برخی از تبلیغ کنندگان پرخرج باید تا تاریخ ۳۱ جولای از پرداخت با کارت اعتباری یا نقدی به روش‌های پرداخت مبتنی بر بانک روی بیاورند.گوگل به برخی از تبلیغ کنندگان اطلاع داده است که آن‌ها باید تا تاریخ ۳۱ جولای پرداخت هزینه‌های تبلیغات گوگل را از طریق کارت اعتباری یا نقدی متوقف کنند، در غیر این صورت(حذف پرداخت با کارت ) حساب آن‌ها تعلیق خواهد شد.این اقدام بخشی از تلاش‌های گوگل برای هدایت تبلیغ کنندگان پرخرج به سمت روش‌های پرداخت خودکارتر است که برای افزایش سرمایه‌گذاری تبلیغاتی مناسب‌تر هستند.

تبلیغ کنندگانی که تحت تاثیر این تغییر قرار می‌گیرند، تنها مجاز به استفاده از روش‌های پرداخت مبتنی بر بانک در آینده خواهند بود:

-فاکتور ماهانه (روش پیشنهادی گوگل) با دوره پرداخت ۳۰ روزه

-حساب جاری برای پرداخت‌های خودکار (در صورت امکان)

به گفته گوگل، دیگر برای این حساب‌ها کارت پذیرفته نمی‌شود، زیرا این روش انعطاف‌پذیری و کنترل بیشتری را برای تبلیغ کنندگان با رشد بالا فراهم می‌کند.

چرا این موضوع حائز اهمیت است؟

در حالی که این تغییر سیستمی روان‌تر و خودکارتر برای کسب درآمد گوگل ایجاد می‌کند اما می‌تواند منجر به تعلیق حساب و مشکلات جریان نقدینگی برای تبلیغ کنندگان شود.پس نکته منفی این موضوع این است که این تغییر در عین حال یک روش پرداخت محبوب را که از طریق کارت و جریان نقدینگی است ،حذف می‌کند.

چه کسانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند؟

گوگل در طول سال ۲۰۲۴ به حساب‌های «با رشد بالا» که تحت تاثیر این تغییر هستند، اطلاع‌رسانی می‌کند، هرچند که معیارهایی مانند حداقل هزینه مشخص نیستند. حساب‌های مدیریتی نیز باید صورت حساب خود را به صورت مرکزی به‌روزرسانی کنند.

ایمیل و واکنش جرمی برندت، بنیان‌گذار یک شرکت ، ایمیلی را که دریافت کرده به اشتراک گذاشته که به شرح زیر است:

google Ads

 

با سلام تبلیغ کننده،

ما بخاطر یک به‌روزرسانی مهم برای حساب(های) با شما ارتباط گرفته ایم .گزینه‌های صورت حساب برای حساب(های) گوگل ادز شما در حال تغییر است. حساب های شما دارای گزینه‌های پرداخت خاصی هستند و تنها مجاز به استفاده از روش‌های پرداخت مبتنی بر بانک، که شامل کارت اعتباری یا نقدی نمی‌شود، خواهند بود.

روش‌های پذیرفته‌شده پرداخت شامل چک یا حواله بانکی از طریق روش صورت حساب «صدور فاکتور ماهانه» (توصیه‌شده) یا از طریق «حساب مستقیم» برای کسانی که ترجیح می‌دهند با روش صورت حساب «پرداخت خودکار» (در صورتی که در منطقه شما در دسترس باشد) باقی بمانند، می‌شود.

از آنجایی که در حال حاضر از طریق روشی پرداخت می‌کنید که دیگر پذیرفته نمی‌شود، روش پرداخت در حساب گوگل ادز شما که در زیر فهرست شده است نیاز به تغییر دارد:

نام حساب:***

شناسه مشتری:***

شما باید این تغییر صورت حساب را تا تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۲۴ تکمیل کنید، در غیر این صورت حساب تبلیغات شما ممکن است به حالت تعلیق درآید. هیچ استثنایی برای این الزام برای تبلیغ دهندگان تحت تأثیر وجود ندارد. در ماه‌های آینده به‌طور مشابه به تمام تبلیغ دهندگان اطلاع داده خواهد شد.

گام‌های بعدی

با توجه به انعطاف‌پذیری ای که برای مشتریان با رشد بالا فراهم می‌کند (به عنوان مثال، دسترسی به خط اعتباری، صورتحساب‌های ماهانه با ۳۰ روز مهلت پرداخت، کنترل بیشتر بر هزینه، قابلیت اطمینان بیشتر)، روش صورت حساب «صدور فاکتور ماهانه» برای حساب شما مناسب‌تر است. ما توصیه می‌کنیم حساب شما برای مطابقت با این تغییر به صدور فاکتور ماهانه منتقل شوند. لطفاً توجه داشته باشید که شما این ایمیل را به عنوان مدیر این حساب دریافت می‌کنید؛ با این حال، اگر این حساب به یک حساب مدیریتی (MCC) مرتبط باشد، تغییر به صدور فاکتور باید توسط مدیر MCC تکمیل شود.

برندت از این به‌روزرسانی راضی نیست ب. به گفته ی او :

«این تغییر سالانه بیش از ۲۵۰ هزار دلار برای ما هزینه خواهد داشت. این به هیچ وجه به نفع مشتری نیست. با صحبت با سایر صاحبان مشاغل، فکر می‌کنم این  موضوع باعث ایجاد واکنش منفی و انتقادهای بیشتری نسبت به آنچه انتظار می‌رفت، شود.»

گوگل به تبلیغ کنندگان در رابطه با این تغییر اعلام کرد: «روش صورت حساب دهی با فاکتور ماهانه با توجه به انعطاف‌پذیری که برای مشتریان با رشد بالا فراهم می‌کند، برای حساب‌های شما مناسب‌تر است.»

جینی ماروین، رابط گوگل ادز، در مورد این به‌روزرسانی پستی منتشر کرد:

«ما به بخش کوچکی از تبلیغ کنندگان اطلاع دادیم که روش‌های صورت حساب دهی موجود برای حساب‌های تبلیغات آن‌ها در حال تغییر است. این بدان معناست که برخی از مشتریان به پرداخت‌های بانکی از طریق فاکتور ماهانه یا حواله مستقیم از حساب بانکی روی خواهند آورد. برای اینکه این انتقال تا حد امکان آسان شود، ما ابزار و ویژگی‌های جدیدی را برای کمک به مشتریان در طی این فرآیند و اطمینان از حداقل اختلال در حساب‌هایشان راه‌اندازی کرده‌ایم.»

تاریخ ۳۱ جولای آخرین مهلت برای تبلیغ کنندگان تحت تاثیر این تغییر ، قبل از مواجهه با تعلیق احتمالی حساب تبلیغاتی است.