اکانت MCC گوگل ادز (google ads account manager) یک حساب مدیریتی برای اکانت های مختلف گوگل ادز است. شما میتوانید با داشتن این حساب، اکانت های گوگل ادز خود را از طریق یک داشبورد واحد و به طور همزمان مدیریت و بررسی کنید. این موضوع باعث صرفه جویی در وقت میشود. اما استفاده از این اکانت مادر شرایطی دارد که در این مقاله درمورد آن با شما صحبت خواهیم کرد.

شرایط ساخت اکانت گوگل ادز جدید در اکانت MCC

این امکان وجود دارد که شما بدون افزودن ایمیل یا رمز جدید، یک اکانت گوگل ادز برای خودتان بسازید. اما توجه کنید که این زمانی ممکن است که وارد اکانت MCC شده باشید. نمیتوانید با استفاده از ادیتور گوگل ادز حساب جدید بسازید.

به منظور ایجاد یک حساب گوگل ادز جدید از طریق اکانت مدیریتی به طور مستقیم باید از حسابی استفاده کنید که شرایط زیر را داشته باشد:

  • یک حساب گوگل ادز که بیش از 1000 دلار آمریکایی در طول عمرش خرج کرده باشد و سابقه هماهنگی با سیاست های لازم را داشته باشد.
  • یک اکانت MCC که شامل یک حساب گوگل ادز باشد (مستقیم یا غیرمستقیم) که بیشتر از 1000 دلار آمریکایی خرج کرده باشد و تمامی حساب های آن با سیاست های لازم هماهنگی داشته باشند.

اگر به هر دلیلی حساب شما این شرایط را نداشته باشد، نمیتوانید مستقیما حساب جدید ایجاد کنید و با همچین خطایی مواجه میشوید:

اکانت MCC

چرا از اکانت MCC استفاده کنیم؟

  • دسترسی به تمام حساب های گوگل ادز فقط با یک ورود
  • مدیریت ساده تر همه حساب ها از طریق یک داشبورد واحد که احتمال خطا و اشتباهات را کم میکند.
  • ایجاد و مدیریت کمپین های گوگل ادز از طریق یک اکانت MCC واحد خیلی سریع تر و بهتر خواهد بود تا اینکه برای مدیریت چند حساب مختلف نیاز به ورود و خروج مکرر در اکانت های گوگل ادز خود داشته باشید.
  • اعمال تغییرات برای همه زیرمجموعه ها قابلتی است که به شما این امکان را میدهد تا مواردی که در چند حساب تکراری هستند را همزمان اعمال کنید. این موارد میتواند کلمات کلیدی و یا لیست مخاطبان برای ریمارکتینگ باشد
  • مدیریت بهتر و دقیق تر موجب میشود نتیجه کمپین ها نیز موفقیت آمیزتر باشد. پس نرخ بازگشت هزینه تبلیغات نیز بالاتر میرود.
  • استفاده از صورتحساب ماهیانه برای پرداخت سبب ساده تر شدن فرایند پرداخت شما میشود. چرا که در اکانت MCC شما صورتحساب همه مشتریان یا حساب های خود را یکی کرده و فقط به همان رسیدگی میکنید.
  • امکان مقایسه و گزارش نویسی ساده تر در هنگام مدیریت یک حساب مادر بسیار ساده تر است.

اکانت MCC

چه کسانی باید از اکانت MCC استفاده کنند؟

کسانی که مسئولیت چندین حساب گوگل ادز را بر عهده دارند به کمک اکانت MCC میتوانند مدیریت و بررسی آن ها را به طور ساده تری انجام دهند. این افراد میتوانند بازاریاب ها و یا آژانس های تبلیغاتی باشند. درواقع استفاده از اکانت MCC برای تمامی کسانی که به نوعی در حوزه مارکتینگ و مدیریت کمپین ها فعالیت میکنند مفید خواهد بود. اگر تیمی دارید که کمپین های مختلف را مدیریت میکنند، میتوانید همه آن افراد را به اکانت مدیریتی دعوت کنید و سطوح مختلفی از دسترسی را متناسب با نیازشان برای آن ها تنظیم کنید.

سخن پایانی

اکانت MCC به عنوان یک حساب مدیریتی برای بررسی تمام حساب های گوگل ادز و کمپین های مختلف آن ها طراحی شده است. به جای رفت و آمد در حساب های مختلف پیشنهاد میشود که از این اکانت استفاده کنید تا کار خود را ساده تر کنید. اما دیدیم که چه سیاست ها و شرایطی برای ایجاد حساب در اکانت MCC وجود دارد. امیدواریم که در این مقاله از جیمکس توانسته باشیم شما را به خوبی با MCC آشنا کنیم.