اگر به دنبال افزایش بازدید وبسایتتان هستید؛ کیورد پلنر یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. کیورد پلنر در حقیقت یکی از ابزارهای زیر مجموعه ی گوگل ادز است که پس از تغییرات گوگل ادز نسخه ی جدیدی از این ابزار هم در اختیار کاربران قرار گرفت که قابلیت ای خیلی بیشتری از نسخه ی قبلی اش داشت. شما می توانید با استفاده از این ابزار کاربردی بهترین کلمات کلیدی را برای پیشرفت در سئوی وب سایت و راه انداختن تبلیغات گوگلتان داشته باشید.
ما در این مقاله تصمیم داریم کمی بیشتر با ابزار کیورد پلنر و قابلیت های منحصر به فردش آشنا شویم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کیورد پلنر چیست؟

کیورد پلنر یک ابزار حرفه ای جست و جوی کلمات کلیدی است که به کسانی که قصد تولید یا بازاریابی محتوای وبسایت خود را دارند کمک بسیاری می کند. ابزارهای سرچ کلمه کلیدی بسیاری وجود دارند که هر کدام از آن ها ممکن است قابلیت های مختلفی را به شما عرضه کنند اما باید خدمتتان بگویم که هیچ ابزاری به اندازه ی کیورد پلنر نمی تواند کاربردی باشد و به دادتان برسد.
یکی از مزیت های ابزار کیورد پلنر این است که داده ها به روز هستند و کیورد پلنر آمار واقعی را در اختیار شما می گذارد. هدف کیورد پلنر این است که شما بتوانید تحقیقات کاملی انجام دهید و با این ابزار کلمات کلیدی جدیدی را برای مقالات یا تبلیغات خود پیدا کنید و از آن ها استفاده کنید.

مزایای کیورد پلنر

همانطور که گفتیم کیورد پلنر تنها ابزار سرچ کلمات کلیدی در بازار نیست و تعداد بسیار زیاد دیگری از ابزارهای سرچ کلمات کلیدی وجود دارد که کاربران می توانند از آن ها استفاده کنند.
اما این ابزار تعداد بسیار زیادی مزیت دارد که در این بخش قرار است با تعدادی از این مزیت ها آشنا شویم:

مزایای کیورد پلنر

 • تخمین میانگین سرچ ماهیانه کلمه
 • تخمین میانگین هزینه ی لازم برای تبلیغات کلمه
 • بررسی عملکرد کلمات کلیدی بر اساس بودجه و هزینه های تعریف شده
 • جست و جوی کلمات کلیدی بر اساس وبسایت، عبارات و دسته ها
 • استفاده از فیلترهای موقعیت جغرافیایی و زبان و تاریخ

قابلیت های کیورد پلنر

در این بخش از مقاله تصمیم داریم که کمی بیشتر با قابلیت های کیورد پلنر آشنا شویم و بدانیم که با استفاده از این ابزار چه کارهایی می توانیم انجام دهیم. این شما و این مهم ترین قابلیت های کیورد پلنر:

تحقیق کلمات کلیدی

شاید مهمترین قابلیت ابزار کیورد پلنر همین تحقیق کلمات کلیدی اش باشد. شما با استفاده از آن می توانید کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و یا حوزه ی کاری خود را شناسایی کنید. شما همچنین به کمک این ابزار می توانید میزان رقابت در کلمه و هزینه ی پیشنهادی برای رقابت در گوگل ادز را نیز بسنجید.

برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی

شما به کمک این ابزار گوگل می توانید برای کمپین های تبلیغاتی خود برنامه ریزی کنید و بودجه ی لازم برای هر کدام را نیز مشخص کنید. کیورد پلنر نیز بر اساس برنامه ریزی شما پیشنهاداتی را برای بهبد پرفورمنس تبلیغاتتان ارائه می دهد.

 1. تحلیل رقبا
 2. ابزار keyword planner به شما اجازه می دهد که بتوانید اطلاعات رقبایتان را نیز تحلیل کنید. شما با استفاده از این ابزار می توانید عملکرد رقبایتان را بررسی کرده و اطلاعات زیادب درباره هزینه کلیک رقبا و ترافیک کلماتشان به دست آورید.
 3. بررسی روند جست و جو در زمان های مختلف

با استفاده از ابزار کیورد پلنر شما می توانید نتایج جست و جوی کلمه ی کلیدی در بازه های زمانی مختلف را بسنجید. برای مثال می توانید بدانید که میزان سرچ کلمه کلیدی مد نظر شما در چه ماه هایی از سال زیاد است و در چه بازه هایی به کمترین حالت خود می رسد. این قابلیت برای برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی کمک بسیار زیادی به شما می کند.

تعیین محل جست و جو

ابزار کیورد پلنر به شما نشان میدهد هزینه و ترافیک کلمات کلیدی مورد نظرتان در هر کشو لوکیشن دیگری که مد نظرتان است چقدر است. شما می توانید با انتخاب منطقه ی مورد نظر کلمات کلیدی مورد نظرتان را جست و جو کنید تا بفهمید وضعیت کلمه در آن منطقه به چه شکلی است.

چگونه از اکانت keyword planner استفاده کنم؟

قدم اول در استفاده از اکانت کیورد پلنر این است که حساب گوگل ادز بسازید. از آنجایی که ما در ایران تحریم هستیم شما به صورت مستقیم در ایران امکان ساخت اکانت گوگل ادز را ندارید زیرا نمی توانید کارت بانکی خود را در حساب اضافه کنید. برای همین لازم است از یک شرکت وایط برای ساخت اکانت گوگل ادزتان کمک بگیرید.
در این مسیر شرکت جیمکس ادز در خدمت شماست تا با ساخت اکانت گوگل ادز در کمتر از یک ساعت کار شما را راه بیندازد.
البته توجه داشته باشید که برای استفاده از اکانت کیورد پلنر حتما لازم نیست اکانت گوگل ادز داشته باشید و آن را شارژ نمایید. بلکه شرکت جیمکس ادز با دریافت یک هزینه ی کم برای حق عضویت ماهانه ی کیورد پلنر یک اکانت کامل را در اختیار شما می گذارد و شما می توانید از آن استفاده کنید بدون این که مجبور به شارژ اکانت گوگل ادزتان باشید.

تفاوت اکانت فعال و غیر فعال چیست؟

اگر شما از ابزار کیورد پلنر مربوط به اکانت گوگل ادزی استفاده کنید که تبلیغات آن فعال نباشد؛ داده هایی که در اختیار شما قرار می گیرد کامل نیستند و یک دیتای کاملا حدودی در دست خواهید داشت.
اما اگر از اکانت گوگل ادزی استفاده کنید که تبلیغات آن روشن و فعال باشد اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می گیرند اطلاعات کامل تری هستند.

آموزش استفاده از کیورد پلنر

برای استفاده از ابزار keyword planner ابتدا باید وارد اکانت گوگل ادز خود شوید. پس از ورود به اکانت مراحل زیر را در پیش بگیرید.

آموزش کیورد پلنر

 • روی گزینه ی tools کلیک کنید.
 • گزینه ی keyword planner را انتخاب کنید.
 • گزینه ی  Discover New Keywords را انتخاب کنید
 • در کادر مشخص شده عبارات مد نظر خود را وارد کنید
 • موقعیت مکانی و زبان مد نظر خود را انتخاب کنید.
 • توجه داشته باشید که اگر برای ایران در حال سرچ کلمات کلیدی هستید لوکیشن را برای روی  all countries بگذارید.
 • Enter را بزنید.

آموزش تحقیق کلمه کلیدی با کیورد پلنر

مهمترین المان هایی که در keyword planner باید بشناسید

در ابزار کیورد پلنر مانند هر ابزار دیگری تعدادی پارامتر و اصطلاحات مختلف وجود دارد ک بهتر است برای این که بتوانید بهتر با این ابزار کار کنید این اصطلاحات را بشناسید.

 • Average monthly searches 

این المان میزان سرچ میانگین کلمه ی کلیدی را در ماه نشان می دهد. برای کلماتی می تواند به درد بورد که تعداد سرچ بالایی در ماه دارند و شما با استفاده از کیورد پلنر می خواهید میانگین حجم جست و جویشان در ماه را بفهمید.

 • Competition

این پارامتر میزان رقابت در آن کلمه را گزارش می دهد. این که مثلا رقابت در آن کلمه سخت است و تعداد بسیار زیادی رقیب دارید یا برعکس کسی از رقبایتان روی این کلمه سرمایه گذاری نکرده و شما با خیال راحت می توانید با هزینه ی  کم در این کلمه تبلیغ کنید.

 • Top of page bid

این پارامتر به شما هزینه ی پیشنهادی برای بودن در لیست نتایج بالای صفحه را گزارش می دهد. البته لازم است بدانید هزینه ی اعلام شده در این بخش کاملا تخمینی است و شما بر اساس آمار واقعی احتمالا باید میزان بیشتری از این هزینه را برای تاپلینک بودن در تبلیغات خرج کنید اما خب باز این که یک حدودی از هزینه دستتان باشد خیلی بهتر از این است که هیچ چیزی در این باره ندانید.

کلام پایانی

در این مقاله با هم با ابزار کیورد پلنر آشنا شدیم و دانستیم که این ابزار چیست و به چه درد ما ممکن است بخورد. همچنین کمی بیشتر با قابلیت های این ابزار آشنایی پیدا کردیم و دانستیم با این که ابزارهای بسیار زیادی برای تحقیق کلمات کلیدی وجود دارند؛ کیورد پلنر یکی از بهترین و کاربردی ترین این ابزارهاست.
جالب است بدانید که تیم جیمکس ادز این ابزار گران بها و کاربردی را در اختیار شما میگذارد کافیست برای اطلاع از خرید اشتراک ابزار کیورد پلنر با ما تماس بگیرید.
امیدوارم از خوانن مقاله لذت برده باشید.