کسب درآمد دلاری برای همه ما جذاب است و همانطور که میدانید پلتفرم یوتیوب یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد دلاری است. خیلی از افراد با آپلود کردن محتواهای تصویری خود در موضوعات مختلف، درآمدزایی از یوتیوب را آغاز کرده اند و بعد از تلاش های بسیار واجد شرایط مانیتایز شدن شده اند. در چنین شرایطی سوال خیلی از یوتیوبرها این است که برای نقد کردن درآمد یوتیوب خود باید چه کار کنند؟! شاید شما هم با خودتان فکر کرده باشید که فعالیت در یوتیوب چه سودی دارد وقتی در ایران توانایی نقد کردن درآمد کانال یوتیوب خود را ندارید؟ باید بدانید که اصلا جای نگرانی نیست و چندین روش مختلف وجود دارد که درآمد شما را به دستتان میرساند. با ما همراه باشید تا با این روش ها بیشتر آشنا شوید.

برای نقد کردن درآمد یوتیوب کلیک کنید

3 روش برای نقد کردن درآمد یوتیوب شما

همانطور که میدانید به دلیل تحریم ها موجود علیه ایران و مشکلات پرداخت ارزی در کشور، یوتیوبرها برای نقد درآمد کانالشان با چالش های زیادی مواجه هستند. اما نه تنها یک روش بلکه 3 روش وجود دارد که میتواند درآمد یوتیوبرهای ایرانی را به دستشان برساند.

ایجاد حساب بانکی در خارج از کشور

اولین روش برای نقد کردن درآمد یوتیوب که احتمالا به ذهن خیلی از افراد میرسد این است که به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه سفر کنند و یک حساب خارجی برای خود باز کنند تا درآمد کانال یوتیوبشان به آن واریز شود. البته این روش به همین سادگی ها هم نیست و باید مراحل خاصی را برای تایید حساب بانکی و افتتاح حساب گوگل ادسنس طی کنید. برای طی شدن این مراحل نیز لازم است که مدتی را در همان کشور مستقر باشید. در نتیجه ممکن است این فرایند زمان و هزینه زیادی ببرد.

دوستان و آشنایان

اگر یکی از دوستان نزدیک یا اقوام شما در خارج از کشور سکونت دارد و میتواند حساب بانکی برای ادسنس باز کند، میتوانید از او برای نقد کردن درآمد یوتیوب خود استفاده کنید. البته دقت کنید که قبل از اقدام به این کار و استفاده از اطلاعات آن ها، حتما با شخص مورد نظر خود هماهنگ کنید. چرا که ممکن است با مشکلات بانکی و مالیاتی رو به رو شوند و شاید همین موضوع باعث شود آن شخص نخواهد در مسیر کسب درآمد از یوتیوب به شما کمکی کند!

دریافت درآمد از یوتیوب

شرکت های واسطه و متخصص در حوزه یوتیوب

ساده ترین و بهترین راه برای نقد کردن درآمد یوتیوب این روش است. با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست خودتان مسافت طولانی را تا کشور همسایه سفر کنید و هزینه زیادی را متقبل شوید. نگرانی هم بابت مشکلات مالیاتی بانک های خارجی دوستان و آشنایان نخواهید داشت. از همه مهمتر، امنیت و اعتبار یک سازمان خیال شما را بابت حفظ سرمایه تان راحت میکند.

شرکت های MCN که به صورت کاملا رسمی ثبت شده اند و مانند یک واسط بین تولیدکننده محتوا و یوتیوب هستند. این شرکت ها به شما کمک میکنند به صورت قانونی و بدون دردسر درآمد خود را از یوتیوب نقد کنید. یکی از این شرکت ها جیمکس ادز است که نه تنها در مسیر نقد کردن درآمد یوتیوب به شما کمک میکند، بلکه از صفر تا صد کسب درآمد از یوتیوب شما را در نحوه بهینه سازی کانال و ویدیو ها برای افزایش درآمد دلاری یا   افزایش RPM، مدیریت کانال یوتیوب و تدوین ویدیو همراهی میکند. یوتیوب در عین سادگی، پیچیدگی های خاص خود را دارد و شاید برای شخص یوتیوبر کمی چالش برانگیز باشد. به همین دلیل بهتر است که این موارد را به افراد متخصص بسپارد.

مزایای همکاری با شرکت های MCN

  • در این حالت شما دیگر درگیر چالش ها و دردسرهای ایجاد حساب و تایید هویت نمیشوید و این کارها را به مجموعه مد نظرتان میسپارید.
  • به سادگی میتوانید حتی در ایران درآمد دلاری داشته باشید!
  • احتمال اینکه از یوتیوب اخطار های مختلف برای نقض قوانین کپی رایت یا استرایک دریافت کنید به حداقل میرسد. زیرا افراد متخصص یوتیوب در این شرکت ها فعالیت میکنند و تجربه کافی برای مواجهه و پیشگیری از چنین مشکلاتی دارند.
  • اگر از مجموعه های مجربی همچون جیمکس ادز در مسیر درآمدزایی و نقد کردن درآمد یوتیوب کمک بگیرید، کانال شما سریع تر از چیزی که انتظار دارید مانیتایز میشود.

شرایط درآمدزایی از یوتیوب

خبر خوب این است که مانیتایز شدن کانال یوتیوب نسبت به قبل خیلی ساده تر شده است و طبق آپدیت های جدید یوتیوب، شرایط درآمدزایی از کانال کمی تغییر کرده است.

بر اساس این قوانین و آپدیت های جدید، کانال یوتیوب برای مانیتایز شدن به جای ۱۰۰۰ سابسکرایب تنها به ۵۰۰ سابسکرایبر نیاز دارد. دیگر نیازی به ۴۰۰۰ ساعت واچ تایم، یا ۱۰ میلیون نمایش ویدیوهای یوتیوب شورت ندارند و این موضوع از این به بعد با ۳۰۰۰ ساعت واچ تایم یا سه میلیون بار نمایش ویدیوهای یوتیوب شورت و آپلود سه ویدیوی پابلیک در ۹۰ روز اخیر، امکان پذیر خواهد بود.

کسب درآمد از یوتیوب

به کدام شرکت MCN اعتماد کنیم؟

در ایران شرکت های مختلفی برای نقد درآمد یوتیوب وجود دارند و شاید انتخاب بین این همه گزینه برای یک یوتیوبر تازه کار کمی مشکل باشد. در این قسمت چند معیار مهم را برای شما بازگو میکنیم تا بتوانید انتخاب دقیق تری داشته باشید.

  • رزومه شرکت را بررسی کنید: پیگیر باشید و ببینید قبل از شما چه افرادی با این شرکت کار کرده اند. قاعدتا اگر افراد شناخته شده تری با یک شرکت MCN کار کرده باشند، اعتماد کردن به آن برند برای شما نیز ساده تر میشود و میدانید که این مجموعه معتبر و قابل اطمینان است.
  • موقعیت مکانی ثابت: اگر شخصی از طرف یک مجموعه به سراغ شما آمد و برای نقد کردن درآمد یوتیوب از شما دعوت به همکاری کرد اما هیچ موقعیت مکانی و دفتر فیزیکی برای برگزاری قرارهای ملاقات نداشت، سعی کنید در اعتماد به آن مجموعه بی پروا عمل نکنید و کمی بیشتر بررسی کنید تا از معتبر بودن مجموعه مطمئن شوید.
  • سابقه همکاری و خدمات: هر مجموعه ای فارغ از خدماتی که ارائه میکند، مشتریان راضی و ناراضی خواهد داشت. مسئله ای که شما باید بررسی کنید این است که دلیل نارضایتی آن افراد چه بوده است و آیا همچین چیزی برای شما هم چالش برانگیز خواهد بود؟

سخن پایانی

درآمد دلاری و یوتیوبر شدن خیلی جذاب است اما نقد کردن درآمد یوتیوب کمی در کشور ما سخت و پیچیده است. به همین منظور شرکت های MCN ایجاد شده اند تا یوتیوبرها را در این مسیر همراهی کنند و کسب درآمد دلاری را کمی برای افراد ساده تر کنند. در این مقاله تلاش کردیم شما را بیشتر با این فرایند و روش های مختلف آن آشنا کنیم. همیشه دقت کنید که یک مجموعه معتبر و قابل اعتماد مثل جیمکس ادز را برای همکاری در زمینه یوتیوب و دیگر خدمات مشابه انتخاب کنید.

 اشتراک youtube premium بخریم یا نه؟

تکنیک جلوگیری از اخطار کپی رایت موسیقی در یوتیوب با YouTube Audio Library

پرطرفدارترین موضوعات تولید محتوا در یوتیوب