ساخت پایگاه های به طور معمول در بازی های بقا دیده می شوند چرا که بازیکنان باید یک خانه ای برای خود فراهم کنند تا از خطرات اطراف از خود محافظت کنند. به همین دلیل است که این مکانیک های پایگاه سازی برای بازی های ترسناک عالی هستند. مخصوصا بازی های ترسناک سبک بقا.
با در نظر گرفتن این قضیه در ادامه راجع به بازی های ترسناکی صحبت خواهیم کرد که بهترین مکانیک های ساخت پایگاه را دارند. 

State of Decay 2

State of Decay 2 به بازیکنان اجازه می دهد که یکی از سه مکان پایگاه را پس از تکمیل آموزش این بازی اکشن-ماجراجویی انتخاب کنند. مدیریت پایگاه اهمیت زیادی دارد، زیرا هر ایده اولیه برای پایگاه نیازهای مختلفی را برای بقای بازیکن برآورده می کند. جمع آوری منابع به بازیکن اجازه می دهد تا تأسیسات مختلفی بسازد که برای بقا حیاتی هستند.

نه تنها بازیکن در این پایگاه زندگی می کند، بلکه دیگر بازماندگان NPC که بازیکنان در طول ماجراجویی های خود خارج از پایگاهشان با آن ها مواجه می شوند نیز به اینجا خواهند آمد. در این پایگاه باید نیازهای این بازماندگان را مدیریت کند. بازیکنان باید پست های نگهبانی را مدیریت کرده و یک جامعه را پرورش دهند که آن ها را در پیشرفت های تکنولوژیکی مختلف در این دنیای آخرالزمانی یاری می دهد.

بازی ترسناک سبک بقا state of decay 2

Project Zomboid

Project Zomboid یکی از بهترین بازی های ترسناک سبک بقا برای رایانه های شخصی است. جمع آوری غذا و آب تنها بخشی از بقا در برابر زامبی ها در Project Zomboid است، زیرا با شروع تغییر فصول، بازیکن به مکانی برای اقامت نیاز دارد تا در هنگام ورود زمستان بتواند گرم بماند.

بازیکنان احتمالاً ساختمان های مختلفی را پیدا می کنند که از وجود مردگان پاک کرده اند و می توانند آن ها را به خانه های خود تبدیل کنند. با استفاده از منابع جمع آوری شده، یک خانه معمولی به مرور زمان می تواند به یک قلعه تبدیل شود که هیچ زامبی ای نمی تواند به آن نفوذ کند و همچنین تمام منابع لازم بازیکن در یک مکان ذخیره می شود.

survival horror project zomboid

 

Sons of The Forest

Sons of the Forest دنباله ای بر بازی The Forest است که توسط Endnight Games توسعه یافته است. مانند عنوان قبلی در ژانر ترسناک سبک بقا، بازیکنان خود را در جزیره ای می یابند که توسط آدم خواران و جهش یافته ها محاصره شده اند. بازیکنان باید سریعاً یک مکان مناسب پیدا کنند و قبل از اینکه ساکنین محلی از موقعیت بازیکن مطلع شوند اطراف خود را دیوارکشی کنند.

بازیکنان باید از منابع اطراف خود استفاده کنند و از هر آنچه که دارند به بهترین نحو بهره ببرند تا شانس بقا داشته باشند. در نهایت، این فقط آدم خوارها نخواهند بود که سعی در تخریب دیوارهای پایگاه بازیکن دارند، بلکه اگر پایگاه به درستی ساخته نشده باشد جهش یافته ها، هیولاهای ترسناکی که می توانند به راحتی کابوس بازیکنان شوند، جای آن ها را خواهند گرفت.

ترسناک بقا sons of the forest

Don’t Starve

در حالی که بسیاری از بازی های ترسناک سبک بقا بازیکنان را در برابر انبوهی از مردگان متحرک قرار می دهند، خطر در بازی Don’t Starve – علاوه بر گرسنگی – تاریکی است که هر شب فرا می رسد.

اگر بازیکن در این تاریکی قرار بگیرد، نه تنها عقل خود را از دست می دهد بلکه سلامتیش نیز کاهش می یابد که می تواند به سرعت به پایان بقای بازیکن منجر شود. ساختن یک آتش کمپ و گسترش پایگاه به تدریج به آن ها امکان می دهد تا نه تنها شب را زنده بمانند بلکه خود را از سرمای زمستان و همچنین حملات گهگاهی سگ ها که می توانند به پایگاه بازیکنان حمله کنند، محافظت کنند.

بازی سبک بقا don't starve

7 Days to Die

از میان تمام بازی های ترسناک سبک بقا با قابلیت ساخت پایگاه، 7 Days yo Die از بهترین های این ژانر است. این عنوان چندین ژانر مختلف، از جمله ترسناک بقا و دفاع از برج را با هم ترکیب می کند.

بازیکنان در 7 Days to Die زمان خود را صرف جمع آوری منابع لازم برای بقا می کنند و در عین حال برای مقابله با انبوه زامبی هایی که در هر ماه خونین به موقعیت آن ها نزدیک می شوند، آماده می شوند. بازیکنان وقتی فریاد خون آشامی را می شنوند که آغاز هجوم را اعلام می کند، با این امید که پایگاهشان توانایی مقابله با این گله از دشمنانشان را دارد به مقابله با آن ها میپردازند.
زامبی ها از هر جایی ممکن است نفوذ کنند پس باید با استراتژی درست از پایگاه حفاظت کنید.

7 days to die