نتفلیکس اعلام کرد که با Mojang Studios همکاری می کند تا یک سریال انیمیشنی جدید بر اساس بازی Minecraft بسازد. این خبر به عنوان بخشی از جشن پانزدهمین سالگرد Minecraft اعلام شد.

استودیوی WildBrain، که پشت سریال های نتفلیکس مانند Sonic Prime، Ninjago: Dragons Rising، و Carmen Sandiego قرار دارد، در حال توسعه این نمایش انیمیشنی کامپیوتری Minecraft است. جزئیات داستان هنوز مشخص نشده اند، اما در یک بیانیه مطبوعاتی آمده است که این سریال “جهان Minecraft را به شکلی جدید نشان می دهد” و شامل یک داستان مستقل با شخصیت های جدید خواهد بود.

این تنها اقتباس از پرفروش ترین بازی ویدیویی تمام دوران نخواهد بود. یک فیلم بر اساس Minecraft در حال تولید است که جک بلک در نقش استیو بازی خواهد کرد. جک بلک قبلا هم علاقه مندی خود را به ساختن سریال ها و فیلم هایی از روی بازی های کامپیوتری ابراز کرده بود و به نظر می رسد که او بالاخره به خواسته ی خود رسیده است.

سریال Minecraft، با هر نامی که در نهایت قرار است داشته باشد، هنوز تاریخ پخش مشخصی ندارد. در این بین، می توانید به دیگر اقتباس های بازی های ویدیویی نتفلیکس نگاهی بیندازید، از جمله اولین تیزر فصل چهارم سریال The Witcher (اکنون با بازی لیام همسورث)، اولین تریلر فصل دوم Arcane و اولین نگاه به انیمیشن Tomb Raider: The Legend of Lara Croft با بازی Hayley Atwell.