Activision به طور رسمی (بلک اپس)Call of Duty: Black Ops 6 را معرفی کرد. این بازی همانطور که شایعه شده بود ، ماجراهای دهه 1990 و چهره هایی مانند بیل کلینتون و صدام حسین را در بخش داستانی خود به تصویر می کشد. این بازی همچنین نوید یک بازی چندنفره و زامبی ها را به همراه پیشرفت های گیم پلی مانند سیستم “حرکت همه جانبه” می دهد.

خب اگر بخواهیم از تاریخ انتشار صحبت کنیم، Black Ops در 25 اکتبر عرضه می شود و نه تنها برای Xbox Series X|S، PS5 و PC، بلکه برای PS4 و Xbox One نیز عرضه می شود. و همچنین از همان ابتدا، به عنوان بخشی از خریداری اکتیویژن و کالاف دیوتی توسط مایکروسافت، در Xbox Game Pass در دسترس خواهد بود.

مشترکین Game Pass بسته دیجیتالی بین نسلی را روی Xbox دریافت می کنند که شامل بسته اپراتور Woods و دسترسی زودهنگام به بتای عمومی می شود. سایر بازیکنان می توانند Black Ops 6 را پیش خرید کنند تا دسترسی زودهنگام به بتا داشته باشند. دسترسی دادن بتا به اعضای Game Pass بخشی از رفتار ویژه ای است که Call of Duty در Xbox دریافت می کند. این موضوع جای تعجب ندارد، زیرا مایکروسافت بیش از 70 میلیارد دلار برای اکتیویژن هزینه کرده است.

با این حال، هنوز خبری از زمان شروع بتای عمومی نیست. در سال‌های گذشته، دارندگان پلی‌استیشن اولین بازی بتای عمومی را انجام داده‌اند، اما امسال اینطور نخواهد بود.

اکتیویژن همچنین اطلاعات جدیدی در مورد بسته چندنفره Black Ops 6 به اشتراک گذاشت که شامل 16 نقشه چندنفره کاملاً جدید در زمان عرضه است. این موضوع قابل توجه است زیرا نسخه Modern Warfare III در سال 2023 با مجموعه ای از نقشه های بازیابی شده از بازی های گذشته عرضه شد و بازیکنان از این موضوع شکایت داشتند.

کالاف دیوتی: بلک اپس 6 علاوه بر نقشه های اصلی 6v6، دارای چهار نقشه کوچک “Strike” برای حالت 2v2 یا 6v6 است. بخش چندنفره بلک آپس 6 امسال دارای بخش تماشای بازی است تا بازیکنان بتوانند حرکات خود را ببینند . اسکین های DLC و سایر محصولاتی که بازیکنان برای Modern Warfare III خریداری کرده اند به Black Ops 6 منتقل نخواهند شد.

بلک اپس 6 همچنین دارای گزینه های جدید HUD از جمله امکان جابجایی مینی نقشه یا حذف کامل عناصر HUD برای کسانی است که به دنبال یک رابط کاربری مینیمالیستی هستند.

در بخش زامبی که بخش محبوب طرفداران کالاف است، حالت زامبی  (round-based) بازگشته است. در این حالت بازیکنان با شمار رو به افزایش مردگان مبارزه می‌کنند. نقشه‌های زامبی هنگام عرضه Liberty Falls و Terminus هستند که هر دو پر از راز و رمز هستند که باید کشف شوند.

یکی از ویژگی های جدید در کل بلک آپس 6، سیستم “حرکت همه جانبه” است که به بازیکنان امکان میدهد در هر جهتی بدوند، شیرجه بزنند و سر بخورند. علاوه بر این، بازیکنان می توانند هنگام خوابیدن بدن خود را 360 درجه بچرخانند که برای کالاف دیوتی جدید است.

داستان بخش لشگرکشی بلک اپس 6 پس از رویدادهای Black Ops Cold War اتفاق می افتد و با فلش بک های دهه 1980 که در Black Ops II نشان داده شده مرتبط است. بلك آپس 6 در اوايل دهه 1990 اتفاق می افتد و دارای داستانی با محوریت سیاست جهانی در پس زمینه پایان جنگ سرد است. بیل کلینتون و صدام حسین در این بخش حضور خواهند داشت.

call of duty black ops6

Raven Software کمپین Black Ops 6 را توسعه داده است که به عنوان یک “یک جاسوسی هیجان انگیز” توصیف می شود. مطابق با سنت Call of Duty، این کمپین دارای مأموریت‌هایی است که در سراسر جهان انجام می‌شود و شامل مخفی کاری و اکشن پر سر و صدا است. اکتیویژن همچنین وعده “پیچ و خم” در روایت داستان را می دهد که برای سری بلک اپس و کالاف دیوتی به طور کلی چیز عجیبی نیست. برخی از مکان‌های Black Ops 6 عبارتند از: صحرای خاورمیانه، تندرای روسیه، جنوب اروپا و ایالات متحده.

فرانک وودز و راسل ادلر از بازی‌های قبلی Call of Duty به همراه شخصیت‌های جدید تروی مارشال و جین هاروو ظاهر خواهند شد.

بخش کمپین بلک اپس 6 همچنین دارای یک ویژگی “Safehouse” است. این بخشی است که بازیکنان می توانند ماموریت ها را انتخاب کنند، تابلوی “شواهد” را ببینند، در مورد داستان بازی بیشتر بیاموزند و معماها را حل کنند.

جزئیات بیشتر در مورد Black Ops 6 در ماه آگوست طی رویداد Call of Duty Next اعلام خواهد شد.