هنوز هم تعداد زیادی از مردم در دنیا وجود دارند که باور ندارند که میشود از اینترنت کسب درآمد کرد. درحالیکه داستان های زیادی وجود دارند که شخصی از این طریق درآمد فوق العاده ای بدست آورده است و در این مطلب میخواهیم درباره ی درآمد یوتیوبر صحبت کنیم.

یوتیوب یکی از این راه هاست که میتواند شما را به این درآمد برساند و چه بسا اگر خوش شانس باشی شما را تبدیل به یک میلیارد بکند.

در متن زیر میتوانید بفهمید یوتیوبرها در واقیت چقدر درآمد دارند

در سال 2022 درآمد تولید کنندگان محتوا در یوتیوب در آمریکا به صورت میانگین حدودا 1154 دلار در هفته تخمین زده شده بود که درواقع 4616 دلار در ماه میباشد.

این تولید کنندگان محتوا 55 درصد از درآمد حاصله از تبلیغات در یوتیوب که بر روی ویدیو آن ها به نمایش در می آید را کسب میکنند و 45 در صد مابقی آن سهم پلتفرم یوتیوب است که گوگل آن را برمیدارد.

در این پست به نحوه کسب درآمد مردم در یوتیوب می پردازیم . با این حال، آنها چقدر درآمد دارند؟ خوب در اینجا یک تخمین‌گر درآمد یوتیوب معرفی شده است که می‌توانید به آن نگاهی بیاندازید – برای اینکه بدانید کاربران یوتیوب دقیقاً چقدر درآمد دارند، ادامه مطلب را بخوانید.

البته، برای هزاران کاربر یوتیوب، پاسخ مطلوب نیست چرا که هیچ درآمدی از یوتیوب بدست نمی آورند یا آن درآمد یوتیوبر بسیار کم است. با این حال، یوتیوبرهای زیادی وجود دارند که از طریق کانال‌های ویدیویی زندگی راحتی را سپری می‌کنند. علاوه بر این، البته، گروه کوچکی از پیشتازان یوتیوب وجود دارند که درآمد فوق العاده ای از ویدیوهایی که ایجاد می کنند به دست می آورند.

وقتی نوبت به کسب درآمد یوتیوبر می رسد متوجه خواهید شد که سخت ترین دلاری که به دست می آورید، اولین دلار شماست. هر چه تعداد مشترکین شما بیشتر باشد، افراد بیشتری روی تبلیغات شما کلیک خواهند کرد.

هرچه افراد بیشتری روی تبلیغات شما کلیک کنند، بیشتر برای خود نامی دست و پا می‌کنید، احتمال اینکه برندها به شما پیشنهادات اسپانسرینگ یا کالایی ارائه دهند، بیشتر می‌شود. هرچه کانال شما بیشتر شناخته شود، شانس شما برای پیوستن به یک شبکه چند کاناله بیشتر است.

در روزهای اولیه کانال خود چقدر پول به دست می آورید؟

با قرار دادن اولین ویدیوی خود در YouTube، بعید است که پولی به دست آورید. شما یک تولید کننده محتوا ویدیوی نوپا هستید، و مطمئناً با اینفلوئنسر در نظر گرفته شدن فاصله زیادی دارید.

با این حال، همه باید از صفر شروع کنند. حتی PewDiePie هم ناشناخته بود و اولین ویدیوی خود را در سال 2010 آپلود کرد. او اکنون بسیار مشهور است درحالیکه در ابتدا، او هنوز در حال ساختن ویدیوهای خاص به زبان سوئدی بود.

در تئوری، می توانید یک حساب Adsense برای خود ایجاد کنید و کانال خود را برای کسب درآمد یوتیوبر از لحظه ایجاد کانال YouTube فعال کنید. با این حال، در عمل، تا زمانی که ترافیک چنل نداشته باشید، بعید به نظر می رسد که درآمد واقعی داشته باشید – و منظور، ترافیک واقعی از سوی افرادی است که ویدیوهای شما را تماشا می کنند، نه با استفاده از روش میانبر که برای بازدید هزینه کنید.

اگر شما در ایران هستید، ساخت اکانت ادسنس برای شما ممکن نیست. جیمکس می تواند در زمینه نقد کردن درآمد یوتیوب به شما کمک کرده و در کنار شما باشد.

اگرچه برخی از تبلیغات CPM (هزینه در هزار بازدید) هستند، اما بسیاری از آنها CPC (هزینه به ازای هر کلیک) هستند. برای اینکه بتوانید از یک تبلیغ CPC چیزی کسب کنید، به یک بیننده نیاز دارید که روی تبلیغ کلیک کند. در واقع، تنها درصد کمی از بینندگان شما روی تبلیغات اطراف ویدیوهای شما کلیک می کنند.

حتی تبلیغات CPM در خود ویدیو به چیزی بیش از یک نگاه گذرا نیاز دارند. برای اینکه برای پرداخت حساب شود، بیننده باید حداقل 30 ثانیه آنها را تماشا کند (یا نصف تبلیغ برای یک ویدیوی بسیار کوتاه). به این فکر کنید که چند نفر در ابتدای یک ویدیو تبلیغ را رد می کنند و در نتیجه شانس پرداخت به کانال را از بین می برند.

اگر بینندگان به اندازه کافی روی تبلیغات شما کلیک کنند یا آن را مشاهده کنند شما درآمد کسب می کنید، تنها زمانی که حساب AdSense شما به 100 دلار برسد، پول دریافت خواهید کرد.

یکی از زمینه هایی که ممکن است با تعداد نسبتاً کمی مشترک شروع به کسب درآمد کنید، انتخاب موضوع محبوب و شرکت در بازاریابی وابسته است. به عنوان مثال، اگر ویدیوهای شما نوع محبوبی از محصول را بررسی می‌کنند، و شما به یک صفحه فروش وابسته برای آن محصول پیوند می‌دهید، ممکن است از این طریق شروع به کسب درآمد کنید.

برای یک ایده کلی از میزان درآمد کاربران یوتیوب از تخمینگر درآمد زیر استفاده کنید و کانال یوتیوب کاربر را وارد کنید

برای احتساب درآمد یوتیوب خود روی لینک کلیک کنید.

ماشین حساب یوتیوب

مطمئناً کسب درآمد در برخی از جایگاه‌ها آسان‌تر از سایرین است، بنابراین اگر امیدوارید روزی از درآمد کانال خود زندگی کنید، اگر کانال خود را در موضوعی ایجاد کنید که مورد علاقه مردم است، احتمالاً مفید خواهد بود. احتمالاً موفق ترین حوزه بازی است. بازی به خودی خود صنعت بزرگی است و بسیاری از گیمرها سطوح معقولی از درآمد اختیاری برای خرج کردن دارند. سایر موقعیت های موفق عبارتند از:

 • بازی
 • ویدیوهای خنده دار و ویدیوهای تصادفی
 • موزیک ویدیو
 • ASMR
 • محتوای آموزشی
 • هک های زندگی
 • امور مالی شخصی
 • سبک زندگی
 • مد
 • بررسی نرم افزار
 • کسب درآمد آنلاین
 • فناوری، ماشین‌ها و گجت ها
 • آموزش آرایش
 • تناسب اندام و بدنسازی
 • تزئین خانه
 • آشپزی

کانال های نسبتا موفق

با پشتکار کافی و با در نظر گرفتن استعدادتان برای کار با دوربین، در نهایت میتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید. در این مرحله باید هر ماه مقداری از درآمد AdSense را دریافت کنید، همچنین اگر این مسیر را انتخاب کرده اید، درآمد بازاریابی وابسته نیز داشته باشید.

در این مرحله شما صرفا مبلغی را برای خرج های روزانه تان بدست می آورید و تولید محتوای شما به علت علاقه تان به این کار است و شما یک یوتیوبر حد متوسط در حیطه ی فعالیت خودتان محسوب میشوید.

هنگامی که کانالتان شروع پشت سر گذاشتن روند صعودی کرد، باید به دنبال انجام کارهای بیشتری با AdWords خود باشند، به عنوان مثال عمداً عباراتی را با هزینه به ازای هر کلیک (CPC) نسبتاً بالا دنبال می کنند. به عنوان مثال، اگر آنها یک کانال بررسی هستند، می توانید روی بررسی محصولاتی تمرکز کنید که تبلیغات با CPC بالاتر را جذب می کنند.

در حال حاضر آنها می توانند به اندازه کافی معروف باشند تا برندهای کوچکتر از کانال بخواهند محصولات آنها را تبلیغ کند. با این حال، این کانال‌ها با استانداردهای یوتیوب هنوز کوچک هستند و درآمد حاصل از اسپانسرینگ کانال برای خرج های روزمره کافی نیست.

در واقع، همانطور که گابی دان در مورد فیوژن می نویسد، سال های میانی زندگی یک کانال یوتیوب اغلب سخت ترین سال ها است. صاحبان کانال ها اغلب نیاز به کار تمام وقت برای ایجاد محتوای ویدیویی دارند و کانال ها مطمئناً درآمد تمام وقت ایجاد نمی کنند.

البته بستگی به این دارد که مخاطب شما چه کسی باشد. یکی از مسائلی که تعداد کمی از یوتیوب‌برها با آن مواجه هستند این است که حامیان آنها طبیعتاً ضد نظام، ضد سرمایه‌داری هستند.

موفقیت از 1,000,000 سابسکرایبر شروع می شود

هنگامی که تعداد مشترکان کانال یوتیوب به میلیون ها نفر برسد، زندگی برای دارندگان کانال آسان تر می شود. این کانال ها شروع به یافتن شهرت می کنند و به عنوان تأثیرگذار در جایگاه خود شناخته می شوند.

1,000,000 مشترک به نظر بسیار اندک است، اما این کانال ها هنوز به عنوان یک یوتیوبر قوی شناخته نمی شوند. اکنون تقریباً 25000 تا 30000 کانال در کلوب 1000000 + وجود دارد. برخی از این کانال‌ها کانال‌های رسمی برای سوپراستارهایی هستند که خود در یوتیوب فعالیتی ندارند، به‌ویژه کانال‌های موسیقی رسمی برای افرادی مانند جاستین بیبر و ریحانا، اما تعداد کمی از آن‌ها افراد عادی هستند که برای خود دنبال کننده یوتیوب دارند.

هنگامی که دنبال کنندگانی در این اندازه داشته باشید، ترافیک کانالتان به شما این امکان را میدهد که یک یوتیوبر موفق شوید.

گوگل 68 درصد از درآمد AdSense خود را پرداخت می کند، بنابراین به ازای هر 100 دلاری که یک تبلیغ کننده می پردازد، گوگل 68 دلار به ناشر می پردازد. نرخ های واقعی که یک تبلیغ کننده می پردازد متفاوت است، معمولا بین 0.10 تا 0.30 دلار برای هر بازدید، اما به طور متوسط ​​0.018 دلار در هر بازدید است.

حدود 15٪ از بینندگان به طور متوسط ​​30 ثانیه از یک تبلیغ ویدیویی را تماشا می کنند. مشاهده ی 30 ثانیه از تبلیغ باعث می شود که هزینه ی تبلیغ به حساب شما واریز شود. این مساله به این معنی است که برای 1000 بازدید، 150 نفر احتمالا یک تبلیغ را تماشا می کنند. با 0.018 دلار به ازای هر بازدید، گوگل 27 دلار از تبلیغ کننده دریافت می کند که 32٪ (9 دلار) را خود نگه می دارد. کانال یوتیوب به ازای هر 1000 بازدید 18 دلار دریافت خواهد کرد.

بدیهی است که برای یک کانال مهم است که به دنبال تولید محتوا یا تولید ویدیوهای جدید، حداقل یک تا دو ویدیو در هفته باشد. اگر کانالی بتواند کل طرفداران خود را که 1,000,000 نفر است برای تماشای دو ویدیوی جدید در هفته جذب کند، هر هفته دریافت می‌کند: 18 x 1000 x 2 = 36,000 دلار در هفته فقط از AdSense بدست خواهد آورد.

واضح است که در این سطح یک کانال به احتمال زیاد دارای فرصت‌های حمایت مالی، تاییدیه‌ها و قرار دادن محصولات است. بسیاری از این ستاره‌های یوتیوب نیز به اندازه کافی شناخته شده‌اند که می‌توانند محصولات را به طرفداران خود عرضه کنند، هر کانالی با این اندازه از نوع نقد اغلب با بازاریابی وابسته درآمد خوبی به دست می‌آورد، حتی اگر فقط با آمازون و در مقایسه با آنها مرتبط باشد. نرخ های کم 1 تا 20 درصد تبلیغات به شرکت های وابسته.

ابرقهرمانان یوتیوب

پس از آن ستاره های واقعی یوتیوب هستند که برخی از آنها از فعالیت های خود در شبکه اجتماعی درآمد بسیار خوبی دریافت می کنند.

منبع درآمد دقیق در YouTube غیرممکن است – متغیرها و ارقام فاش نشده بسیار زیادی وجود دارد. با این حال، وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که «بهترین حدس» را از درآمدهای کسب‌شده توسط کانال‌های پیشرو YouTube ارائه می‌کنند. فوربس فهرستی از پردرآمدترین یوتیوبرها در سال 2022 را منتشر کرد.

شاید برای فردی با نامی مانند MrBeast رسیدن به سطح موفقیتی که اکنون به دست آورده است اجتناب ناپذیر بود. در حال حاضر، MrBeast از نظر درآمد در رتبه اول قرار دارد، در حالی که جیک پل علیرغم جنجال های قبلی در رتبه دوم قرار دارد.

10 ستاره پردرآمد یوتیوب فوربس در سال 2022 عبارت بودند از:

 • MrBeast – پنجاه و چهار میلیون دلار
 • جیک پل – 45 میلیون دلار
 • Markiplier – سی و هشت میلیون دلار
 • Rhett & Link سی میلیون دلار
 • ناگفته – 28.5 میلیون دلار
 • مانند نستیا – 28 میلیون دلار
 • رایان کاجی (دنیای رایان) – 27 میلیون دلار
 • Dude Perfect – بیست میلیون دلار
 • لوگان پل – 18 میلیون دلار
 • پرستون – 16 میلیون دلار

MrBeast با دارایی خالص ۱۰۶ میلیون دلار، شخصیت اینترنتی و کارآفرین برجسته آمریکایی است. او در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به موفقیت های عظیمی دست یافته است و به طور گسترده ای به عنوان یک چهره قابل توجه شناخته می شود.

MrBeast که با نام جیمی دونالدسون نیز شناخته می شود، نه تنها یک شخصیت اینترنتی و تاجر است، بلکه یک انسان دوست نیز هست. او نمونه‌ای از این است که چگونه می‌توانید درآمد خود را مستقیماً از YouTube و همچنین جریان‌هایی که در نتیجه موفقیت‌تان در آنجا طی چندین سال ایجاد می‌کنید، ایجاد کنید. ارزش خالص او از زمانی که کانال خود را راه اندازی کرد، به شرح زیر افزایش یافته است:

درآمد یوتیوبرها

MrBeast به عنوان یک مخاطب یوتیوب و اینترنت تأثیر قابل توجهی گذاشته است. مرد پشت این کانال، جیمی، به همین نام شناخته می شود و از سال 2012 در یوتیوب فعال بوده است. در روزهای ابتدایی او، محتوای او عمدتاً شامل ویدیوهای بازی و بحث در مورد ثروت سایر یوتیوبرها بود که چندان محبوب نبود.

با این وجود، در سال 2017، MrBeast به رسمیت شناخته شد و محبوبیت او تنها از آن به بعد افزایش یافت. MrBeast یک یوتیوبر فوق العاده موفق و محبوب آمریکایی است که به دلیل تسلط خود در ژانرهای مختلف از جمله شیرین کاری های گران قیمت، بازی و سرگرمی شناخته شده است. جیمی دونالدسون که در ابتدا کانال خود را با نام MrBeast شروع کرد، به سرعت به عنوان MrBeast شناخته شد.

MrBeast با میلیون ها دنبال کننده در سراسر جهان به نمادی در دنیای YouTube تبدیل شده است. او عنوان پربیننده ترین فرد در یوتیوب از آمریکا را دارد و در رتبه دوم بیشترین مشترکین در جهان قرار دارد. علاوه بر این، کارهای بشردوستانه و سایر کارهای خیریه او به حفظ وجهه عمومی مثبت برای او کمک کرده است. چهره‌های او باید هدف‌های آرزویی برای هر کسی باشد که یک کانال یوتیوب را راه‌اندازی می‌کند.