بهترین ابزارهای سئو یوتیوب چه هستند؟ زمانی که اسم موتور جستجوگر به میان می آید؛ احتمالا تعداد بسیار زیادی از شماها فقط به یاد گوگل بینگ یاهو و سایر موتورهای جست و جوی معروف دیگر می افتید. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که یوتیوب هم یکی از بزرگترین و قدرتمندترین موتورهای جست و جوی دنیاست که به صورت روزانه تعداد زیادی از افراد از این موتور جست و جوی خارق العاده استفاده می کنند.
یوتیوب ادعا دارد که یک دانشگاه جامع رایگان تشکیل داده است که در آن همه می توانند به صورت رایگان به یادگیری موضوع مورد نظر خود بپردازند. شما می توانید عبارت مورد نظر خود را در یوتیوب سرچ کنید تا یوتیوب لیستی از بهترین و مربوط ترین موارد به سرچ شما را در اختیارتان قرار دهد.
لذا همانطور که سئو برای وبسایت اهمیت دارد و به سایت شما کمک می کند جایگاه بالاتری را در گوگل داشته باشید؛ سئوی یوتیوب هم به شما کمک می کند تا با بهینه سازی ویدیوهای یوتیوب خود جایگاه بالاتری را در سرچ بگیرید و تعداد بازدیدهای بیشتری را دریافت کنید.
ما در این مقاله تصمیم داریم تا بهترین ابزارهای سئو یوتیوب را به شما معرفی کنیم و شما را با ویژگی های هر کدام به صورت مختصر آشنا کنیم.

چرا سئو یوتیوب اهمیت دارد؟

بهینه سازی ویدیوهایتان برای یوتیوب از جهات بسیار زیادی اهمیت دارد و می تواند کار شما را در بسیاری ازموارد راحت کند. در ادامه به بررسی چند تا از مهمترین دلایل اهمیت سئوی یوتیوب می پردازیم تا در ادامه بهترین ابزارهای سئوی یوتیوب را نیز به شما معرفی کنیم:

افزایش بازدید و ترافیک ویدیو

اگر شما بتوانید ویدیویتان را مطابق قوانین و مقررات یوتیوب بهنیهه سازی کنید؛ آن وقت یوتیوب شما را در لیست نتایج در جایگاه بالاتری به کاربر نمایش می دهد و همین موضوع باعث می شود تا افراد بیشتری روی ویدیوی شما کلیک کرده و ویدیوی شما را تماشاکنند و همین موضوع تعداد بازدید های ویدیوی شما را افزایش می دهد.

بهترین ابزارهای سئوی یوتیوب

افزایش اعتبار کانال

در صورت رعایت اصول سئو در ویدیوی یوتیوبتان یوتیوب شما را به عنوان یکی از کاربران خش سیرتش دسته بندی می کند و شما را در دسته ی کانال های با اعتباری قرار می دهد که می شود روی حرفشان حساب کرد. این موضوع دقیقا شبیه شاگرد زرنگ بودن در یک کلاس است که هرچه یک شاگرد مرتب تر باشد و بیشتر به حرف معملش گوش بدهد ارزش و اعتبار شاگرد در کلاس بالاتر می رود.

جذب اسپانسر

اگر شما در یوتیوب تولید محتوا می کنید و روی سئوی کانالتان نیز زمان می گذارید احتمال این که برندهای مختلف شما را ببینند و برای تبلیغات به سراغ شما بیایند بسیار زیاد است. پس سعی کنید با یک تولید محتوای حرفه ای و رعایت اصول سئو برندهای مختلف را به سمت خود بکشانید و  کسب درآمداز یوتیوب داشته باشید.

بهترین ابزارهای سئوی یوتیوب کدامند؟

در این بخش از مقاله تصمیم داریم تا لیستی از کاربردی ترین ابزارهای سئوی یوتیوب را به همراه شرح مختصری درباره آن ها ببینیم و با آن ها آشنا شویم.

TubeBuddy

اگر به دنبال یافتن بهترین ابزار سئوی یوتیوب هستید TubeBuddy می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای سئوی کانالتان باشد. این ابزار با در اختیار گذاشتن قابلیت های بسیار کاربردی و متنوع به شما کمک می کند تا بهترین بازخورد را از سئوی کانال یوتیوبتان بگیرید. TubeBuddy به شما این امکان را می دهد تا بتوانید داده هایتان را به صورت عمقی ارزیابی و تجزیه و تحلیل کنید و بهترین نتیجه را از تحلیل آن ها به دست آورید.

VidIQ

آیا به دنبال یافتن راه حلی برای تمامی مشکلات یوتیوب خود هستید؟ جای درستی آمده اید! ابزار VidIQ می تواند یکی از بهترین ابزارهای سئو یوتیوب برای شما باشد. ابزار VidIQ هر معیاری را که برای ردیابی عملکرد کانال های خود و همچنین رقبایتان نیاز دارید به شما ارائه می دهد. همچنین این ابزار کاربردی یک افزونه ی کاربردی کروم هم دارد که به کمک آن می توانید از بسیاری از قابلیت های VidIQ استفاده کنید و همین ویژگی ها VidIQ را به یکی از بهترین ابزار های سئوی یوتیوب تبدیل می کند.

بهترین ابزارهای سئوی یوتیوب

Google Trends

اگر کانال یوتیوبی ساخته اید  به دنبال این هستید که ترافیک ورودی کانالتان را افزایش دهید باید یادتان باشد که برای افزایش ترافیک کانالتان باید سوار بر ترندهای یوتیوب شوید. به عبارتی باید بدانید که چه چیزی در بازار محتوایی شما در حال حاضر ترندتر است و مردم بیش از همه درباره ی آن بحث می کنند که بتوانید درباره ی آن تولید محتوا کرده و مردم را به کانال یوتیوب خود بکشانید. ابزار Google Trends ابزاری است که در این شرایط به کمک شما می شتابد و شما می توانید با سرچ کلمات مختلف میزان ترند بودن آن موضوع و تغییرات آن در طول یک سال را بسنجید. این کار به شما کمک می کند تا ذهنتان را مرتب کنید و بفهمید که آیا تولید محتوا در این موضوع برایتان اهمیت دارد یا خیر.

YouTube Autosuggest

زمانی که شما عبارتی را در بخش جست و جوی یوتیوب سرچ می کنید؛ یوتیوب به شما مضوعات و کلمات مشابه را پیشنهاد می دهد. ابزار YouTube Autosuggest هم عملکرد مشابهی با این مکانیزم دارد. این ابزار کلمات و عبارات مترادف با عبارتی که شما سرچ می کنید را ارائه می دهد و در تکمیل فرآیند تولید محتوای خودتان می توانید از این ابزار استفاده کنید.  ابزار YouTube Autosuggest  هم برای تولیدکنندگان محتوا و هم برای کاربران یوتیوب ابزار مفیدی است و در جاهای مختلفی ممکن است گره از کار شما باز کند. پس قدرت این. ابزار را دست کم نگیرید.

کلام پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا دلایل اهمیت سئوی یوتیوب و بهترین ابزارهای سئو یوتیوب را با شما در میان بگذاریم و با هم بفهمیم چرا سئو شدن کانال یوتیوب برای شما مفید است. در مرحله ی بعدی به سراغ شناخت ابزارهایی رفتیم که می توانند ما را در امر سئوی کانال یوتیوبمان یاری کنند و از آن ابزارها برای بهبود جایگاه ویدیویمان استفاده کنیم.
لازم است بدانید ما در این مقاله تنها تعدادی از پرکاربرد ترین ابزارهای سئوی یوتیوب را به شما معرفی کردیم و این لیست لیست کاملی نیست. به همین دلیل اگر شما هم ابزار دیگری را می شناسید که در سئوی کانال یوتیوبتان به دادتان رسیده و کارتان را راه انداخته است آن را با ما در میان بگذارید.
فراموش نکنید که تیم حرفه ای جیمکس ادز در خدمت شماست که به شما مشاوره رایگان برای بهبود کانال یوتیوبتان را اعطا نماید.
امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. 🙂