علامت تجاری کلمه، نماد یا ترکیبی است که منبع یک محصول را مشخص می کند و آن را از سایر محصولات متمایز می کند. علامت تجاری توسط یک شرکت یا نهاد دیگر از طریق یک فرآیند قانونی به دست می آید. پس از به دست آوردن آن، به مالک حقوق انحصاری استفاده از علامت تجاری در مورد آن کالاها را می دهد.

نقض علامت تجاری استفاده نادرست یا غیرمجاز از یک علامت تجاری است به نحوی که احتمالاً باعث سردرگمی در مورد منبع آن محصول شود. سیاست‌های یوتیوب ویدیوها و کانال‌هایی را که علائم تجاری را نقض می‌کنند ممنوع می‌کند. اگر محتوای شما از علائم تجاری شخص دیگری به گونه ای استفاده می کند که ممکن است باعث سردرگمی شود، ویدیوهای شما می توانند مسدود شوند. ممکن است کانال شما نیز به حالت تعلیق درآید.

اگر فکر می‌کنید علامت تجاری شما نقض شده است، به خاطر داشته باشید که یوتیوب در اختلافات علامت تجاری بین سازندگان و صاحبان علامت تجاری میانجیگری نمی‌کند. در نتیجه، ما قویاً صاحبان علامت تجاری را تشویق می‌کنیم که مستقیماً با سازنده‌ای که محتوای مورد نظر را پست کرده است صحبت کنند. تماس با آپلودکننده ممکن است مشکل را سریعتر برطرف کند، به نحوی که برای همه مفید باشد. برخی از سازندگان راه‌هایی را که می‌توان با آنها تماس گرفت در کانال خود فهرست می‌کنند. در اینجا درباره نحوه ارتباط با دیگران بیشتر بدانید.

اگر نمی توانید با دارنده حساب مورد نظر به راه حلی برسید، از طریق فرم شکایت علامت تجاری ما شکایتی را برای علامت تجاری ارسال کنید.

یوتیوب مایل است شکایات معقول را بررسی کند و در موارد واضح نقض، محتوا را حذف خواهد کرد. برای کمک به حل اختلافات، یوتیوب هر شکایت علامت تجاری را قبل از هر اقدامی به آپلودکننده ارسال می‌کند. این به آپلودکننده اجازه می‌دهد تا مشکلات احتمالی علامت تجاری را برطرف کند.

همچنین شکایات علامت تجاری رایگان را که از طریق ایمیل، فکس و پست ارسال می‌شوند، می‌پذیریم.

اگر شکایت شما مربوط به فروش یا تبلیغ کالاهای تقلبی است، لطفاً شکایت جعل را ثبت کنید.

اگر شکایت شما به یک اثر محافظت شده، مانند آهنگ، فیلم یا کتاب مربوط می شود، لطفاً شکایت حق نسخه برداری (کپی رایت) ارسال کنید.