچنین شاهد کاهش زمان تماشای محتوای مرزی بودیم که ناشی از توصیه‌های موجود در بازارهای دیگر بود. و از مارس 2021، یوتوب تغییراتی را در سیستم توصیه‌های خود اعمال کرد تا محتوای مرزی را در هر بازاری که در آن فعالیت می‌کنیم کاهش دهد. یوتوب متعهد است که به کار خود برای کاهش توصیه های محتوای مرزی ادامه دهد. در حالی که افزایش تغییرات الگوریتمی به زمان نیاز دارد و ممکن است شاهد افزایش و کاهش مصرف محتوای مرزی باشید، هدف یوتوب این است که بازدیدهای محتوای مرزی توصیه‌شده و غیر مشترک را زیر 0.5 درصد نگه دارد.

دو رویکرد بعدی مدیریت محتوای آسیب زا را در قسمت دوم این مقاله بررسی میکنیم!

اصول اولیه استرایک طبق دستورالعمل های انجمن

سیاست های اطلاعات غلط

سیاست های اسپم، اعمال فریبکارانه و کلاهبرداری

منبع:

https://www.youtube.com/howyoutubeworks/our-commitments/managing-harmful-content/