همانطور که می دانید، راه های زیادی برای شخصی سازی تلفن همراه به وسیله قاب وجود دارد، اما این لوازم به طور معمول برای لپ تاپ ها وجود ندارند. تا به امروز، استیکرها راهی محبوب برای اضافه کردن کارکتر یا شخصیت به بدنه لپ تاپ شما بودند؛ اما اگر زمانی قصد برداشتن یا جایگزین کردن آنها را داشته باشید ، لکه ناخوشایندی از چسب به جا می گذارند که پاک کردن آن دردسرساز است.

خبر خوب این است که ایسوس در نمایشگاه Computex 2024 راه بهتری برای استایل کردن لپ‌تاپ‌هایتان و درعین حال محافظت از آنها به نمایش گذاشت. چه می شد اگر می توانستید به جای استیکر یا قاب،  با ضربه زدن روی ترک پد، طراحی لپ تاپ خود را تغییر دهید؟

معرفی ASUS ROG Concept Dali

ایسوس ROG Concept Dali که در نمایشگاه Computex 2024 رونمایی شد، یکی دیگر از محصولات جدید ایسوس نیست. این محصول یک نمونه اولیه از طراحی لپ‌تاپ با کاور صفحه نمایشی است که با جوهر الکترونیکی متحول شده است، ویژگی‌ای که تا به حال در دنیای فناوری دیده نشده است.

به تازگی، ایسوس در شهر تایپه از ROG Concept Dali رونمایی کرد. این کانسپت یک لپ تاپ دو صفحه نمایشی است، با این حال صفحه نمایش جوهر الکترونیکی ثانویه روی درب بالایی قرار دارد. جوهر الکترونیکی روی کاور Concept Dali بسیار دقیق و پررنگ است. صفحه نمایش جوهر الکترونیکی موجود در این لپ تاپ، در مقایسه با دیگر صفحه نمایش های جوهر الکترونیکی موجود در بازار بسیار رنگ های زنده تری داشته و مشکل مات بودن رنگ در این صفحه نمایش ها را ندارد. ایسوس تصاویر متعددی را آماده کرده است که می‌توان با استفاده ازهوش مصنوعی آنها را تغییر داد. همچنین ایسوس یک فضای طراحی خالی، که شما می توانید با استفاده از استیکر هایی که در اختیارمان قرارداده شده، طراحی منحصر به فرد خود را بسازید. این پنل قابل شخصی سازی که در وسط قاب دستگاه قرار ندارد، چهره ی کلی این دستگاه را شبیه به دستگاهی که از آینده آمده، کرده است.

جوهر الکترونیکی مدت زیادی است که در کتابخوان های الکترونیکی استفاده می شود،این در حالیست که با پیاده سازی روی لپ تاپ ها باعث گران شدن آنها می شود و نمی توان مطمئن بود که آیا این قابلیت کاربردی هست یا خیر. اما ROG Concept Dali این فناوری را به عنوان یک کاور جوهر الکترونیکی روی نوت بوک ها بازنگری کرده است. از آنجایی که Concept Dali هنوز فقط یک نمونه اولیه نمایشگاهی است، تاریخ عرضه، مشخصات یا قیمتی ندارد. با این حال، نمایندگان تیم ASUS ROG می گویند که اگر تعداد کافی از مردم آن را دوست داشته باشند، نسخه مخصوص کاربران نیز در دست تولید قرار میگیرد.

بیشتر بخوانید …

بهترین لپ تاپ های گیمینگ ۲۰۲۴

بررسی سرفیس پرو ۱۱