به‌روزرسانی جدیدی در حال انتشار است که هوش مصنوعی جمینی (Gemini AI) را به برنامه پیام‌ رسان گوگل (Google Messages) اضافه می‌کند. این قابلیت پیش از این به Gmail آمده بود و گوگل هم حدود یک هفته پیش خبر از این ماجرا داده بود. این قابلیت هنوز به طور گسترده در دسترس قرار نگرفته است، بنابراین ممکن است مجبور باشید کمی بیشتر برای دریافت به‌روزرسانی منتظر بمانید.

به‌طور کلی، هوش مصنوعی جمینی (Gemini AI) همانند برنامه مستقل آن روی اندروید عمل می‌کند، اما از آنجایی که این قابلیت حالا با برنامه پیام‌ رسان ادغام شده، دسترسی به آن آسان‌تر است و شما می‌توانید بدون نیاز به بستن این برنامه ، سوال بپرسید یا دستورالعمل بدهید.

گفته می‌شود دکمه‌ی شناور جدیدی بالای دکمه‌ی «شروع چت» در گوشه‌ی پایین سمت راست ظاهر می‌شود که به شما امکان دسترسی سریع و آسان به سرویس هوش مصنوعی را می‌دهد.

توجه داشته باشید که این هوش مصنوعی، مکالمات خصوصی شما را نمی‌خواند و چت شما با این چت‌بات، رمزگذاری سرتاسری ندارد، بنابراین بهتر است با اطلاعاتی که به جمینی می‌دهید محتاط باشید. سابقه‌ی چت شما با جمینی به طور پیش‌فرض تا 18 ماه ذخیره می‌شود، اما می‌توانید آن را تا 36 ماه افزایش دهید یا به 3 ماه کاهش دهید. همچنین، هوش مصنوعی جمینی موقعیت مکانی شما را ردیابی نمی‌کند. این قابلیت فقط بر اساس IP یا آدرس منزل شما، موقعیت کلی شما را تشخیص می‌دهد تا بتواند اطلاعات مرتبطی را ایجاد کند.