بازی های جهان باز به وسعت و مقیاس محیط های خود وابسته هستند. چه این محیط ها به طور دستی طراحی شده باشند یا به طور خودکار ایجاد شده باشند، بسیاری از بازیکنان به نقشه های وسیع با فرصت های بی شمار برای کاوش، کشف و ماجراجویی علاقه مند می شوند. اما بسیاری از طرفداران چیزی بیش از جهان باز می خواهند. برخی بازیکنان وقتی به فضای وسیع و باز بازی جهان باز نگاه می کنند، تمایل دارند تا از طریق بناهای بزرگ یا شهرهای پر رونق و گسترده اثری از خود به جا بگذارند. در اینجا 7 بازی برتر جهان باز معرفی شده اند که به بازیکنان اجازه می دهند تا شهرهای پرجمعیت خود را ایجاد و مدیریت کنند.

۱. بسته الحاقی بازی Dont Starve: Hamlet

بازی های Don’t Starve به تجربه بقا بی رحمانه ای که ارائه می دهند و بازیکنان را با چالش های بی رحمانه ای در جنگل های پر از هیولا مواجه می کنند، معروف هستند. در حالی که این سری بر محیط های طبیعی تمرکز دارد، بسته الحاقی Hamlet در بازی اصلی، اوضاع را تغییر داد. این بسته الحاقی، طرفداران را به شهری با مردم خوک مانند می برد و آن ها را با وظیفه کاوش در خرابه های باستانی نیز مواجه می کند.

با دسترسی به کلید شهر، بازیکنان می توانند تعاملات خود را با این محیط جدید به سطح بالاتری ببرند و یک شهر خوکی مختص خود بسازند. بخش برنامه ریزی شهری دسترسی به انواع ساختمان ها را فراهم می کند که بازیکنان می توانند به دلخواه خود آن ها را چیدمان کنند. با داشتن درآمد غیر فعال و دسترسی به مغازه ها و امکانات، چشم انداز بقا در دنیای خصمانه Don’t Starve بسیار دلپذیرتر به نظر می رسد.

۲. No Man’s Sky

تاریخچه بازی No Man’s Sky کمی دشوار بوده است، اما در سال های پس از عرضه، با محتوای پس از انتشار پیشرفت کرده است. آپدیت Frontiers یکی از مهم ترین آپدیت های محتوای این بازی در سال های اخیر است. این نسخه از این بازی جهان باز به بازیکنان اجازه می دهد که شهرک های بیگانه در سراسر کهکشان را کشف کنند، شهرک هایی که به صورت اتوماتیک تولید شده و پر از شخصیت های غیرقابل بازی (NPC) هستند.

با کسب اعتماد جامعه، بازیکن می تواند به ناظر شهر تبدیل شود و طیف وسیعی از تعاملات را برای کمک به پیشرفت شهر باز کند. بازیکنان می توانند نام شهر خود را انتخاب کنند، پروژه های ساختمانی راه بیندازند، جشنواره های مختلف تدارک ببینند و اختلافات بین شهروندان را حل کنند. به عنوان ناظر، بازیکن همچنین مسئول دفاع از شهر خود در برابر Sentinel های خصمانه است. با تصاحب یک شهر، بازیکنان می توانند واقعاً در این جهان بی پایان و گسترده تأثیر بگذارند.

۳. Conan Exiles

“کانان بربر” تأثیر ماندگاری بر فرهنگ عامه گذاشته و دیدگاه مردم را درباره بربرها تغییر داده است. در بازی بقای جهان باز “Conan: Exiles”، بازیکنان می توانند وارد دنیای خشن و خشونت آمیز این جنگجوی نمادین شوند و پس از تبعید از قبیله خود، برای بقا تلاش کنند.

یکی از عوامل مهم برای بقا در بازی “Conan: Exiles”، داشتن شهری است که بازیکن بتواند آن را خانه خود بنامد. در این بازی، بازیکنان می توانند شهرهایی بسازند و آن ها را با نیروی کار (thralls) پر کنند تا خدمات ارائه دهند و در نبردها کمک کنند. از آنجا که “Conan: Exiles” یک بازی چندنفره است، بازیکنان حتی می توانند به شهرهای یکدیگر حمله کنند، با استفاده از تجهیزات محاصره ای ویرانی به بار آورند و گنجینه های دیگران را غارت کنند.

conan exiles

۴. Fallout 4

یکی از ویژگی های برجسته ای که “Fallout 4” را از سایر نسخه های این فرنچایز نمادین نقش آفرینی پسا-آخرالزمانی متمایز می کند، ساخت و ساز شهرک ها است. در “Commonwealth” بازی “Fallout 4″، مکان های زیادی وجود دارند که بازیکنان می توانند آزادانه آن ها را تصرف کرده و مطابق سلیقه خود بسازند. این مکان ها شامل تکه های زمین ساده، ایستگاه های گاز، فانوس های دریایی و حتی یک جزیره کامل می شوند.

تقریباً هر مکان ساخت و ساز در بازی می تواند به یک شهر تبدیل شود. ساکنین جذب شده از سراسر بیابان تا زمانی که با غذا، سرپناه و امنیت کافی زنده بمانند، می توانند به عنوان کشاورز، نگهبان، تاجر یا حتی آرایشگر و جراح کار کنند. با اتصال مسیرهای تجاری در سراسر نقشه، بازیکنان “Fallout 4” می توانند به طور مؤثر “Commonwealth” را تصرف کرده و یک امپراتوری کوچک از شهرک های وفادار و متصل را در این بازی جهان باز ایجاد کنند.

۵. Kenshi

Kenshi یک بازی نسبتاً غیرمتعارف است که نبردهای RPG مبتنی بر گروه را با بقا در یک محیط باز و سندباکس ترکیب می کند. این بازی به شدت سخت است و اینگونه بین بازیکنان شهرت پیدا کرده است. برخلاف بازی هایی مانند Mass Effect که در آن تیم بازیکن از شخصیت های به یادماندنی با داستان های خودشان تشکیل شده،اعصای تیم شنا در این بازی کاملا قابل سفارش سازی هستند. همچنین امکان مرگ و اسیر شدن آن ها نیز در طول بازی وجود دارد.

Kenshi دارای مکانیک قوی ساخت شهر است که به بازیکنان اجازه می دهد پایگاه های پیچیده ای را در سراسر نقشه بسازند. بازیکنان می توانند انواع مختلفی از سازه ها را ساخته و سکونتگاه های خود را در برابر خطرات محافظت کنند. اندازه و تنوع سازه ها و کالاهای تولیدی، وضعیت سکونتگاه را از پاسگاه های کوچک به شهرهای بزرگ تغییر می دهد.  واکنش شخصیت های غیر قابل بازی بر اساس سکونتگاه شما تغییر خواهد کرد. با داشتن شهری بزرگتر، بازیکنان می توانند تأثیر بیشتری بر دنیای اطراف خود داشته باشند و اقتصاد منطقه را تحت تأثیر قرار دهند.

۶. Medieval Dynasty 

بازی های بقای جهان باز بسیار رایج هستند، اما Medieval Dynasty با توجه ویژه ای که به زمان و مکان می کند، برجسته است. همانطور که از نامش پیداست، این بازی در قرون وسطی جریان دارد و شخصیت بازیکن را نشان می دهد که ابتدا به عنوان یک کشاورز ساده شروع می کند و به مرور زمان به رهبر محترم یک شهر تبدیل می شود. با کاوش در جهان باز و به تدریج ارتقاء دادن خانه ها، بازیکنان می توانند در دنیای این بی رحم، برای خود اسم و رسمی پیدا کنند.

بازی های جهان باز

۷.Dragon’s Quest Builders 2 

سری بازی های Dragon Quest Builders در ابتدا با شک و تردید مواجه شد، اما مشخص شد که این فرنچایز معروف JRPG به عنوان یک بازی ساخت و ساز سندباکس بسیار خوب عمل می کند. Dragon Quest Builders 2 نسبت به نسخه قبلی خود در بسیاری از جنبه ها بهبود یافته است و انواع گزینه ها و سازه های جدید برای ساخت و ساز ارائه می دهد. اما آنچه که چشمگیر است، مکانیک های شهرسازی آن است.

در بازی جهان باز Dragon Quest Builders 2، ساخت و تقویت شهرها برای شکست دادن دشمنان Children of Hargon ضروری است. بازیکنان می توانند شهرهای خود را به هر شکلی که دوست دارند بسازند و روستاییان را برای انجام خدمات مختلف مانند کاشت محصولات، استخراج سنگ معدن و دفع هیولاها به کار بگیرند.