اپل تأیید کرد که دومین نسخه بتا از iOS 18 در روز دوشنبه آینده در دسترس خواهد بود. این تاریخ دقیقاً دو هفته پس از معرفی iOS 18 در WWDC 2024 است. شایان ذکر است که اپل تأیید کرده است که دو ویژگی جدید در iOS 18 بتا 2 وجود دارد:

  1. iPhone Mirroring
  2. SharePlay screen sharing

همانطور که قبلا اشاره کردیم، تعدادی از ویژگی‌هایی که اپل برای iOS 18 اعلام کرده است، در نسخه بتا 18 iOS در دسترس نیستند. برخی از این ویژگی‌ها تا اواخر امسال، پس از عرضه عمومی iOS 18، آماده نخواهند شد. با این حال، انتظار می‌رود سایر موارد در طول فرآیند آزمایش بتا اضافه شوند.

اپل امروز اعلام کرد که Apple Intelligence و سایر ویژگی‌های iOS 18 به دلیل DMA امسال در اتحادیه اروپا در دسترس نخواهند بود.  سخنگوی اپل، به عنوان بخشی از این اعلامیه تأیید کرد که iOS 18 بتا 2 هفته آینده عرضه می‌شود و قابلیت‌های iphone mirroring و  SharePlay screen sharing را به ارمغان خواهد آورد.

نمایشگر آی‌فون به کاربران مک امکان می‌دهد تا نمایشگر آیفون خود را روی مک خود آینه کنند. این شامل تعامل با آیفون، دریافت اعلان‌های آیفون در مک شما و کشیدن و رها کردن بدون دردسر بین مک و آیفون شما می‌شود.

جزئیات اپل در مورد اشتراک گذاری صفحه نمایش SharePlay به شرح زیر است: «با قابلیت‌های اشتراک‌گذاری صفحه نمایش پیشرفته، می‌توانید روی صفحه نمایش کسی نقاشی بکشید تا ببینند چه کاری می‌توانند در صفحه نمایش خود انجام دهند، یا صفحه نمایششان را کنترل کنید و خودتان اقداماتی انجام دهید.»

علاوه بر اضافه شدن این ویژگی‌های جدید، iOS 18 بتا 2 به احتمال زیاد مجموعه‌ای از باگ‌ها را برطرف می‌کند، برخی از تنظیمات را روی سایر ویژگی‌های جدید اعمال می‌کند و موارد دیگر…

انتشار iOS 18 بتا 2 برای توسعه دهندگان در روز دوشنبه، به احتمال زیاد در کنار نسخه‌های بتا دوم برای iPadOS 18، macOS Sequoia، tvOS 18، watchOS 11 و visionOS 2 صورت خواهد گرفت. نسخه بتا عمومی در ماه جولای در دسترس خواهد بود. اپل بارها اعلام کرده است که برخی از ویژگی‌های هوشمندی اپل (Apple Intelligence) امسال تابستان آزمایش بتا خود را آغاز خواهند کرد.