پس از مدت‌ها انتظار، بازی State of Decay 3 از استودیو Undead Labs با یک تریلر جدید که ترکیبی از گیم‌پلی و داستان است، بازگشت.

سال‌ها از معرفی اولیه State of Decay 3 می‌گذرد و در این مدت هیچ اطلاعات خاصی از آن منتشر نشده بود. اما بالاخره در رویداد ایکس‌باکس 2024 شاهد نمایش دوباره‌ی این بازی، همراه با اولین نگاهی به بخش گیم‌پلی آن بودیم.

این تریلر بر ماهیت همکاری چهار نفره و محیط جهان‌باز بازی تاکید می‌کند که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با همکاری یکدیگر، داستان‌های خاص خود را در دنیای آخرالزمانی رقم بزنند. استودیوی Undead Labs اعلام کرد که State of Decay 3 برخلاف نسخه‌های پیشین که نقشه‌های کوچک‌تر و محدودیت‌های بیشتر در همکاری داشت، به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با فاصله‌ی بسیار بیشتری در یک دنیای مشترک با هم بازی کنند. همچنین گفته می‌شود تمامی صحنه‌های نمایش داده شده در تریلر، با استفاده از دارایی‌های درون بازی ساخته شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های همیشگی این سری که در State of Decay 3 نیز وجود خواهد داشت، مرگ دائمی شخصیت‌هاست. این استودیو برای ارتقای سیستم اشتراک‌گذاری داستان بازیکنان، با استودیوی Obsidian همکاری کرده تا سیستم ذخیره‌ی مشترک بازی Grounded را به State of Decay 3 منتقل کند. به این ترتیب دیگر بازیکن “مهمان” دنیای فرد دیگری نخواهد بود، بلکه می‌تواند با او یا به تنهایی به گشت‌وگذار بپردازد و در عین حال، دنیای بازی را برای همه گسترش دهد.

هنوز تاریخ انتشار دقیق یا حتی تقریبی بازی اعلام نشده است، اما تاکید شده که State of Decay 3 هر زمان که عرضه شود، به صورت مستقیم بر روی سرویس Game Pass در دسترس خواهد بود.