توسل به احساسات مناسب برای دستیابی به مشتریان توصیه‌ای است که گفتنش آسان‌تر از انجام دادن آن است. ممکن است احساس کنید که باید هزاران دلار برای تبلیغات خرج کنید تا در مقابل مشتریان خود قرار بگیرید و بر تصمیم گیری خرید آنها تأثیر بگذارید.

اما اگر از همان ابتدا پیام خود را به درستی ارسال نکنید، خرج کردن پولتان می تواند یک تاکتیک بیهوده باشد. عوامل قدرتمند روانشناختی بر تصمیم گیری خرید مشتری شما تاثیرگذارند.
استراتژیک بودن در بازاریابی با درک این موضوع شروع می شود که چرا مردم در خرید آنلاین به روش خاصی رفتار می کنند.
بیایید نگاهی به برخی از عوامل روان‌شناختی کلیدی در پشت چرایی خرید مردم بیندازیم. اینکه چگونه می‌توانید در مکان‌های مناسب در زمان‌های مناسب ظاهر شوید تا بر آنها تأثیر بگذارید.

1. تلاش برای دانش یا تخصص

بسیاری از ما قبل از خرید کالا به صورت آنلاین تحقیق می کنیم. ما دوست داریم بدانیم که از شرکت‌های مناسبی خرید می‌کنیم که با نیازهای ما مطابقت داشته باشند. این نکته به ویژه در دنیایی که از محیط زیست آگاه است، جایی که پایداری و اصالت اهمیت دارد، صادق است.

ما برای پاسخ به سؤالات خود، خواه به شکل راهنماها، مصاحبه ها، نظرات مشتریان، یا توصیه ها باشد، به طور گسترده جستجو خواهیم کرد. به همین دلیل است که ما به دنبال صداهای معتبر آنلاین می گردیم. همچنین به همین دلیل است که این صداهای معتبر باید تا در نقاط تماس مختلف ظاهر شوند تا تأثیر بیشتری بر تصمیم گیری خرید داشته باشند.

بخشی از استراتژی بازاریابی شرکت شما در اینجا می تواند یافتن فرصت هایی برای به نمایش گذاشتن تخصص خود در خارج از وب سایت شما باشد تا به افراد کمک کند تا پاسخ های مورد نظر خود را پیدا کنند. این ممکن است شامل ایجاد روابط با نشریات مربوطه، فعال و پر سر و صدا بودن در رسانه های اجتماعی و ایجاد انواع محتوایی باشد که درباره آن صحبت خواهند کرد.
اگر اختیارات شما واضح و قابل اعتماد باشد، سایت‌های دیگر به احتمال زیاد به شما نقل قول یا توصیه می‌کنند. در نتیجه مشتریان احتمال بیشتری برای یافتن و اعتماد شما خواهند داشت. می‌توانید با استفاده از صدای فراگیر، فرصت‌های خود را برای پوشش بیشتر در یک لحظه کشف کنید.

2. گرسنگی برای قدرت یا کنترل

در نهایت، همه ما دوست داریم که تصمیمات خود را کنترل کنیم و این در زمانی که از پول خود جدا می‌شویم، دو چندان می‌شود. ما می‌خواهیم از احساسی که با تحقیق در مورد هر منبعی برای یافتن بهترین معامله به وجود می‌آید، لذت ببریم، آخرین محصول را از قفسه برداریم، یا مشکلی را به مؤثرترین روش ممکن حل کنیم.

این سطح از قصد خرید را نمی توان با یک منبع اطلاعاتی مانند وب سایت شما برآورده کرد – این به سادگی کافی نیست. به عنوان مشتریان، رقابت را در لیست های مقایسه بررسی می کنیم. نظرات مشتریان را در سایت های مختلف می خوانیم. ویدیوهای بی شماری را تماشا می کنیم تا راه حل های مناسبی برای مشکلات خود پیدا کنیم. حضور در منابع متعدد با چندین پیشنهاد، معاملات و توصیه‌های تخصصی می‌تواند به شما کمک کند در طول سفرهای آنلاین به مشتریان بیشتری کمک کنید تا راحتتر تصمیم گیری خرید کنند.

3. تمایل به احساس مهم بودن

یکی از اصول اولیه فروش موفق، درک و پاسخگویی به نیازهای مخاطب هدف شماست. محصولات و خدماتی که شکست نمی‌خورند (و اغلب هم شکست می‌خورند).

با تمرکز راه‌حل‌های خود بر روی آنچه می‌خواهند، به مشتریان خود احساس اهمیت دهید و البته از تطبیق بر اساس بازخورد آنها نترسید. گوش دادن مهم‌ترین مؤلفه یک استراتژی بازاریابی قوی است، بنابراین، چه در حال ارائه یک برنامه یا فروش نرم‌افزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی هستید، به مشتریان خود اجازه دهید بدانند که آنها را می‌شنوید و با اجرای به‌روزرسانی‌هایی که می‌خواهند آنها را درک می‌کنید.

شرکت هایی که زندگی آنلاین را برای مشتریان خود آسان تر می کنند، به احتمال زیاد موفق می شوند زیرا نشان می دهد که به آنها اهمیت می دهند.

4. نیاز به ایمنی، آسایش یا اجتماع

چه ما به دنبال تسکین ترس از ناشناخته باشیم یا ترس از دست دادن، همه ما بر اساس نیاز اولیه انسانی خود برای ایمنی، راحتی و هدایت می شویم. نیازهای اولیه ما بر تصمیم گیری برای خریدمان بسیار ضروریند. ممکن است یک سیستم امنیتی قوی برای خانه یا بلیط‌هایمان بخریم تا ببینیم که نمایش جدیدی که همه درباره آن صحبت می‌کنند – هر نیازی که داریم، راه‌های زیادی برای برندها وجود دارد که آنها را پر کنند.

صدای فراگیر می‌تواند در اینجا نیز مفید باشد، زیرا می‌تواند به شما کمک کند تا سهم خود را از جستجو در بازاریابی راه‌حل‌های رفع ترس خود افزایش دهید. می‌توانید از آن برای پیدا کردن نمونه‌هایی از پوششی که قبلاً برای کلمات کلیدی خاص دارید استفاده کنید و تعیین کنید که کجا ممکن است پیوندها از دست رفته باشند، بنابراین می‌توانید به دنبال آنها بروید.
علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید مشخص کنید که کدام سایت‌ها برای کلمات کلیدی شما رتبه‌بندی می‌شوند، اما از شما نامی نبرده‌اند، و این فرصت را برای ارائه محصول یا خدمات خود برای یک جایگاه سرمقاله باز می‌کند.

منبع:

4 Powerful Psychological Factors that Influence Buying Decisions

مطالب بیشتر برای مطالعه:

مقدمه ای بر PPC یا تبلیغات کلیکی (پرداخت به ازای کلیک)

7 استراتژی کارآمد برای بهبود هزینه در تبلیغات گوگل