بازی The Last of Us Part II در ژوئن ۲۰۲۰ منتشر شد و با خود حواشی زیادی در مورد بازیگران و داستان بازی به همراه داشت. این بازی مرزهای روایت داستانی را به چالش کشید و جامعه گیمرها را به دو دسته تقسیم کرد. شخصیتی که در مرکز تمام این حواشی قرار داشت، جول میلر بود. او در داستان کشته شد و این باعث خشم طرفداران شد، زیرا او بسیار محبوب بود. اما تروی بیکر، صداپیشه این شخصیت، از تصمیم خلاقانه سازندگان بازی تا به امروز دفاع کرده است.

جنجال پیرامون مرگ جول میلر

جول میلر شخصیت اصلی بازی The Last of Us بود. بازیکنان به شخصیت های جول و الی علاقه مند شده بودند و با آن ها ارتباط عاطفی برقرار کرده بودند. بنابراین، وقتی در قسمت دوم شخصیتی جدیدی به نام ابی، جول را کشت، این موضوع باعث خشم و عصبانیت شدید جامعه گیمرها شد. 

این خشم زمانی بیشتر شد که طرفداران متوجه شدند که باید از زاویه دید ابی بازی کنند . بفهمند که چه چیزی او را به این عمل “اشتباه” وادار کرده است. بازیکنان احساس می کردند به آنها خیانت شده است و خالقان بازی از عمد می خواستند که بازیکنان با ابی همدردی کنند.

خشم بازیکنان آن‌قدر شدید بود که در شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌های آنلاین و سایت‌های نقد و بررسی نارضایتی خود را نشان دادند. همه انتقادات بر این بود که خالقان بازی به شخصیت جوئل بی‌احترامی کرده‌اند و بازی را برای آن‌ها خراب کرده‌اند.

صدای هواداران به گوش صداپیشه شخصیت جول میلر نیز رسید، اما تروی از خالقان بازی حمایت کرد و به هواداران گفت که بازی‌ها باید برخی ریسک‌ها و اقدامات جسورانه را برای غافلگیری بازیکنان بپذیرند. او احساس کرد که این حرکت عمق بیشتری به داستان اضافه کرده و بازیکنان را از نظر احساسی بیشتر وابسته کرده است.

واکنش تروی بیکر

تروی بیکر از خلاقیت تیم The Last of Us Part 2 دفاع کرد

تروی بیکر یک صداپیشه معروف است که به جای شخصیت‌های پیچیده و با داستان‌های خاصی صحبت کرده است. نقش‌آفرینی او به عنوان جول میلر در بازی The Last of Us بسیار خوب بود و باعث شد احترام بسیاری بازیکنان را به دست آورد. به نظر می رسد که با این نقش بود که تروی جایگاه خود را تثبیت کرد.

در بازی The Last of Us Part II، تروی بیکر دوباره نقش جوئل را ایفا کرد. اما این بار وظیفه‌اش سخت‌تر بود زیرا شخصیت او پایان خشونت‌آمیزی داشت. با وجود اینکه بیکر عاشق داستان پس‌زمینه و طبیعت پیچیده جوئل بود، او از خلاقیت تیم حمایت کرد. بیکر حتی به طرفداران و منتقدانی که بازی را نقد می‌کردند، پاسخ داد. او در یک مصاحبه گفت:

«هیچ جنبه‌ای از قسمت دوم بازی، نیست که من بخواهم تغییر دهم. هر وقت کسی به من می‌گوید: “می‌دانی، بلایی که سر جول میلر آوردند را دوست نداشتم”، من می‌گویم: “خیلی هم خوب. اگر نسخه بهتری از داستان داری برای من بگو.” و تا به امروز هنوز کسی موفق نشده نسخه بهتری به من ارائه کند.»

بیکر توضیح داد که او هم از مرگ جول میلر ناراحت است، اما دید وسیع‌تری دارد. او احساس کرد که این ارتباط طرفداران با جوئل همان چیزی است که روایت‌گر از آن استفاده کرد تا داستان بازی را به تجربه‌ای حتی به‌یادماندنی‌تر تبدیل کند.