رویداد State of Play تقریبا همان چیزی بود که فکرش را میکردیم. پر از هیچی. تنها نقطه قوت آن Astro bot بود. نکته ای که باعث شد توجه ما در جیمکس جلب شود این بود که Astro bot بهتری از چیزی که فکر می کردیم به نظر میرسید و Concord بد تر از چیزی که فکر میکردیم. تریلر این بازی به قدری حوصله سر بر بود که انگار شوخی بود. 

مطمئنا شرکت سونی با این موضوع منطقی برخورد نخواهد کرد و باز هم بازی های لایو سرویس این مدلی خواهیم دید. حتی با اینکه چندین عنوان بزرگ لایو سرویس با شکست مواجه شده اند. اما اگر Concord تبدیل به بازی به بزرگی Helldivers 2 شود قطعا جای تعجب دارد. 

تنها نقطه مشترک ما با سونی این است که هر دو قبول داریم که Astro bot یک سری خیلی بزرگ نیست و قرار نیست فروش های بالایی تجربه کند.
درست مثل Silent hill 2 که حتی همان بار اولی که منتشر شد هم آن چنان محبوب نبود. اشتباه برداشت نکنید این سری به شدت جذاب و پر طرفدار است اما ورودی دوم این بازی بازخورد های خوبی نداشت.
اگر هم بخوایم درباره عناوین انحصاری صحبت کنیم باید بگیم که متاسفانه State of Play پر از خالی بود. State of Play بیشتر شبیه رویدادی کوچک بود تا بزرگترین رویداد سونی.
سونی تا زمان رونمایی از PS5 Pro فرصت دارد اما فکر میکنیم مشخص است که هیچ رویداد بزرگی در راه نیست که در آن چند عنوان بزرگ انحصاری معرفی شوند. 

در حال حاضر شاید شرایط  خیلی بد به نظر نرسد چون که تا الان به این رویداد های خالی عادت کرده ایم. اما زمانی که با رویداد Xbox مقایسه کنیم به نظر میرسد یک افتضاح دیگر در انتظار Playstation است. 

Astro bot در State of Play

جنریت شده توسط کامپیوتر

 با اینکه ما هیچ انتظاری از این رویداد نداشتیم اما State of Play باز هم ما را نا امید کرد. Astro bot خوب بود اما باقی چیز ها به طرز توهین آمیزی حوصله سر بر بود. به خصوص Concord که از Overwatch کپی شده بود و تماشای تریلر آن هم حوصله سر بر بود. تلاش ایجاد تشابه شخصیت ها به Guardians of the Galaxy تصمیم خیلی بدی بود.
انگار این بازی توسط یک هوش مصنوعی ساخته شده است. در حالی که اشتیاق سازندگان Astro bot در این تریلر کاملا نمایان بود. نگران کننده است که استودیو های غربی سونی چنین بازی هایی میسازند و تنها استودیو های ژاپنی سونی هستند که انگار در حال تلاش برای ساخت تجربه ای واقعی هستند.
اینطور نیست که ما برای رویداد Xbox خیلی خوشبین باشیم اما هر چیزی که باشد از رویداد سونی بهتر خواهد بود.