حتما شما هم فکر میکنید با راه اندازی کمپین های مختلف میتوانید سود زیادی را به سمت کسب و کار خود روانه کنید. اما حقیقت این است که با راه اندازی کمپین های مختلف و بی هدف، باید آمادگی هدر رفتن تبلیغات خود را در گوگل داشته باشید! به این معنی که بسیاری از این تبلیغات ممکن است آورده ای برای شما نداشته باشند و تنها سبب از دست رفتن هزینه شوند. به گفته خود گوگل، حدود 56 درصد از نتایجی که به کمک تبلیغات در گوگل در صفحات نمایش داده میشوند، اصلا توسط مشتریان دیده نمیشوند! پس باید چه کار کنید تا متمایز از دیگر تبلیغ کنندگان باشید و از هدر رفتن تبلیغات در گوگل جلوگیری کنید؟

مخاطبان خود را به طور موثر هدف گذاری کنید

66 درصد از مشتریان انتظار دارند که شرکت ها نیازها و توقعات آن ها را درک کنند. این یعنی به مشتریان خود توجه ویژه داشته باشند. آن ها را بشناسند و بدانند دقیقا چه کسانی را هدف قرار داده اند. نمایش تبلیغات به مخاطبان اشتباه قطعا باعث هدر رفتن تبلیغات در گوگل میشود و مطمئنم شما هم نمیخواهید هزینه ای را صرف یک تبلیغ بی نتیجه کنید. قبل از راه اندازی کمپین و تبلیغ در گوگل باید برای خود مشخص کنید که مشتری ایده آل شما کیست؟ چه کسانی میتوانند بهترین گزینه برای خرید از شما باشند؟ دقیقا همان قشر را هدف خود قرار دهید و از دیگر افراد و گروه ها صرف نظر کنید. وقتی که تبلیغات شما در گوگل سوددهی خود را نشان داد سپس میتوانید دایره مخاطبان خود را گسترده تر کنید.

جلوگیری از هدر رفتن تبلیغ در گوگل

در قسمت های مختلف قیف فروش ریتارگتینگ انجام دهید

70 درصد از کاربران با استفاده از تبلیغات ریتارگتینگ به سمت قیف فروش برمیگردند پس بهتر است که این فرصت را از دست ندهید. فرض کنید شخصی وارد سایت شما میشود و محصولاتی را وارد سبد خرید خود میکند اما قبل از اینکه خرید را نهایی کند، از سایت خارج میشود. حالا شما با استفاده از یک تبلیغ ریمارکتینگ باید دوباره توجه او را به سمت این محصول و بیزینس خود جلب کنید. این مورد نیز درواقع به هدف گیری درست مشتریان مربوط میشود. شما افرادی را ریتارگت میکنید که قبلا به محصول شما توجه کرده اند. پس افراد درستی را انتخاب کرده اید و از هدر رفتن تبلیغات خود جلوگیری کرده اید.

از روش های مختلف تبلیغاتی استفاده کنید

با استفاده از شبکه های اجتماعی میتوانید مشتریان را به سمت خرید هدایت کنید و مانع هدر رفتن تبلیغات در گوگل شوید. تجربه ثابت کرده است که کمک گرفتن از کانال های مختلف برای جذب افراد به سمت کمپین ها بسیار موثرتر از وجود یک راه خاص است. علاوه بر این، در این صورت اگر چند کمپین مختلف راه اندازی کرده باشید میتوانید بفهمید که کدام یک برای مشتریان ایده آل شما جذاب بوده و آن ها را به سمت شما کشانده است. درواقع نباید این نکته را فراموش کنید که گوگل ادز در کنار دیگر راه های بازاریابی به موفقیت بیشتری خواهد رسید.

از ابزار ads grader استفاده کنید

با استفاده از ابزار رایگان ads grader نیل پاتل میتوانید تبلیغات خود را آنالیز کنید و تصمیمات بهتری برای ادامه مسیر بگیرید. این ابزار نکات مثبت و منفی را درمورد تبلیغ ها به شما میگوید و حتی شما را راهنمایی میکند که چه مواردی را باید اصلاح کنید.

جلوگیری از هدر رفتن تبلیغات در گوگل

زمان درست را برای تبلیغ انتخاب کنید

تبلیغ در زمان درست باعث فروش بیشتر و تبلیغ در زمان اشتباه باعث هدر رفتن تبلیغات و هزینه شما میشود. برای مثال اگر تبلیغات شما زمانی نمایش داده شود که نیروهای بخش فروش شما حضور ندارند و نمیتوانند پاسخگوی مشتری باشند، تبلیغات در گوگل فقط هدر رفتن هزینه خواهد بود. در نتیجه میتوان گفت که تعطیلات و زمانی که امکان فروش را ندارید، صرف هزینه برای تبلیغات اصلا منطقی نخواهد بود. پس اگر میخواهید بهترین نتیجه را از تبلیغات در گوگل بگیرید، باید در زمانبندی اجرای کمپین های خود دقت بیشتری به خرج دهید.

سخن پایانی

بخش زیادی از تبلیغات کمپانی ها در گوگل بدون اینکه سودی برای آن ها داشته باشد صرفا هزینه آن ها را هدر میدهد. اما اگر همین هزینه را با دقت بیشتری خرج کنند و به نکاتی که اشاره کردیم توجه کنند، میتوانند شاهد سوددهی و نتیجه بخش بودن تبلیغ باشند. برای بودجه بازاریابی و تبلیغ خود ارزش قائل شوید و با مشورت افراد متخصص بهترین زمان و شرایط را برای راه اندازی کمپین های گوگل ادز انتخاب کنید.