خانواده آینده گوشی های هوشمند Pixel 9 اعم از pixel 9 pro نسل بعدی هوش مصنوعی داخلی را معرفی خواهد کرد و گوگل اطمینان حاصل کرده که ابزارهای لازم برای این کار را فراهم خواهد کرد.

تیم Rozetked جزئیات جدیدی درباره Pixel 9، Pixel 9 Pro و Pixel 9 Pro XL کشف کرده است. پس از انتشار تصاویر لو رفته از گوشی های پرچمدار گوگل در سال ۲۰۲۴، این تیم به دنبال آن نتایج بنچمارک این سه گوشی را نیز منتشر کرده و افزایش قابل توجهی در قدرت پردازش مشاهده شده است.

شایان ذکر است که سه نسخه Pixel 9 نتایج بنچمارک متفاوتی دارند. این مسئله می تواند به مشکلات سخت افزاری مربوط باشد؛ ممکن است دستگاه های بزرگتر با از بین بردن بیشتر گرما، چیپست ها را خنک تر نگه دارند. همچنین باید توجه داشت که این دستگاه ها قرار است طی سه تا چهار ماه آینده عرضه شوند، بنابراین نرم افزار آن ها تا زمان عرضه نهایی بهینه تر خواهد شد.

pixel 9 pro

با توجه به روندهای فعلی در بازار گوشی های هوشمند، افزایش عملکرد در مدل های جدید Pixel 9 از طریق ابزارهای هوش مصنوعی محلی بهره برداری خواهد شد. این افزایش عملکرد نه تنها برای اجرای سریع تر ابزارهای فعلی، بلکه برای باز کردن قابلیت های بیشتر ابزارهای جدیدتر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

با عرضه Pixel 8 و Pixel 8 Pro، گوگل ورود گوشی های هوشمند مجهز به هوش مصنوعی را اعلام کرد. اکثر تولیدکنندگان این روند را دنبال کردند و اکنون هوش مصنوعی بخش جدایی ناپذیری از اکوسیستم گوشی های هوشمند شده است. حتی ممکن است اپل نیز در کنفرانس WWDC هفته آینده، اهداف هوش مصنوعی خود را پیش از انتشار احتمالی iOS برای آیفون در اوایل سال ۲۰۲۵، معرفی کند.

ترکیب Pixel 9 و Tensor G4 جدید، هوش مصنوعی را در گوشی های هوشمند تسریع خواهد کرد و به گوگل اجازه خواهد داد که همچنان نقش هوش مصنوعی را در اکوسیستم های مختلف تعریف کند.

هوش مصنوعی امروزه در همه بخش های زندگی ما ورود کرده است و با اینکه بسیاری بر این باور هستند که این کار برای آسانی کار ها انجام شده اما فقط زمان می تواند نشان دهد هوش های مصنوعی تا چه میزان می توانند در زندگی ما تاثیر مثبت بگذارند.

بررسی Surface Pro 11: از نمایشگر OLED تا قدرت اسنپدراگون