به عنوان یک ایرانی یا شخصی که قصد فعالیت در پلتفرم یوتیوب را دارد حتما برایتان سوال پیش آمده که بهترین یوتیرهای ایرانی چقدر از یوتیوب درآمد دارند؟ آیا ارزشش را دارد؟ البته که بله! حتما میدانید که برای فهمیدن میزان دقیق درآمد یک یوتیوبر باید به کانال او دسترسی داشت اما راه هایی برای تخمین درآمد یوتیوبرهای ایرانی وجود دارد که در این مقاله به شما معرفی میکنیم. پس با ما همراه باشید تا با فهمیدن میزان درآمد یوتیوبرهای ایرانی انگیزه بیشتری برای شروع فعالیت خود در یوتیوب به دست آورید و دیگر کار امروز را به فردا موکول نکنید.

فاکتورهای موثر در میزان درآمد یوتیوب

قبل از اینکه ابزار تخمین درآمد یوتیوبرهای ایرانی را معرفی کنیم، بهتر است بدانید که چه عواملی میتوانند بر میزان درآمدی که از یوتیوب به دست می آید تاثیرگذار باشند. شاید تعجب کنید اگر بگویم تعداد سابسکرایبر تاثیر مستقیم بر روی میزان درآمد یک کانال ندارد! بله درست است که که یکی از شروط کسب درآمد از یوتیوب رسید به 1000 سابسکرایبر است اما بالاتر رفتن تعداد سابسکرایبرهای شما مستقیما بر روی رقم پولی که از یوتیوب دریافت میکنید اثری نخواهد داشت. موارد تاثیرگذار بر روی درآمد یک کانال یوتیوب شامل این ها است:

  • میزان بازدید
  • کشور بازدیدکنندگان
  • تبلیغ در یوتیوب که در ویدیو شما پخش میشود.
  • موضوع ویدیو

مشخصا اولین فاکتور در تعیین درآمد یوتیوب میزان بازدیدهای یک ویدیو است. هرچه بازدیدها بیشتر باشند درآمد هم بیشتر است. اما نقش کشور ها در این میان چیست؟ یوتیوب، یوتیوبرها را بر اساس کانال های فعالی که از کشور آن ها در یوتیوب وجود دارد رتبه بندی میکند. پس استفاده از فیلتر شکن مزایایی هم دارد 🙂 . با وجود اینکه به دلیل استفاده از وی پی ان های مختلف، اکثر یوتیوبرها با چالش حذف شدن ویوهای خود مواجه هستند، به همین دلیل مشابه میزان درآمد یوتیوبرهای ایرانی در بیشترین میزان خود قرار دارد. از طرفی اگر تبلیغ های مرتبط به موضوع ویدیو در بین آن پخش شود ارزش بیشتری برای درآمد یوتیوبر خواهد داشت. پس انتخاب موضوع ویدیو اهمیت زیادی دارد. شاید به همین دلیل است که ویدیوهای گیمینگ و سرگرمی در یوتیوب طرفداران بیشتری دارد.

ابزار تخمین درآمد یوتیوبرهای ایرانی

حالا به بخش جذاب مقاله میرسیم. در این قسمت یک ابزار کاربردی به شما معرفی میکنیم تا بتوانید میزان درآمد یوتیوبر ایرانی مورد علاقه خود را به طور حدودی پیدا کنید. این بزار چیزی نیست جز SOCIAL BLADE این ابزار تخمین نسبتا خوبی از میزان درآمد و دیگر تحلیل های یک کانال یوتیوب به شما میدهد که میتوانید از آن در مسیر یوتیوبر شدن خود استفاده کنید. در ادامه به نحوه کار به این ابزار جذاب میپردازیم. چرا که حتی این ابزار هم اشتباهاتی دارد و اگر میخواهید تخمین درستی از درآمد یوتیوبرهای ایرانی و خارجی داشته باشید باید یک سری اصلاحات بر روی داده های آن انجام دهید.

درآمد یوتیوبرهای ایرانی

کار با ابزار سوشال بلید

وقتی وارد وبسایت سوشال بلید شدید، نام کانالی که قصد دارید درآمدش را تخمین کپی کنید و در بخش مربوطه در سایت پیست کنید. خیلی مهم است که نام کانال را دقیق و درست تایپ کنید. پس بهترین کار همین است که اسم کانال را کپی کنید تا اشتباه ایجاد نشود و درآمد یوتیوبر ایرانی یا خارجی دیگری را به جای شخص مورد نظر محاسبه نکنید! وقتی اسم کانال را وارد کردید دیتاهای مربوط به کانال را مشاهده میکنید اما باید بدانید که رقمی که به عنوان درآمد کانال مشاهده میکنید رقم دقیق و درستی نیست. به این دلایل:

  • اختلاف زمان معیار: زمان معیار یوتیوب مانند گوگل 28 روزه است اما سوشال بلید 30 روز را در نظر میگیرد. پس اولین دلیل اختلاف مشخص شد
  • بازید و درآمد از یوتیوب شورت ویدیو ها: سوشال بلید در تخمین درآمد یوتیوبرهای ایرانی و خارجی، میزان درآمد ویدیوهای کوتاه یوتیوب را اضافه نشان میدهد. چقدر؟ به ازای از 1000 بازدید آن ها حدود 4 دلار اضافه نشان میدهد. پس باید این میزان رو از درآمدی که میبینید کم کنید.
  • CPM: اگر میزان CPM را در محاسبه درآمد یوتیوبرها در نظر بگیرید به رقم درست تری میرسید.

محاسبه درآمد یوتیوبرها

درآمد یوتیوبرهای معروف ایرانی

اگر حوصله این را ندارید که خودتان دونه دونه درآمد هر یوتیوبر را حساب کنید، میتوانید در این قسمت درآمد بعضی از یوتیوبرهای معرف ایرانی را ببینید. اگر یوتیوبر مورد علاقه خود را در این بین پیدا نکردید باید به سراغ ابزاری که در قسمت قبل معرفی کردیم بروید و خودتان میزان درآمد او را حساب کنید.

درآمد پوریا پوتک

یکی از محبوب ترین و ها و شناخته شده ترین یوتیوبرهای فارسی زبان که طرفداران دنیای رپ احتمالا مشتاق هستند درآمد او را بدانند پوریا پوتک است. اولین ویدیویی که این یوتیوبر ایرانی در کانال خود آپلود کرد به نزدیک 8 یا 9 سال پیش برمیگرده و ابتدای کارش در یوتیوب با منتشر کردن آهنگ ها و کارهای خودش بود. حالا زمینه فعالیتش رو گسترده تر کرده و ویدیوهای سرگرمی و طنز نیز آپلود میکند. درآمد این یوتیوبر ایرانی چیزی حدود 52 هزار دلار در ماه است!

درآمد فرشاد سایلنت

فرشاد نیز یکی از محبوب ترین استریمرها و یوتیوبرهای ایرانی است که شروع شناخته شدنش با همکاری آریا کئوکسر بود که خودش از یوتیوبرهای پردرآمد و معروف در بین فعالان ایرانی یوتیوب است. این یوتیوبر محبوب در مسیر رسید به 1 میلیون سابسکرایبر است و دور نیست روزی که این رویایش محقق شود. در حال حاضر با چیزی حدود 700 سابسکرایبر میزان درآمد این یوتیوبر ایرانی حدود 17 هزار دلار است. در بین یوتیوبرهای ایرانی فرشاد سایلت میزان فعالیت خوبی دارد. طوری که حتی یک سال به طور مداوم و هرروز ویدیوی جدید آپلود میکرد. اما حالا فعالیتش کمی کمتر شده.

درآمد میا

همه طرفداران یوتیوب میا و کوروش را به عنوان دو نفر از بهترین و پر درآمد بین یوتیوبرهای ایرانی میشناسند. شاید بتوان گفت میا اولین دختری بود که گیمینگ را به طور حرفه ای در یوتیوب آغاز کرد و ویدیوهای کانالش هم مربوط به معرفی بازی های مختلف میشود. در این میان ویدیوهایی مربوط به لایف استایل و زندگی او و کوروش نیز وجود دارد. درآمد این یوتیوبر ایرانی با حدود 540 سابسکرایبر، چیزی نزدیک به 30 هزار دلار در ماه است که عدد کمی نیست و او را به یکی از پردرآمدترین یوتیوبرهای ایرانی تبدیل میکند.

درآمد آریا کئوکسر

یکی از قدیمی ترین یوتیوبرهای فارسی زبان که تنها با یک گوشی موبایل کار خود را شروع کرد و امروز به طور ماهانه درآمدی حدود 15 هزار دلار دارد. حوزه فعالیت او مربوط به گیم و طنز میباشد اما در سال های اخیر ویدیوهای دیگری مربوط به چالش ها و سرگرمی های خانوادگی خود را نیز در این پلتفرم آپلود کرده است.

درآمد مدگل

مدگل جزو محبوب ترین دخترهای فعال در بین یوتیوبرهای ایرانی است که ویدیوهای جالب و جذابی با موضوعات ماورایی و توطئه ها و… در کانال خود آپلود میکند. مدگل در حوزه رپ فارسی نیز فعالیت میکند و یوتیوب خود را از سال 2015 آغاز کرده است و جزو قدیمی های یوتیوب فارسی به شمار می آید. درآمد این یوتیوبر ایرانی در حال حاضر چیزی حدود 12 هزار دلار در ماه است.

سخن پایانی

اینکه درآمد یوتیوبرهای ایرانی چرا برای شما جذاب است مهم نیست. میتواند از سر کنجکاوی محض باشد و یا برای انگیزه گرفتن و آشنایی بیشتر با کسب درآمد از یوتیوب. در هر صورت سعی کردیم در این مطلب از جیمکس ادز شما را با نحوه تخمین درآمد بهترین یوتیوبرهای فارسی آشنا کنیم و چند مورد از شناخته شده ترین های این حوزه را به شما معرفی کنیم.

 

بیشتر بخوانید:

قوانین جدید یوتیوب برای مانیتایز شدن کانال

رشد کانال با آمارهای یوتیوب استودیو