به دست آوردن بازدید یوتیوب و رسیدن به حد نصاب واچ تایم لازم برای کسب درآمد از یوتیوب هدفی است که هر کسی با شروع فعالیت خود در یوتیوب در ذهن دارد. همه کسانی که تولید محتوا در یوتیوب را شروع میکنند به دنبال این هستند که خیلی سریع به تعداد واچ تایم لازم دست پیدا کنند تا بتوانند از کانال خود درآمد داشته باشند. اما این فرایند میتواند بسیار زمان بر باشد و همه به دنبال سریع ترین راه برای به دست آوردن ویو در یوتیوب هستند. این راه ها چه میتوانند باشند؟ با جیمکس همراه باشید تا بیشتر در این مورد آشنا شوید.

نکته مهم در سریع به دست آوردن بازدید یوتیوب

برای اینکه میزان واچ تایم ویدیوهای شما به حد قابل قبول برسند باید مخاطبان هدف خود را به سمت کانالتان جذب کنید. این مخاطبان هدف یعنی همان افرادی که از محتوای شما خوششان میاید و شما را دنبال میکنند. جدا از جذب افراد به سمت کانال خود، باید بتوانید آن ها را قانع کنید که بخش زیادی از ویدیو شما را تماشا کنند تا یوتیوب آن محتوا را ارزشمند تلقی کند و برای به دست آوردن بازدید یوتیوب شما مفید باشد. در نتیجه شما باید تلاش کنید که افرادی را به سمت خود جذب کنید و در کانال نگهدارید که عاشق موضوع شما هستند. به همین دلیل است حتما باید موضوع خود را مشخص کنید و ویدیوهای پراکنده را به امید به دست آوردن بازدید یوتیوب آپلود نکنید. با بارگذاری ویدیوهای مختلف کار خود را برای بازدید گرفتن سخت خواهید کرد.

حتما به مخاطبان هدف خود دقت کنید. به سلیقه آن ها و حتی سن و سال آن ها اهمیت ویژه ای بدهید و تولید محتوای خود را متناسب با همین موارد تنظیم کنید. قاعدتا اگر مخاطبان شما کودکان هستند نباید از لحن خشک و رسمی یا لغات سخت در ویدیوی خود استفاده کنید. یا بالعکس اگر در حوزه تخصصی فعالیت میکنید برای به دست آوردن بازدید یوتیوب از سمت افراد حرفه ای همان تخصص، به سلیقه آن قشر توجه کنید.

سریع ترین روش به دست آوردن بازدید یوتیوب

ماندگاری در ذهن مخاطب

بعد از اینکه فهمیدید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چرا و چگونه محتوای شما را دنبال میکنند، باید کاری کنید که در ذهن افراد ماندگار باشید. یعنی اینکه اگر تنها یک یا دو ویدیو آپلود کنید و منتظر باشید تا به میزان واچ تایم لازم برای کسب درآمد از یوتیوب برسید، قطعا موفق نخواهید شد! وقتی شما تولید محتوای مستمر نداشته باشید فراموش خواهید شد! این حقیقتی است که باید آن را بپذیرید و برای به دست آوردن بازدید یوتیوب به آن توجه ویژه داشته باشید. اگر بعد از مدتی ویدیوی جدیدی در کانال خود بارگذاری نکنید نه تنها از ذهن مخاطبان پاک میشوید و شما را فراموش میکنند، بلکه الگوریتم یوتیوب نیز شما را به فراموشی میسپارد. وقتی شما خودتان تعهد کافی به کانال و تولید محتوایتان ندارید، چرا یوتیوب باید برای شما اهمیت قائل شود؟!

چند ویدیو در هفته بارگذاری کنیم؟

جواب این سوال بسیار ساده است. اگر میخواهید در ذهن مخاطب ماندگار باشید و همواره سابسکرایبرها و ویوهای بیشتری جمع کنید، باید تا جایی که میتوانید تولید محتوا کنید. پس پاسخ چیست؟ هرچقدر بیشتر بهتر. مخصوصا اگر اوایل فعالیت شماست و جذب سابسکرایبر و به دست آوردن بازدید یوتیوب برای شما حیاتی تر است. درواقع حقیقت امر این است که در ابتدای کار کمیت میتواند مهمتر از کیفیت باشد. البته به این معنا نیست که ویدیوهای بی کیفیت را تند تند آپلود کنید! قطعا کیفیت محتوا نیز در جذب مخاطب تاثیرگذار است. کیفیت ویدیوهای خود را در حد متوسط در نظر بگیرید و ویدیوهای خیلی طولانی آپلود نکنید. به این ترتیب کلی محتوای تازه و مطلوب دارید تا استمرار را در بارگذاری ویدیوهای خود رعایت کنید.

چه جور ویدیوهایی بسازیم؟

به طور کلی دو نوع محتوا و ویدیو در یک کانال میتواند وجود داشته باشد.

  • ویدیوهای وایرال: این دسته محتواهایی هستند که در یک بازه زمانی خاص (مثلا یک هفته) غوغا میکنند و برای به دست آوردن بازدید یوتیوب عالی هستند. اما بعد از مدتی قدرت خود را از دست میدهند و مخاطبان دیگر علاقه ای به این موضوعات نخواهند داشت. برای مثال این روزها بحث هوش مصنوعی بسیار داغ است و اکثر کانال ها محتواهایی را مربوط به این موضوع آپلود کرده اند.
  • ویدیوهای اورگرین: محتواهای اورگرین معمولا به گونه ای هستند که در ابتدا شاید بازدید زیادی نداشته باشند اما با گذشت زمان اثر بسیار زیادی بر رشد کانال خواهند داشت. حتی ممکن است در آینده از ویدیوهای وایرال نیز پیشی بگیرند!

حالا سوال این است که کدام نوع محتوا را بسازیم تا سریع تر بازدید بگیریم؟ جواب این است که هر دو دسته را در ذهن داشته باشید. ویدیوهای وایرال تاثیر سریعتری دارند و مشخصا باعث به دست آوردن بازدید یوتیوب با سرعت بیشتری هستند. اما محتواهای اورگرین در بلند مدت رشد کانال شما را تضمین میکنند. پس توصیه ما این است که محتوای اورگرین تولید کنید اما از فرصت ویدیوهای وایرال نیر غافل نشوید.

بهترین راه به دست آوردن بازدید یوتیوب

نگهداری مخاطب تا انتهای ویدیو

اینکه درصد تماشای ویدیوی شما در ابتدای آن بیشتر است میتواند طبیعی باشد. خیلی از افراد تصادفا روی ویدیو کلیک میکنند یا در همان ابتدا میفهمند که این ویدیو مورد علاقه آن ها نیست و… . اما اگر در ادامه ریزش درصد تماشای ویدیو زیاد باشد، باید حتما این موضوع را بررسی کنید و مشکل را برطرف کنید. باید بفهمید چرا افراد ویدیوی شما را نصفه و نیمه رها میکنند. پس اگر میخواهید به دست آوردن بازدید یوتیوب سریع تر انجام شود پیشنهاد میکنیم که به جای دادن توضیحات اضافی در ابتدای ویدیو، مخاطب را در محتوای اصلی آگاه کنید تا ترغیب شود که ویدیو را تا آخر نگاه کند.

نتیجه گیری

سریع ترین راه برای به دست آوردن بازدید یوتیوب همین مواردی است که به آن ها اشاره کردیم، مخاطبان هدف خود را مشخص کنید، آن ها را بشناسید، محتوا را متناسب با همین شناخت تولید کنید، ویدیوها را مرتب بارگذاری کنید و از هردو دوسته محتوا در کانال خود استفاده کنید. درضمن فراموش نکنید که مخاطب را تا انتهاب ویدیو همراه خود نگهدارید.