چرا تبلیغات گوگل ادز من نمایش ندارد؟ این جز مهم ترین سوالاتی است که اگر تبلیغات گوگل را استارت زده باشید با آن رو به رو شده اید. اصلا شاید چنین شرایطی به تازگی برایتان پیش آمده باشد و پس از ساخت کمپین و انجام تنظیمات لازم هرچه منتظر مانده اید تبلیغاتتان نمایش نگرفته است. اما دلیل این عدم نمایش چیست؟ چرا گوگل تبلیغات شما را به دیگران نشان نمی دهد و کلیک و ایمپرشنی دریافت نمی کند؟
در این مقاله تصمیم داریم به بررسی دلایل عدم نمایش تبلیغات در گوگل بپردازیم. پس اگر شما هم دارید با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است شما نتوانید تبلیغاتتان را ببینید. در این بخش از مقاله تلاش داریم تا این دلایل را بررسی کنیم و هر کدام از این احتمالات را بسنجیم تا ببیینیم چرا تبلیغات گوگل ادز ما نمایش نمی گیرد.

کمپین ها یا ادگروپ هایتان متوقف شده است

آیا کمپین گوگل ادز خود را شارژ کرده اید و پس از گذشت یک بازه زمانی فهمیده اید که هیچ کلیک و ایمپرشنی دریافت نکرده اید؟ اشکالی ندارد اصلا هول نشوید. در وهله ی اول قسمت change history اکانتتان را باز کنید و ببینید که بر حسب تصادف خودتان یا یکی از هم تیمی هایتان کمپین یا اد گروپی را پاز نکرده است؟ بعد از بررسی این بخش تمامی سطوح کمپین اعم از کمپین ها اد گروپ ها و کلمات را بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که آن ها فعال هستند و کسی بر حسب تصادف متوقفشان نکرده است.
اگر این مورد را هم اوکی کردید به بخش setting اکانت بروید و ببینید که آیابرای کمپینتان تاریخ شروع و پایان مشخص نکرده اید؟ چون گاهی مشتریان ما تاریخ شروع و پایان برای کمپینشان مشخص می کنند اما پس از مدتی یادشان می رود و انتظار دارند کمپینشان همچنان فعال بماند. اما ممکن است کمپین گوگل ادزشان دارای زمانبندی باشد و در تاریخ فعلی نتوان آن را دوباره فعال کرد چون زمانبندی آن به اتمام رسیده است.

زمانبندی تبلیغاتتان به اتمام رسیده است

اگر تبلیغات خود را در گوگل ادز نمی بینید ممکن است زمانبندی خیلی سخت گیرانه ای برای کمپینتان گذاشته باشید. گوگل ادز این امکان را به شما می دهد که تبلیغاتتان را در ساعت های مشخصی به مشتریانتان نمایش دهید و در بقیه ی ساعت های روز آن را متوقف نگه دارید. پس اگر تبلیغاتتان را فعال کردید و پس از گذشت یک الی ۲ روز کلیک و ایمپرشنی دریافت نکردید بهتر است نگاهی به بخش زمانبندی کمپینتان بیندازید. پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدای شروع کمپین برای تبلیغاتتان ساعت خاصی در نظر نگیرید و بگذارید یکی دوروز اول را ۲۴ ساعته کار کند.
مگر اینکه اپراتورهایی باید باشند که جواب مشتریانی که از طریق تبلیغات وارد وبسایت شما می شوند را بدهند. در این صورت بگذارید تبلیغاتتان در همان ساعات خاص روز نمایش داشته باشد چون در غیر این صورت هزینه تان سوخت می شود. بنابراین اگر مشکل نمایش تبلیغاتتان را داشتید شاید زمانبندی اشتباهی را هدف کرفته اید و همین زمانبندی محدود نمی گذارد که کلیک و ایمپرشن بگیرید.

بودجه ی روزانه تان تمام شده است

گاهی اوقات دلیل عدم نمایش تبلیغاتتان این است که سقف بودجه ی روزانه ای که برای کمپینتان ست کرده اید به اتمام رسیده است. ببینید شما می توانید عدد خاصی را به عنوان سقف بودجه ی روزانه برای کمپین هایتان مشخص کنید. برای مثال برای کمپین اولتان سقف بودجه ی روزانه را ۲۰ درهم مشخص می کنید. در این صورت گوگل اگر به سقف مصرف بودجه ی شما برسد نمایش تبلیغاتتان را متوقف خواهد کرد و شما دیگر کلیک و ایمپرشنی نخواهید گرفت. در این صورت اگر می خواهید دوباره نمایش داشته باشید می توانید سقف بودجه ی روزانه تان را بالا ببرید تا گوگل دوباره شما را نمایش دهد و ایمپرشن و کلیک دریافت کنید.

دلیل این عدم نمایش چیست؟ چرا گوگل تبلیغات شما را به دیگران نشان نمی دهد و کلیک و ایمپرشنی دریافت نمی کند؟

شارژ اکانتتان به اتمام رسیده است

یکی دیگر از دلایل رایج عدم نمایش تبلیغات در گوگل این است که ممکن است اعتبار پولی اکانت گوگل ادز شما به اتمام رسیده باشد. برای مثال شما در ابتدای هفته ۲۰۰ درهم اکانت گوگل ادزتان را شارژ کرده اید و امروز که دوشنبه است هیچ کلیک و ایمپرشنی دریافت نکرده اید و تبلیغاتتان را در گوگل نمی بینید. در این موقعیت به شما پیشنهاد میکنم یکی از بخش هایی که چک می کنید حتما بخش summary باشد که در آن بخش بتوانید ببینید که از میزان شارژتان چه مقداری باقی مانده است و آیا اصلا شارژی دارید که نمایش بگیرید یا خیر. اگر دیدید شارژ اکانت گوگل ادزتان به اتمام رسیده باید زحمتت بکشید و اکانتتان ا دوباره شارژ کنید.
شما برای شارژ اکانتتان همیشه می توانید از کارشناسان جیمکس کمک بگیرید و حساب گوگل ادزتان را بدون ساسپندی شارژ کنید.

هزینه کلیک هایتان کم است

یکی دیگر از رایج ترین دلایل عدم نمایش تبلیغاتتان این است که هزینه ی کلیک هایتان را بسیار پایین گذاشته اید. این یعنی رقبایتان هزینه کلیک های خود را بسیار بالا گذاشته اند و شما هیچ شانسی در برنده شدن مزایده از آن ها نخواهید داشت. اگر تبلیغاتتان کلیک و ایمپرشنی دریافت نمی کند شاید لازم باشد یکم هزینه کلیک هایتان را بالاتر ببرید تا شانس بیشتری برای نمایش داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا به یکی از اصلی ترین دغدغه های مشتریانمان یعنی عدم نمایش تبلیغات در گوگل بپردازیم. معمولا اگر کمپین شما به درستی تنظیم شده باشد و مشکلی در ستاپ کمپینتان وجود نداشته باشد تبلیغاتتان در گوگل نمایش پیدا می کند. البته پیشنهاد ما به شما این است که به جای این که ۲۴ ساعته گوشی دستتان بگیرید و ببینید که تبلیغاتتان در کلمات مشخص شده نمایش دانر یا نه به آمار و ارقامی که گوگل در پنل به شما می دهد اعتماد داشته باشید و بیش از اندازه سرچ نکنید. چرا که این سرچ کردن و کلیک نکردن شما بر روی تبلیغاتتان تاثیرات منفی بر روی هزینه هایتان خوهد گذاشت.
اگر دلایل بالا را خواندید و بازهم نتوانستید بفهمید که چرا تبلیغات گوگل ادزتان نمایش نمی گیرد با کارشناسان گوگل ادز ما تماس بگیرید تا از آن ها مشاوره ی رایگان دریافت کنید.
امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید 🙂

بیشتر بخوانید:

  1. کسب درآمد از یوتیوب؛ 6 نکته اساسی برای تبلیغ پرسود در یوتیوب
  2. 8 اشتباه مهم در تبلیغات گوگل که نباید مرتکب شوید
  3. چرا نرخ تبدیل گوگل ادز پایین است؟ | راهنما و راه حل مشکل