یوتیوب پریمیوم یا همان سرویس پولی اشتراکی یوتیوب یکی از قابلیت های یونیوب است که در ازای دریافت هزینه ای در اختیار کاربرانش می گذارد. یوتیوب ادعا می کند که سرویس یوتیوب پریمیوم قابلیت های بیشتری دارد و تجربه ی استفاده را برای کاربرانش در این نسخه ی پولی ارتقا داده است. همچنین کاربرانی که از youtube premium استفاده می کنند از قابلیت های بیشتری بهره می برند و پیشرفت های زیادی را نسبت به نسخه ی رایگان یوتیوب در این پلتفرم جذاب مشاهده می کنند.
اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از youtube premium هستید باید بگویم که جای درستی تشریف آورده اید و ما دقیقا این مقاله را نوشته ایم تا اطلاعات بیشتری درباره ی یوتیوب پریمیوم به شما بدهیم و شما را کمی بیشتر با این قابلیت آشنا کنیم.
پس تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید!

یوتیوب پریمیوم چیست؟

همان طور که در مقدمه هم به آن اشاره کردیم؛ یوتیوب پریمیوم حق اشتراک پولی یوتیوب است که شما به صورت ماهیانه و با پرداخت ۱۱.۹۹ دلار می توانید به قابلیت های آن دسترسی داشته باشید. شما با دسترسی به یوتیوب پریمیوم می توانید ویدیوها را بدون تبلیغات یوتیوب ببینید؛ دسترسی به محتواهای اختصاصی یوتیوب داشته باشید و به صورت آفلاین و بدون اینترنت ویدیوها را تماشا کنید.
همچنین شما با خرید اشتراک ماهیانه ی یوتیوب پریمیوم به کتابخانه ی موسیقی یوتیوب هم به صورت نامحدود دسترسی خواهید داشت و می توانید از میلیون ها موزیک دارای حق کپی رایت در تولید محتوایتان استفاده کنید.

get youtube premium

کمی بیشتر با اکوسیستم یوتیوب آشنا شویم

در این بخش مقاله و پیش از آن که به سراغ این برویم که ببینیم آیا یوتیوب پریمیوم آیا اصلا ارزش هزینه کردن را دارد یا خیر و مزایای آن چیست بهتر است کمی بیشتر با اکوسیستم یوتیوب آشنا شویم. فقط در همین ابتدا به شما بگویم که یوتیوب در نامگذاری هایش اشتباهات زیادی داشته است و شاید بسیاری از اسامی نامگذاری شما را گیج کند و به اشتباه بیندازد. بدای مثال تا چند وقت پیش همه پلتفرم یوتیوب رد را به عنوان سرویس اشتراکی یوتیوب می شناختند اما یوتیوب چند وقت پیش نام آن را به کلی حذف و آن را به یوتیوب پریمیوم تغییر نام داد.
حالا بیایید به صورت خلاصه با تعدادی از سرویس های زیر مجموعه ی یوتیوب آشنا شویم که دفعه ی دیگر که اسمشان را شنیدیم دهانمان از تعجب هاج و واج باز نماند:

مزایای یوتیوب پریمیوم

 • یوتیوب کیدز: یوتیوب کیدز اپلیکیشنی اختصاصی و طراحی شده برای کودکان است که در این پلتفرم فقط می توانید محتوای مناسب بچه ها را مشاهده کنید. یوتیوب با ساخت این سرویس تلاش دارد که کودکان در محیط کودکانه ی خود با خیال راحت به جست و جو و اکتشاف بپردازند و پدر و مادرشان هم نگران آن ها در هنگام دیدن محتوای نامناسب در فضای یوتیوب نباشند. جالب است بدانید که سرویس یوتیوب پریمیوم شامل این بخش نیز خواهد شد.
 • یوتیوب تی وی: یوتیوب تی وی یک سیستم مشابه HULU برای پخش زنده ی برنامه های تلویزیونی از این شبکه ی اینترنتی جذاب است.
 • یوتیوب موزیک: این بخش از پلتفرم یوتیوب رقیبی جدی برای اپل موزیک و اسپاتیفای به شمار می آید. یوتیوب موزیک اپلیکیشنی اختصاصی برای سرویس اختصاصی یوتیوب است.
 • یوتیوب پریمیوم: اصل حرف ما در این مقاله معرفی این بخش است و سرویس اشتراکی یوتیوب برای دسترسی با قابلیت های بیشتر برای کاربران است.
 • یوتیوب موزیک پریمیوم: یوتیوب موزیک پریمیوم یک سرویس اشتراکی همانند یوتیوب پریمیوم است که امکان دسترسی بیشتر شما را به یوتیوب موزیک هموار می کند. شما در نسخه ی پریمیوم یوتیوب موزیک با پرداخت ۹.۹۹ دلار به قابلیت های زیر دسترسی دارید:
  • امکان دسترسی به نسخه ی باکیفیت موسیقی
  • امکان پخش آفلاین موزیک ها
  • امکان پخش موزیک در پس زمینه

مزایای یوتیوب پریمیوم

همانطور که در بالا هم گفتیم شما با پرداخت ماهیانه ۱۱.۹۹ دلار به نسخه ی پریمیوم یوتیوب دسترسی خواهید داشت و در این نسخه شما امکان استفاده از قابلیت هایی را دارید که در نسخه ی رایگان امکان استفاده از آن ها وجود ندارد. در این بخش قرار است گوشه ای از مزایای تهیه ی youtube premium را خدمتتان عرض کنیم:

 • می توانید ویدیوها را دانلود کنید:

شما با خرید اشتراک یوتیوب پریمیوم می توانید به امکانی دسترسی داشته باشید که در نسخه ی رایگان برایتان فراهم نیست. آن هم این است که امکان دانلود تمامی ویدیوها برای شما فراهم است.

 • می توانید یوتیوب را بدون تبلیغ ببینید:

یکی از مزایای اساسی خرید اشتراک یوتیوب پریمیوم که بسیاری از افراد فقط به خاطر همین موضوع به یوتیوب پناه می برند این است که می توانند محتوای مورد علاقه شان را بدون مزاحمت تبلیغ های مختلف مشاهده کنند.

 • به محتوای اختصاصی یوتیوب دسترسی خواهید داشت:

ما با خرید حق اشتراک youtube premium می توانید به محتوای اختصاصی و با کیفیتی دسترسی داشته باشید که یوتیوب فقط آن را در نسخه ی پریمیوم منتشر می کند و شما در نسخه ی رایگان همانندش را اصلا نمی بینید. کافیست یکبار گذرتان به این دسته بندی اختصاصی بیفتد تا فرق آن ها را با محتوای رایگان متوجه شوید و به صورت دائمی مشتری همیشگی youtube premium شوید.

 • امکان پخش ویدیو در پس زمینه تان را دارید:

اگر از اپلیکیشن یوتیوب در نسخه ی موبایلتان استفاده می کنید احتمالا تا به حال فهمیده اید که با بیرون آمدن از یوتیوب در نسخه ی رایگان؛ پخش ویدیو برای شما متوقف می شود. اما اگر از نسخه ی پریمیوم یوتیوب استفاده کنید حتی اگر از برنامه ی یوتیوب هم بیرون بیایید باز هم ویدیو برای شما پخش خواهد شد و می توانید در کنار دیدن ویدیو به کارهای دیگرتان هم برسید.

تفاوت یوتیوب پریمیوم

آیا یوتیوب پریمیوم ارزش هزینه کردن دارد؟

این سوالی است که شاید ذهن بسیاری از شما را به خود مشغول کرده باشد. البته درست است که کسانی که در کشورهای دیگر زندگی می کنند احتمالا ۱۱ دلار برایشان چیزی نباشد اما با تبدیل پول ما اتفاقا مبلغ خیلی کمی هم نیست و باید ببینیم که آیا اصلا به دردمان می خورد یا نه که برایش هزینه کنیم؟

ببینید اگر شما به صورت مرتب از یوتیوب استفاده می کنید و از پخش تبلیغ های متوالی در بینش خسته شده اید؛ یا اگر بیشتر از نسخه ی تبلت یا موبایل این اپلیکیشن جذاب استفاده می کنید و علاقه دارید که در هنگام پخش بتوانید به کارهای دیگرتان هم برسید؛ باید بگویم که بله واقعا ارزشش را دارد که از یوتیوب پریمیوم استفاده کنید.
حتی اگر از کاربران دایمی یوتیوب موزیک هم هستید باز هم به شما پیشنهاد می کنم برای استفاده ی کامل تر از این کتابخانه ی موسیقی کامل از نسخه ی پریمیوم استفاده کنید.
برای کسانی که دنبال کننده ی پرو پا قرص محتوای اختصاصی یوتیوب هستند استفاده از این اشتراک را توصیه می کنم.
اما اگر فقط هفته ای یکبار قرار است به یوتیوب سر بزنید و یک ویدیوی آموزشی ببینید یا یک ولاگ از یوتیوبر مورد علاقه تان به نظرم بهتر است از همین نسخه ی رایگان یوتیوب استفاده کنید و الکی پولتان را هدر ندهید.

آیا یوتیوب پریمیوم به درآمد تولیدکنندگان محتوا صدمه ای وارد می کند؟

بسیاری از افراد تصور می کنند حالا که یوتیوب دارد نسخه ی یوتیوب پریمیوم را می فروشد و تبلیغات را از بین ویدیوها حذف می کند قطعا درآمد تولیدکنندگان محتوا دچار مشکل خواهد شد. اما بگذارید خیالتان را راحت کنم که یوتیوب هوشمندتر از این حرف هاست و به هیچ قیمتی تصمیم ندارد تولیدکنندگان محتوای خوبش را از دست بدهد. بنابراین با این که نمایش تبلیغات را برای نسخه ی پریمیوم متوقف می کند اما تعداد ویوهای افراد پریمیوم را محاسبه کرده و دقیقا مانند قبل هزینه ی آن ویوها را به تولیدکنندگان محتوا می پردازد. با این معامله کاری می کند که به اصطلاح نه سیخ بسوزد نه کباب!

هزینه ی اشتراک یوتیوب پریمیوم

یوتیوب پریمیوم پلن های مختلفی را برای افراد مختلف در نظر گرفته است که هر فرد با توجه به شرایطش می تواند از آن استفاده کند. 

 • پلن فردی: که همان اصلی ترین پلن یوتیوب پریمیوم است حق اشتراک را در ازای پرداخت ۱۱.۹۹ دلار فقط در اختیار یک نفر می گذارد.
 • پلن خانوادگی: در این پلن فرد می تواند ۱۷.۹۹ دلار پرداخت کند و حق اشتراک youtube premium را با ۵ نفر از اعضای خانواده اش سهیم شود. البته همه ی آن افراد باید از ۱۳ سال بزرگتر باشند.
 • پلن دانش آموزی: در این پلن فرد به تمامی قابلیت های یوتیوب و تعدادی قابلیت های مخصوص دانش آموزان بهره می برد و می تواند این پلن را با قیمت ۶.۹۹ دلار بخرد.

آیا در ایران هم می توانیم سرویس youtube premium را بخریم؟

در جواب این سوال باید خدمتتان عرض کنم که به صورت مستقیم امکان خرید یوتیوب پریمیوم را ندارید. زیرا یوتیوب هم مانند بسیاری از پلتفرم های دیگر ما را تحریم کرده است. اما همانطور که ایرانی ها در هر چیزی راه گریزی پیدا می کنند در این مورد هم راه های میانبری برای خرید این اشتراک وجود دارد. شما به کمک اقوامی که در خارج از کشور دارید می توانید این سرویس را روی ایمیلتان فعال کنید.
یا اینکه از شرکت های واسط اکانت های یوتیوب پریمیوم را خریداری نمایید. فقط حواستان باشد که حتما شرکت معتبری را انتخاب کنید و اطلاعات ایمیلتان را اصلا به آن ها ندهید یعنی یوزر و پسورد را در اختیار آن ها نگذارید که برایتان داستان نشود.

کلام پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا سرویس یوتیوب پریمیوم را به صورت کامل به شما معرفی کنیم و از مزایا و قابلیت های آن با شما حرف بزنیم. همچنین شما را با پلن های قیمتی مختلفی که یوتیوب برای سرویس های پریمیوم اش در نظر گرفته هم آشنا کردیم. در انتهای مقاله باید به شما گوشزد کنیم که در حال حاضر اگر تصمیم به خرید اکانت یوتیوب پریمیوم را دارید به خاطر حذف تبلیغات یا امکان استفاده در پس زمینه آن را بخرید. زیرا محتوای اختصاصی یوتیوب آن چنان هم که به نظر می رسد غنی نیست که بخواهید برای آن هزینه کنید.
امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

تکنیک جلوگیری از اخطار کپی رایت موسیقی در یوتیوب با YouTube Audio Library

اهمیت سئو کانال یوتیوب

صفر تا صد نقد کردن درآمد یوتیوب

بهترین زمان آپلود ویدیو در یوتیوب