راه های زیادی برای افزایش ترافیک ورودی به سایتتان وجود دارد. از مهمترین این راه ها: تبلیغات در گوگل تبلیغات در فیسبوک تبلیغات در لینکدین و تبلیغات در توییتر می توان اشاره کرد. اما تا به حال فکر کرده اید اگر می توانستید تبلیغات کسب و کارتان را در گوگل کنید چه تاثیری بر روی ترافیک وبسایتتان می گذاشت؟ اگر می خواهید افراد بیشتری به فروشگاه شما سر بزنند بهتر است در این مقاله از وبلاگ جیمکس ادز با ما همراه باشید تا نحوه ی تبلیغات در گوگل مپ را به شما آموزش دهیم.

نحوه ی تبلیغات در گوگل مپ چگونه است؟

آمار و ارقام ها نشان داده اند که مردم به طور متوسط سالیانه از گوگل مپ برای مسیریابی بیش از ۱.۵ میلیارد مقصد استفاده می کنند و حجم بسیار زیادی از این سرچ ها به سرچ فروشگاه های اطراف اختصاص پیدا می کند. همچنین یک پژوهش جدید نشان داده است که گوگل مپ بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد.
همین موضوع یک نقطه ی قوت برای کسب و کارهای محلی است که برای تبلیغات بیزنس خود به سراغ تبلیغات Google Maps می روند. زیرا هم رقابت در آن شدید نیست و هم تعداد بسیار زیادی کاربر از آن استفاده می کنند و همین موضوع به کسب و کارها کمک می کند تا فروشگاه خود را در زمان و مکان درست به دیگران نمایش بدهند و مشتریان بیشتری را به مغازه ی خود بکشانند.

اگر صاحب یک کسب و کار نوپا هستید و به دنبال این هستید که مشتریان بیشتری را به مغازه ی خود بکشانید باید از یک متد تبلیغاتی درست استفاده کنید. یکی از بهترین روش های تبلیغاتی برای کسب وکارهای محلی تبلیغات در گوگل مپ است که مشتریان محلی بتوانند شما را به راحتی در نزدیکی خود پیدا کنند.
بنابراین باید مغازه ی شما را در زمان و مکان درستی ببینند تا احتمال بیشتری وجود داشته باشد که به مغازه ی شما مراجعه کنند.
البته خبر بدی که برای کسب و کارهای ایرانی داریم این است که آن ها به دلیل تحریم بودن کشور عزیزمان امکان تبلیغ در گوگل مپ را ندارند اما امیدواریم که به زودی این مشکل برطرف شود و کسب و کارهای محلی در کشور ما هم بتوانند آزادانه و مانند سایر کشورها مغازه شان را در گوگل مپ تبلیغ کنند و از مزیت های آن بهره مند شوند.

راه حل جیمکس برای تبلیغات کسب و کار شما در گوگل مپ

ببینید همان طور که بالا هم گفتیم تمامی سرویس های گوگل ایران را تحریم کرده اند و البته این موضوع تازه ای نسیت و سالیان سال است که ما با وجود همین محدودیت ها هم داریم کارهای تبلیغاتیمان را با ترفندهایی پیش می بریم.
البته درست هم هست که لوکیشن ایران به صورت کلی تحریم است و شما اجازه ی انتخاب آن در گوگل مپ را نیز ندارید اما لازم است که در بازار فعلی مسائلی را در نظر بگیرید.

برای مثال تصور کنید شما یک آرایشگاه زنانه محلی در قیطریه دارید. فکر می کنید چه تعدادی از هم صنف های شما با گوگل و گوگل مپ و ساختار تبلیغاتی آن آشنا هستند؟ باور بفرمایید که افراد بسیار زیادی حتی نام این سرویس هم به گوششان نخورده است!
حالا در چنین شرایطی اگر شما بیزنستان را در سرویس محلی Google Maps با نام آرایشگاهتان ثبت کنید همین کار بهانه ای می شود تا افراد زیادی شما را ببینند و به شما مراجعه کنند. حتی اگر نتوانید در گوگل مپ کسب و کارتان را تبلیغ کنید بسیاری از افراد با سرچ کلمه ی آرایشگاه جایگاه شما را در گوگل مپ پیدا می کنند و به سراغ شما می آیند مخصوصا اگر به آن ها نزدیک باشید.
حالا اگر علاوه بر این کار کسب و کارتان را در گوگل مپ سئو هم کنید که دیگر عالی می شود و گوگل شما را در نتایج بالاتری نشان داده و شانس بیشتری هم برای جذب مشتری پیدا می کنید.

ما در شرکت جیمکس ادز کار ثبت کسب و کار شما در گوگل مپ و سئوی آن را به عهده می گیریم و تلاش میکنیم که در کوتاهترین زمان ممکن شما را به بهترین و بهینه ترین نتیجه برسانیم. همین امروز با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشاوره ی رایگان و تخصصی خود را در خصوص تبلیغات در گوگل مپ در اختیار شما بگذارند.

ویژگی های جدید تبلیغات در گوگل مپ

گوگل مپ هم مانند سایر سرویس های گوگل آپدیت هایی داده است که عملکرد آن را رفته رفته بهبود داده اند. بیایید با چند ویژگی جدید تبلیغات در گوگل آشنا شویم:

جست و جوی محصولات موجود در فروشگاه

یکی از قابلیت های جدید تبلیغات در گوگل مپ این است که کاربران شما با کلیک بر روی تبلیغات شما می توانند محصولاتی را که شما در فروشگاهتان می فروشید ببینند و در آنجا به دنبال محصول مورد نظر خود بگردند. بنابراین اگر شما دیتای محصولات خود را به درستی در تبلیغاتتان بارگذاری کنید شانس بیشتری برای دریافت مراجعه ی بیشتر از تبلیغات گوگل مپتان خواهید داشت.

قرار دادن شرایط ویژه برای خرید حضوری از فروشگاه

شما می توانید با قرار دادن تخفیفی اغواکننده در تبلیغات گوگل مپ مشتریان را به مغازه تان بکشانید و از رقبایتان جلو بزنید. در شرایطی که مشتری شما در حال جست و جو در گوگل است و فروشگاه شما را می بیند که با تخفیف بیشتری محصولات خود را به آن ها ارائه می دهید قطعا شانس شما برای جذب آن مشتری ها بیشتر از سایر رقبایتان است.

پین های تبلیغاتی

در آپدیت جدید تبلیغات در گوگل مپ مکان هایی که روی آن ها تبلیغات فعال است با پین های بنفش رنگ نمایش داده می شوند که همه بدانند که آن ها با پین های قرمز رنگ تفاوت دارند و روی آن ها تبلیغات فعال است.

مزایای تبلیغات در گوگل مپ

مزایای تبلیغات در گوگل مپ

تبلیغ کردن کسب و کارتان در Google Maps برای شما مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که شاید بعضی از آن ها را بدانید و بعضی های دیگرشان را ندانید. در این بخش چند مورد از مهمترین مزایای تبلیغات در گوگل مپ را با هم مرور می کنیم:

بیشتر دیده شدن

اگر شما هم کسب و کاری محلی باشید که موقعیت مکانیتان را در گوگل ثبت کرده باشید لوکیشن شما در دریایی از پین های رقبا گم می شود و به چشم کاربری که در حال جست و جو باشد نمی آید. اما زمانی که از تبلیغات گوگل مپ استفاده می کنید پین مکانی شما به رنگ بنفش در می آید که متمایز از پین های سایرین است و از طرفی شما می توانید لوگوی خود را نیز در تبلیغات آپلود کنید تا نمایشی هر چه متمایزتر از رقبا داشته باشید و شانس بیشتری برای کلیک دریافت کنید.

دسترسی به کاربران در حال حرکت

گوگل مپ اصلی ترین اپلیکیشن مسیریابی در سراسر جهان است و این یعنی بیشتر کاربرانی که در سراسر جهان در حال مسیریابی هستند از سرویس های گوگل مپ استفاده می کنند. پس اگر شما از سرویس تبلیغاتی گوگل مپ استفاده کنید یعنی به حجم زیادی از کاربران دست پیدا کرده اید که در لحظه به دنبال شما می گردند و این موضوع تاثیر مستقیمی روی افزایش فروش شما خواهد گذاشت.

کلام پایانی 

سرویس تبلیغات در گوگل مپ از گذشته تا کنون یکی از محبوب ترین سرویس های تبلیغاتی گوگل بوده و هست. متاسفانه ما در ایران امکان تبلیغ مستقیم در این سرویس با ارزش را نداریم اما برای ما هم راه هایی برای افزایش بازدید و فروش مغازه هایمان وجود دارد.
اگرچه خرید آنلاین این روزها بخش زیادی از کاربران را درگیر خود کرده است اما هنوز هم تعداد بسیار زیادی از کاربران هنوز هم به دنبال خرید از مغازه های محلی و به صورت حضوری هستند.
و این یعنی اینکه اگر شما به دنبال افزایش بازدید و حضور کاربران از مغازه ی محلی خود باشید باید به فکر ایجاد تبلیغات محلی باشید. پس اگر به دنبال دریافت مشاوره تخصصی در این مورد هستید همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آن ها مشاوره رایگان دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: