تعیین اینکه از تبلیغات جستجو یا تبلیغات نمایشی در کمپین های آنلاین خود استفاده کنیم، برای هر تبلیغ کننده‌ای می تواند دشوار باشد. اتخاذ این تصمیم یک امر ضروری است زیرا استفاده از قالب تبلیغاتی اشتباه می تواند درصد قابل توجهی از بودجه تبلیغاتی پرداخت شده شما را هدر دهد. در مقاله زیر Search Ads در مقابل Display Ads قرار دادیم تا با توجه به نیاز تبلیغاتیتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

تبلیغات جستجو (Search Ads) و نمایش (Display Ads) چیست؟

تبلیغات جستجو (Search Ads)

Search Ads پولی یکی از محبوب‌ترین شکل‌های تبلیغات PPC است. در Search Ads برندها (با استفاده از یک مدل مبتنی بر حراج) هزینه می‌کنند. وقتی کاربران کلمات کلیدی خاصی را جستجو می‌کنند، تبلیغاتشان در بالا و پایین نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک نمایش داده می‌شود.
برای مثال، در نتیجه جستجوی عبارت «پزشک آنلاین» این آگهی متنی را در بالای نتایج ارگانیک در صفحه نتایج سرچ نشان داد:

تبلیغات جستجو دارای سه جزء اصلی هستند یک عنوان، URL نمایشی و متن توضیحات. که همگی برای متقاعد کردن کاربران برای کلیک کردن طراحی شده‌اند. افزونه های تبلیغاتی نیز می توانند برای ارائه اطلاعات اضافی به کاربران اضافه شوند.

تعداد دفعات نمایش تبلیغات جستجو، رتبه بندی آنها و هزینه هر کلیک – همه به قیمت پیشنهادی و امتیاز کیفیت تبلیغ شما بستگی دارد.

تبلیغات نمایشی (Display Ads)

اگرچه Display Ads یا تبلیغات نمایشی گوگل هنوز از رابط گوگل ادز سرچشمه می گیرد، تبلیغات نمایشی بسیار متفاوت از همتایان جستجوی پولی خود عمل می کنند.

تفاوت اصلی بین تبلیغات جستجوی گوگل با Display Ads این است که تبلیغات جستجو نوعی تبلیغات کششی یا ” pull ” هستند در حالی که تبلیغات نمایشی تبلیغاتی فشار یا ” push ” هستند. به این معنی که تبلیغات جستجو فقط برای کسانی ظاهر می‌شود که در حال جستجوی محصول یا خدمات شما هستند، در حالی که تبلیغات نمایشی مکان‌های پولی هستند که بر اساس پارامترهای هدف‌گیری مختلف ظاهر می‌شوند.

تفاوت دوم این است که تبلیغات نمایشی به نمایش تنها در یک مکان مانند تبلیغات جستجو (در SERP) محدود نمی شود. تبلیغات نمایشی در کل GDN نمایش داده می شود – بیش از 2 میلیون سایت که بیش از 90٪ از کاربران آنلاین را در اختیار دارند. آن‌ها می‌توانند در چندین مکان در رسانه‌های اجتماعی، مانند بومی در فیدهای خبری یا در کنار فید اصلی نشان داده شوند:

کجا از هر کدام استفاده کنیم؟

گوگل تبلیغ‌کنندگان را تشویق می‌کند که هم کمپین‌های جستجو (Search Ads) و هم برای نمایش (Display Ads) راه‌اندازی کنند، زیرا این کار بیشترین میزان دیده شدن را فراهم می‌کند. با این حال، حداکثر دسترسی لزوما چیز خوبی نیست. چرا؟ چون کلید تبلیغات این است که محصول یا خدمات شما را در مقابل مخاطبان مناسب قرار دهید نه فقط بشترین.

6 دلیل برای استفاده از تبلیغات جستجو

1. برای تکمیل ترافیک ارگانیک

برخی از کسب‌وکارها نمی‌توانند زمان کافی را ندارند تا صرفاً به نتیجه دادن SEO اتکا کنند. در حالی که نتایج ارگانیک بر مقایسه محتوایی تمرکز می کنند، تبلیغات جستجو افراد را مستقیماً و سریعتر به راه حل‌ها می رساند. این امر باعث می شود که تبلیغات جستجو به یک استراتژی کوتاه مدت عالی تبدیل شود. در عین حال به ایجاد حضور ارگانیک آسیبی نرساند.

2. برای گرفتن سرنخ های با کیفیت بالا

با کمپین‌های تبلیغاتی جستجو، می‌توانید از انواع تطابق کلمات کلیدی مختلف برای راه‌اندازی آگهی خود، همراه با کلمات کلیدی منفی استفاده کنید تا زمانی که کاربران کلمات کلیدی خاصی را که به کسب و کار شما نامرتبط هستند جستجو می‌کنند، تبلیغ شما فعال نشود. انجام این کار به شما امکان می دهد تا تبلیغات خود را دقیقاً مطابق با هدف جستجوی کاربر طراحی کنید.

3. هنگام پذیرایی از مخاطبان محلی

اگر یک سرویس محلی ارائه می‌دهید و سعی می‌کنید به مخاطبان نزدیک دسترسی پیدا کنید، تبلیغات جستجو گزینه بهتری هستند:

دستیابی به مخاطبان در سراسر جهان با تبلیغات نمایشی یا Display Ads برای شما با چنین مخاطب هدف کوچک و خاصی ارزش چندانی نخواهد داشت.

4. اگر چرخه فروش کوتاهی دارید

اگر محصول یا خدمات شما چرخه فروش کوتاهی داشته باشد، تبلیغات جستجو ایده آل هستند. بنابراین، نیازی به نمایش تبلیغات (بازاریابی مجدد) برای افرادی که قبلاً با نام تجاری شما درگیر بوده اند ندارید.

5. برای ترویج محصولات اضطراری

اگر کسی هستید که خدمات «فوری» یا «اضطراری» ارائه می‌کند (لوله‌کش، قفل‌ساز، کامیون یدک‌کش، دامپزشک اضطراری، برق‌کار و غیره) ایده خوبی است که با تبلیغات جستجو شروع کنید. اینها خدماتی هستند که احتمالاً شخصی هنگام خواندن یک مقاله وبلاگ یا پیمایش فیس بوک و مشاهده آگهی نمایشی شما، هزینه ای برای آنها پرداخت نمی کند.
در عوض، هنگامی که شخصی در ماشین خود قفل می شود، یا سگش به طور ناگهانی بیمار می شود، احتمالاً به دنبال خدماتی می گردد که فوراً به او کمک کند.

توجه: این خدمات اضطراری و در مواقع مورد نیاز به احتمال زیاد در یک دستگاه تلفن همراه جستجو می شوند. برای اینکه کار را برای جستجوگر نیازمند ساده کنید، از پسوندهای تماس استفاده کنید.

6. اگر بودجه کمتری دارید

اگر به تازگی شروع به کار کرده اید یا می حخواهید یک کمپین کم‌هزینه ایجاد کنید، تبلیغات موتورهای جستجو ممکن است به دلایل مختلف راهی خوبی باشد.

با کمپین تبلیغاتی PPC، می توانید به ازای هر کلیک و یا به ازای هر 1000 نمایش پرداخت کنید.

مناقصه بر روی کلمات کلیدی بسیار مرتبط به شما کنترل بیشتری بر افرادی که به آنها دسترسی دارید می دهد. منجر به تولید سرنخ های واجد شرایط بیشتر، نرخ تبدیل بالاتر و بازگشت سرمایه بهتر می شود.

اندازه‌گیری و توجیه تلاش‌های PPC آسان‌تر است – و پس از تسلط بر آن‌ها، می‌توانید گسترش به شبکه نمایش GDN را در نظر بگیرید.

4 دلیل برای استفاده از Display Ads

1. اگر محصول یا خدمات شما بصری تر است

یکی از مزایای اصلی تبلیغات نمایشی نسبت به تبلیغات جستجو این است که می تواند شامل تصاویر و ویدئو باشد. این برای تبلیغ محصولات و خدمات مصرفی که به شدت به نمایش بصری متکی هستند، مانند پوشاک، دکوراسیون منزل، بسته های تعطیلات، ماجراجویی/سرگرمی انتخاب ایده‌آلی است:

تبلیغات نمایشی همچنین با دارایی های دیجیتال بصری مانند ویدیو، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافیک و غیره به خوبی کار می کنند.

توجه: گوگل ایجاد کمپین های ویدیویی را برای تبلیغ کنندگان به طور فزاینده ای آسان کرده است، به ویژه برای کسانی که می توانند از خلاقیت های ویدیویی موجود استفاده کنند. این می تواند یک گزینه تبلیغات نمایشی بسیار قدرتمند باشد، زیرا مردم بیشتر از تبلیغات متنی یا حتی تصویری با محتوای ویدیویی درگیر می شوند.

2. ایجاد آگاهی در بین کسانی که قصد منفعل دارند

افرادی که وب‌سایت‌ها را مرور می‌کنند و Display Ads می‌بینند، به‌طور فعال در جستجوی محصول یا خدمات نیستند. آنها احتمالا هنوز در مرحله کشف یا آگاهی از قیف بازاریابی هستند و با نیت منفعلانه در مورد گزینه های خود تحقیق می کنند.
این باعث می شود شبکه نمایش برای ایجاد تقاضا برای محصول یا خدمات شما عالی باشد (حتی اگر مردم ندانند که به آن نیاز دارند)، به جای پاسخگویی به تقاضا مانند شبکه جستجو. به عبارت دیگر، به شما این امکان را می‌دهد که به جای سرمایه‌گذاری فوری روی احساسی که از قبل وجود دارد، احساس نیاز و نیاز را در خود پرورش دهید.

با استفاده از گزینه‌های هدف گوگل و حضور در سایت‌هایی که در بین مخاطبان هدف شما محبوب هستند، می‌توانید به سرعت آگاهی از برند را قبل از حرکت به سمت تبلیغات موتورهای جستجو با هدف بالا ایجاد کنید.

3. اگر چرخه فروش طولانی تری دارید

درست همانطور که اگر محصول یا خدمات شما چرخه فروش کوتاه تری داشته باشد و نیازی به چندین نقطه تماس یا هدف گذاری مجدد نداشته باشد، تبلیغات جستجو بهترین هستند، اگر محصول یا خدمات شما معمولاً بلافاصله خریداری نمی شود و بنابراین چرخه فروش طولانی تری دارد، تبلیغات نمایشی ایده آل هستند. این اغلب برای هزینه های بزرگ مانند اتومبیل، آموزش عالی، نرم افزار سازمانی و غیره صادق است.
در این مواقع، باید اطمینان حاصل کنید که برند شما برای مشتریان بالقوه در ذهن خود باقی می ماند، زیرا آنها خرید را در نظر می گیرند، که از طریق استراتژی های تبلیغات دیجیتال مانند:

بازاریابی بین کانالی –

انتشار پیام های پولی به مشتریان بالقوه در چندین دستگاه در انواع کانال های بازاریابی دیجیتال، برای سوق دادن مصرف کنندگان به سمت خرید یک محصول یا خدمات.

بازاریابی همه کانال‌ها –

ارائه یک تجربه کاربری یکپارچه در تمام کانال های مرتبط با سفر خریدار، به آنها اجازه می دهد تا در کل قیف بازاریابی بدون اصطکاک پیشرفت کنند.

هدف‌گیری مجدد –

نمایش تبلیغات به هر کسی که در گذشته با نام تجاری شما تعامل داشته است، بنابراین می‌توانید جلوی آن‌ها بمانید. حتی بعد از اینکه وب‌سایتتان را ترک کردند. به‌ویژه در صنعت تجارت الکترونیک این کار خیلی مفید است.

4. برای رسیدن به بازارهای خاص

بخشی از دلیل موفقیت آمیز بودن تبلیغات نمایشی این است که باعث آگاهی از نام تجاری می شود زیرا آنها معمولاً در سایت هایی یافت می شوند که مشتریان بالقوه قالبا وقت خود را سپری می کنند. Google کلمات کلیدی و تبلیغات شما را با صفحات وب مرتبط در بیش از 2 میلیون وب سایت در GDN مطابقت می دهد.
این بدان معناست که شما به راحتی می توانید با تبلیغات هدفمند و یا تبلیغات متنی به مخاطبان خاص خود پاسخ دهید.

منبع:

Search Ads vs Display Ads: Breaking Down the Differences & When to Use Each Type

برای کسب اطلاعات بیشتر ما خواندن مقاله زیر را پیشنهاد میکنیم:

چرا از تبلیغات PPC استفاده کنیم؟

مقدمه ای بر PPC یا تبلیغات کلیکی (پرداخت به ازای کلیک)