اگر تا به حال از روش های سنتی بازاریابی استفاده می کرده اید و هنوز به سراغ روش های مدرن نرفته اید به نظرم امروز دیگر وقت آن است که این روش های سنتی را کنار بگذارید. بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ یکی از روش های معروف بازاریابی این روزهاست که اکثر کسب و کارها به آن رو آورده اند. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های مختلف بازاریابی ویدیویی به همراه مزایا و معایب آن آشنا کنیم.
پس اگر شما هم علاقه دارید تا درباره ی ویدیو مارکتینگ اطلاعات بیشتری به دست بیاورید تا پایان این مقاله از وبسایت جیمکس همراه ما باشید.

ویدیو مارکتینگ چیست؟

بازاریابی ویدیویی یکی از مدرن ترین روش های تبلیغاتی است که بازخورد بسیار بالایی هم برای کسب و کارها دارد. در این روش بازاریابی از یک یا چند ویدیو و فیلم کوتاه برای تبلیغ کسب و کارها استفاده می شود. معمولا بازاریاب ها در تهیه ی این ویدیوی تبلیغاتی در تلاش هستند تا چندین مورد را حتما در ویدیوی خود بگنجانند.
بیایید با هم تعدادی از این موارد را مرور کنیم:

معرفی کلی کسب و کار

اگر در حال تهیه ی یک ویدیوی تبلیغاتی برای کمپین ویدیو مارکتینگ خود هستید بهتر است بخشی را به معرفی کلی کسب و کار اختصاص داده و سعی کنید به نقاط ضعف و قوت آن هم بپردازید.

معرفی محصول

بعضی از ویدیوهای تبلیغاتی ممکن است شامل معرفی یک محصول به همراه موارد استفاده و باید و نباید های استفاده از محصول باشند. حتی ممکن است نحوه ی استفاده از محصول هم به کاربر آموزش داده شود.

ویدیو مارکتینگ

تعمیر یا نگهداری محصول

بعضی دیگر از ویدیوهای تبلیغاتی تلاش دارند تا نکاتی حیاتی را در خصوص تعمیرات و نگهداری از یک محصول را به بیننده های خود آموزش دهند و از این طریق آن ها را ترغیب کنند تا از خدمات یا محصولات آن ها استفاده کنند.

چرا باید از ویدیو مارکتینگ استفاده کنیم؟

تحقیقات نشان داده است که در حال حاضر حدود ۶۳٪ از کسب و کارهای دنیا از بازاریابی ویدیویی به عنوان اصلی ترین محتوای تبلیغاتی خود استفاده می کنند. همچنین شاید برایتان جالب باشد بدانید که ۸۰٪ از افراد همین دسته ویدیو مارکتینگ را مهمترین بخش استراتژی تبلیغاتی خود می دانند.
حالا کاش موضوع فقط به همین موارد محدود می شد. مشکل اصلی این است که اگر شما از این استراتژی تبلیغاتی استفاده نکنید ممکن است که تا چه حد از رقبایتان که در حال استفاده از این استراتژی هستند عقب بمانید.

برای انجام موثرترین تبلیغات ویدئو مارکتینگ، می توانید از سرویس تبلیغ در یوتیوب جیمکس استفاده نمایید.

در این بخش از مقاله با هم به مرور مواردی می پردازیم که چرا باید از ویدیو مارکتینگ استفاده کنیم:

ویدیو همه چیز را توضیح می دهد

آیا تا به حال سعی کرده اید محصول یا خدمتی را در دنیای آنلاین به کاربران بفروشید؟ تحقیقات نشان داده است که ۴۵٪ از بازرگانان موفق دنیا از ویدیو مارکتینگ برای فروش محصولاتشان استفاده می کنند زیرا آن ها معتقد هستند که ویدیو ها توضیحاتی کارآمدتر را در زمانی کوتاهتر به مشتری درباره ی محصول منتقل می کنند و همین موضوع میزان فروش محصول را افزایش می دهد.
پس اگر به دنبال روشی موثر برای تبلیغات محصول یا خدماتتان هستیر قدرت ویدیو مارکتینگ را اصلا دست کم نگیرید و سعی کنید با ساخت ویدیو و موشن گرافیک های با کیفیت فروش محصولتان را چندین برابر کنید. شما می توانید در این ویدیوها محصول یا برند خود را معرفی کنید؛ توضیح دهید که شما چه نیازی از کاربران خود را می توانید برطرف کنید و نحوه ی استفاده از محصول را نیز در ویدیو آموزش دهید. آنگاه بنشینید و ببینید که آیا روش های سنتی نتیجه ی تبلیغاتی بهتری دارند یا ویدیو مارکتینگ؟

ویدیو مارکتینگ چیست؟ مزایای بازاریابی ویدیویی

گوگل ویدیو را دوست دارد

شاید برایتان جالب باشد بدانید که خود گوگل هم بیشتر علاقمند است که شما به جای استفاده از روش های تبلیغاتی نوشتاری از ویدیو مارکتینگ استفاده کنید. تصور کنید شاید خود گوگل هم از این الگوریتم های تکراری تبلیغات خسته شده است و به دنبال راه هایی است که بتواند کاربران خود را به سمت روش های جدید تبلیغاتی سوق دهد.
البته لازمه ی اثبات حرف من این است که بروم برایتان تاریخچه ی الگوریتم های گوگل را دربیاورم و برایتان با عدد و رقم ثابت کنم که چرا می گویم گوگل به تبلیغات ویدیویی اهمیت بیشتری می دهد. این راه قرار است زمان بسیار زیادی از من بگیرد و من باید از خیر این آمار دادن دقیق بگذرم. اما می توانم شما را در جریان آمار جالبی که شرکت Moovly منتشر کرده است بگذارم: تحقیقات نشان داده است که گوگل وبسایت هایی را که در محتوای خود از فیلم و ویدیوها استفاده کرده اند را ۵۳ بار نسبت به بقیه ی سایت ها بیشتر و در نتایج بالاتری نشان داده است. دلیل بهتر از این می خواهید؟

افزایش تعداد کاربران تلفن همراه

این روزها مردم زمان زیادی را صرف استفاده از تلفن های همراه خود می کنند و تحقیقات نشان داده است که دوست دارند در حین حرکت و زمانی که در وقت های استراحت خود هستند ویدیوهای بامزه و کوتاه سر راهشان قرار بگیرد. دقیقا همان اتفاقی که این روزها ریلز و استوری های اینستاگرامی سر راه ما قرار گرفته و تاثیرات خود را بر روی ما و زندگی هایمان گذاشته است.
همچنین تعداد کاربران تلفن همرا نیز روز به روز در حال افزایش است. حالا شما تصور کنید در چنین دنیایی واقعا حیف نیست ویدیو مارکتینگ را نادیده بگیرید؟

جلب اعتماد مشتری

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تولید یک ویدیوی تبلیغاتی ۱۰ برابر یک توضیحات محصول یا یک مقاله درباره ی محصول می تواند اعتماد مشتری های شما را جلب کند چون در ویدیوهای تبلیغاتی کاربر شما خدمات و برند شما را از نزدیک می بیند و باعث می شود که راحت تر به شما اعتماد کرده و از شما خرید کند.

جمع بندی

در این مقاله ما تلاش کردیم تا در قدم اول یک معرفی ابتدایی برای ویدیو مارکتینگ به شما ارایه دهیم و در قدم دوم شما را با دلایلی مواجه کنیم که چرا باید از ویدیو مارکتینگ استفاده کنید. اگر سوال یا نقطه ی ابهامی برایتان باقی مانده است برایمان کامنت بگذارید یا با متخصصان بازاریابی جیمکس تماس بگیرید و مشاوره ی رایگان دریافت کنید.
امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.