استودیوی Toys for Bob، توسعه دهنده بازی Crash Bandicoot 4 و استودیوی پشتیبانی Call of Duty، که در فوریه 2024 از شرکت اکتیویژن متعلق به ایکس باکس جدا شد، قراردادی مستقیم با ایکس باکس برای انتشار بازی بعدی خود امضا کرده است.

در پستی در X/Twitter، استودیوی Toys for Bob گزارش های مارس 2024 را که ادعا می کردند دوباره با ایکس باکس همکاری خواهد کرد، تأیید کرد. بازی بعدی این استودیو که گفته شده به ریشه هایش بازمی گردد، هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد اما با همکاری ایکس باکس منتشر خواهد شد.

“Toys for Bob” گفت: “با هیجان اعلام می کنیم که برای انتشار بازی جدید خود با Xbox همکاری خواهیم کرد. هنوز در مراحل اولیه توسعه هستیم، بنابراین ممکن است برای مدتی از ما خبری نشنوید، اما بدانید که در حال کار بر روی تجربه ای هستیم که بسیار الهام بخش است. نمی توانیم صبر کنیم تا بیشتر با شما به اشتراک بگذاریم.”

Toys for Bob از سال 1990 فعال است، اما در سال 2005 توسط Activision خریداری شد و به خاطر توسعه بازی های Skylanders شناخته شد. بعداً قبل از ساخت بازی Crash Bandicoot 4، سه گانه های Spyro و Crash Bandicoot ریمستر کرد.

در سال های اخیر، استودیوی Toys for Bob بیشتر به عنوان یک استودیوی پشتیبانی برای سری Call of Duty فعالیت کرده است و به دیگر توسعه دهندگان Activision کمک می کرد تا این فرانچایز سالانه را ایجاد کنند.

toys for bob: crash bandicoot

اما در میان خریدهای گسترده صنعت و اخراج ها، Toys for Bob اعلام کرد که از Activision و Xbox جدا می شود تا به عنوان یک استودیوی مستقل به فعالیت خود ادامه دهد. “در طول سال ها، ما عشق، شادی و خنده را برای کودک درون همه گیمرها به ارمغان آورده ایم” این استودیو در آن زمان گفت. “این فرصت به ما اجازه می دهد تا به ریشه های خود به عنوان یک استودیوی کوچک و چابک بازگردیم.”

با وجود این همکاری جدید این استودیو همچنان مستقل باقی می ماند، به این معنا که سازنده کنسول تامین مالی بازی را بر عهده می گیرد و بخشی از سود آن را دریافت می کند بدون اینکه مالکیت بازی را به دست بیاورد.